توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چند ساعت بعد از مصرف قرص سایتوتک خونریزی شروع میشود

  1 بازدید

  چند ساعت بعد از مصرف قرص سایتوتک خونریزی شروع میشود را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  میزان و نحوه مصرف قرص سایتوتک

  میزان و نحوه مصرف قرص سایتوتک

  مقدار و نحوه مصرف قرص سایتوتک

  وقتی که از میزوپروستول برای سقط جنین استفاده می‌شود معمولا میفپریستون نیز همراه آن تجویز می‌شود؛ بنابراین ابتدا یک قرص ۲۰۰ میکروگرم مایفپریستون مصرف کرده و ۲۴ تا ۴۸ ساعت صبر کنید. ممکن است پس از مصرف آن خونریزی خفیفی داشته باشید. بعد از ۲۴ ساعت و قبل از ۴۸ ساعت از ۴ قرص ۲۰۰ میکروگرم سایتوتک استفاده کنید.
  دو روش برای استفاده از قرص سایتوتک وجود دارد: قرار دادن قرص در واژن یا در دهان بین گونه‌ها و فک که هر دو روش موثر است.  

  مصرف قرص سایتوتک از طریق واژن

  ابتدا ادرار کنید و سپس دست‌ها را بشویید و دراز بکشید. با انگشت چهار قرص را در درون واژن قرار دهید. لازم نیست که قرص‌ها در محل خاصی قرار بگیرند، فقط تا آنجا که انگشتان با آنها در تماس هستند کافی است. در نهایت لازم است به مدت ۳۰ دقیقه دراز بکشید.

  مصرف قرص سایتوتک از طریق دهان

  قبل از هرچیز اندکی آب بنوشید تا دهانتان خیس شود. چهار قرص را بین گونه‌ها و دندان‌های پایین قرار دهید (دو قرص در هر طرف). قرص‌ها را به مدت ۳۰ دقیقه در این حالت نگهدارید. توجه داشته باشید که در مدت این ۳۰ دقیقه از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. در نهایت بعد از ۳۰ دقیقه، با آب باقیمانده قرص‌ها در دهان را میل کنید.

  بعد از مصرف قرص‌ها تا ۲ هفته احتمال سقط شدن جنین هست، ولی بطور معمول در ۱۲ ساعت اول پس از مصرف قرص‌ها جنین سقط می‌شود.

  Abortion Pills Side Effects and Complications | HTU

  قرص سایتوتک 200:مدت زمان اثر، مصرف ،جوابدهی

  قرص سایتوتک 200:مدت زمان اثر، مصرف ،جوابدهی

  قرص سایتوتک 200:راجع به مشکلات مرتبط با سقط جنین تحقیق کنید. زیرا سقط جنین یک پروسه بحث برانگیز است راجع به آن و تاثیرات آن در همه جا اطلاعات غلط زیادی دیده می شود. تحقیقات خود را کامل کنید. با پزشک خود صحبت کنید. از منابع دولتی یا رسانه های معتبر اطلاعات خود را به دست آورید.

  زمانی که تحقیقات آنلاین انجام می دهید بسیار احتیاط کنید. مراقب وب سایتهایی باشید که طرفدار سقط جنین یا فمینیست افراطی  هستند.

  پس از تجویز سایتوتک/میزپروستول پیگیری مهم است . توصیه به بