توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چند روز بعد از قطع قرص ال دی پریود میشویم

  1 بازدید

  چند روز بعد از قطع قرص ال دی پریود میشویم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  باردار شدن بعد از قطع قرص جلوگیری چگونه است؟ - آتی فارمد

  در این مقاله راجع به قرص ضد بارداری صحبت خواهیم کرد. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تا به حال از راه های جلوگیری از بارداری ناخواسته استفاده میکردید و قصد بچه دار شدن نداشتید اما اکنون تصمیم تان تغییر کرده است حتما این مقاله را مطالعه کنید.

  قرص ضد بارداری

  قرص ضد بارداری

  افراد با خوردن این نوع قرص ها موجب توقف عملکرد تخم گذاری در سیستم داخلی بدن خود میشوند و بدین طریق از بچه دار شدن شان جلوگیری میکنند و در واقع منشا این اثر گذاری و کنترل غده هیپوفیز مغز است. مصرف قرص ضد حاملگی با ایجاد تغییراتی در رحم و تولید هورمون پروژسترون از رسیدن اسپرم به سلول های تخمک جلوگیری به عمل می آورد.

  قرص ضد بارداری

  قطع مصرف قرص ضد بارداری و آغاز عادت ماهانه

  کسانی که قصد بچه دار شدن دارند باید مصرف قرص را کنار بگذارند تا خونریزی ماهانه آن آغاز شود. ممکن است در خصوص زمان شروع پریود سوالاتی به ذهن تان خطور کند که در پاسخ آن باید بگوییم زمان دقیق برای آغاز خونریزی قابل پیش بینی نیست و باید مدتی را منتظر بمانید. و البته نکته مهم این است که برای باردار شدن فقط باید علائم تخمک گذاری را مشاهده کنید و نیازی به آغاز دوره قاعدگی نیست، البته این موضوع برای هر فرد متفاوت است اما خیلی از خانم ها در یک الی دو هفته آغازین پس از قطع مصرف قرص، باردار میشوند.

  بارداری و قطع مصرف قرص

  اولین قدم برای بارداری قطع مصرف قرص است. بدن هر فرد شرایط متفاوتی دارد برخی تا یک هفته پس از قطع مصرف قرص روند تخمک گذاری در بدن شان آغاز میگردد و برخی دیگر ماه ها زمان میبرد تا به این مرحله برسند. به طور معمول لزومی برای شروع اولین قاعدگی نیست. همچنین نکات دیگری نیز در روند شروع قاعدگی موثر است که در بخش بعد به آنها اشاره ای خواهیم داشت. بانوانی که قبل از شروع مصرف قرص ضد حاملگی روند قاعدگی نامنظمی داشتند پس از مصرف و قطع قرص با تاخیر قاعدگی شان آغاز میگردد و نباید در این خصوص نگران باشند.

  شروع قاعدگی پس از مصرف قرص ضد حاملگی

  زمان شروع قاعدگی پس از مصرف و قطع قرص حاملگی بستگی به عوامل دیگری نیز دارد که در ادامه به چند تای آنها اشاره می شود:

  تصمیم برای بارداری

  گاها دیده میشود افرادی که از قرص های ضد بارداری ترکیبی استفاده میکنند پس از قطع مصرف زودتر از دیگر زوج ها بچه دار میشوند که دلایل آن در ادامه ذکر میشود:

  مصرف اسید فولیک را پس از قطع قرص ها نیز آغاز کنید، سعی کنید برای اقدام به بارداری با پزشک تان مشورت کنید چراکه برخی از انها معتقدند تا دو ماه پس از قطع قرص نباید اقدام به بارداری کرد اما برخی دیگر خیر و این بستگی به شرایط بدنی تان دارد که باید توسط پزشک متخصص بررسی و نتیجه آن به طور دقیق اعلام شود.

  منبع مطلب : atipharmed.com

  مدیر محترم سایت atipharmed.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چند روز بعد از قطع قرص جلوگیری و ال دی باید پریود شد؟ | نبض ما

  چند روز بعد از قطع قرص جلوگیری و ال دی باید پریود شد؟ | نبض ما

  بیشتر قرص‌های جلوگیری داروهایی ترکیبی از هورمون‌ های استروژن و پروژسترون هستند که برای جلوگیری از تخمک گذاری استفاده می‌شوند. با قطع قرص جلوگیری ، تخمک گذاری از نو شروع می‌شود.

  یک زن نمی تواند بدون تخمک گذاری باردار شود. زیرا در این صورت هیچ تخمکی برای بارورسازی وجود ندارد. قرص‌های جلوگیری یا ال دی همچنین با ضخیم ساختن مخاط اطراف دهانه رحم مانع ورود اسپرم به رحم و دست یابی به تخمک‌های آزاد شده را دشوار می‌کند. هورمون‌های موجود در قرص‌های ضد بارداری می‌توانند لایه درونی رحم را نیز تحت تاثیر قرار دهند و اتصال تخمک به دیواره رحم را مشکل سازند.

  چند روز بعد از قطع قرص ال دی باید پریود شد

  بسته به علت مصرف قرص ال دی پاسخ متفاوت است:

  مصرف قرص برای جلوگیری از بارداری

  بطور معمول بعد از مصرف یک دوره 21 روزه و قطع قرص جلوگیری، باید طی 3 الی 7 روز منتظر خون ریزی ماهانه بود. اما این انتظار بسته به شرایطی چون: قدرت قرص، نظم در مصرف و مدت زمان مصرف دارد و به ندرت ممکن است تا 10 روز به طول انجامد.

  استفاده از قرص ال دی برای تنظیم پریود یا سایر موارد

  اگر قرص‌ جلوگیری از بارداری را برای تنظیم پریود خود استفاده می‌کنید. باید توجه داشته باشید. که بعد از قطع مصرف، زمانی برای بازگشت دوره قاعدگی نیاز خواهد بود. اغلب دو تا چهار هفته بعد از قطع مصرف دارو پریود می‌شوند.

  اما زمان قطعی آغاز پریود به عواملی چون وزن، وضعیت سلامتی، استرس، ورزش و شرایطی نظیر سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)  بستگی دارد.  اگر برای کیست تخمدان یا تنظیم قاعدگی از قرص جلوگیری استفاده میکنید ممکن است حداکثر تا 3 ماه قاعدگی نامنظمی را تجربه کنید.

  دلیل این امر این است که داروی کنترل بارداری معمولا شامل هورمون‌هایی است که بر آزادسازی تخمک‌ها (تخمک گذاری) ماهانه تاثیر می‌گذارند.

  لکه بینی بعد از قطع قرص ضد بارداری

  لکه بینی و خونریزی بعد از قطع قرص ضدبارداری طبیعی است. اولین خونریزی بعد از قطع قرص جلوگیری به عنوان خونریزی ترک دارو نیز شناخته می‌شود. بدین ترتیب اولین پریود بعد از خونریزی ترک دارو، اولین پریود طبیعی فرد بعد از قطع مصرف داروهای کنترل بارداری محسوب می‌شود.

  تنظیم پریود

  علت پریود نشدن بعد از قطع قرص ال دی

  اگر فرد برای چند ماه پس از قطع مصرف دارو پریود نشده باشد، ممکن است با مشکل آمنوره پس از مصرف قرص مواجه شده باشد. به طور کلی قرص مانع از ایجاد هورمون‌های درگیر در تخمک گذاری و قاعدگی می‌شود. در این شرایط و پس از قطع قرص جلوگیری ممکن است بدن فرد به زمانی برای بازگشت به تولید طبیعی این هورمون‌ها نیاز داشته باشد.

  قرص اورژانسی را تا چند ساعت بعد از رابطه میتوان مصرف کرد؟

  پیشگیری از بارداری اورژانسی روشی است که برای جلوگیری از بارداری پس از روابط جنسی مراقبت نشده استفاده می‌شود. این قرص اغلب با نام  قرص صبح بعد نیز شناخته می‌شود، بعضی از انواع پیشگیری از بارداری اورژانسی تا هفتاد و دو ساعت (سه روز) بعد از رابطه جنسی بهترین عملکرد را دارند (بسته به نوع دارو).

  قرص اضطراری

  IUD نیز می‌تواند در بعضی موارد به عنوان پیشگیری از بارداری اورژانسی استفاده شود. قرص‌های اورژانسی با به تاخیر انداختن تخمک گذاری (آزاد سازی تخمک در دوره ماهانه) عمل می‌کنند. اگر بارورسازی و قرارگیری تخمک تا لحظه مصرف دارو رخ داده باشد، قرص‌های پیشگیری از بارداری اورژانسی نمی توانند مانع از بارداری شوند.

  قرص اورژانسی قبل از رابطه جنسی نمی تواند به صورت روش مطمئنی برای پیشگیری از بارداری تلقی شود. اگر فرد رابطه جنسی محافظت نشده پس از مصرف این داروها داشته باشد در معرض بارداری قرار دارد.

  چند روز بعد از مصرف قرص اورژانسی پریود میشویم

  زمان پریود بعد از مصرف قرص اورژانسی چن روز است؟ استفاده از قرص اورژانسی می‌تواند پریود فرد را تا یک هفته به تاخیر بیاندازد. اگر فرد در سه یا چهار هفته بعد از مصرف قرص پریود نشد، باید به انجام تست بارداری بپردازد.

  آیا قرص جلوگیری باعث ناباروری میشود

  معمولا بروز مشکلات باروری به دلیل استفاده از قرص‌های کنترل بارداری غیر محتمل است. در بعضی موارد زنان بلافاصله پس از قطع مصرف داروهای کنترل بارداری بارور شده اند. با وجود اینکه مصرف این داروها نمی تواند مشکلات باروری ایجاد کند، اما می‌تواند مشکلات زمینه ای فرد نظیر پریود‌های نامنظم را پوشش دهد.

  آیا با خوردن قرص جلوگیری امکان بارداری هست

  وقتی به طور صحیح از این قرص‌ها استفاده شود ، مثلاً روزانه ، بدون از دست دادن دوز ، داروهای ضد بارداری خوراکی 99٪ مؤثر هستند. یعنی امکان بارداری خیلی کم است.

  اما اگر خیلی منظم استفاده نکنید، از جمله در مواردی که یک دوز فراموش می‌شود یا دیرتر مصرف می شود، این داروها 91 درصد مؤثر هستند.

  قرص ضد بارداری تا چند روز اثر دارد

  قرص پروژستین به تنهایی حاوی هورمونی به نام پروژستین است. این هورمون مخاط دهانه رحم را غلیظ تر می کند و نفوذ اسپرم به تخمک را مشکل تر می کند که می تواند از تخمک گذاری جلوگیری کند.

  اگر قرص اول در 5 روز اول شروع چرخه قاعدگی استفاده شود، به عبارتی روز اول دوره پریود، این قرص بلافاصله اثر می کند.

  خانم هایی که چرخه آنها کوتاهتر از 23 روز است، برای مصرف اولین دوز باید 2 روز کامل منتظر بمانند. در صورت مصرف دوز اول دیرتر از 5 روز پس از روز اول چرخه، این قرص ها 2 روز طول می کشد تا مؤثر باشد.

  منبع مطلب : nabzema.com

  مدیر محترم سایت nabzema.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  فاطمهاحمدیان 5 ماه قبل
  -1

  سلام قرص سیبل برای کیست تخمدان استفاده کردم ۱۷. روز خوردم و قطع کردم ۷روز ه ک پریود نشدم و کیستم بزرگ شده به همراه فشار و درد در سمت راست لگن ک به کمرم زده به دلیل بزرگی کیست اللن بعد ۷. روز مابقی قرص سیبل را استفاده کنم یا بزارم پریودیم شروع بشه ایا پریودیم شروم میشه؟؟؟؟؟

  برای ارسال نظر کلیک کنید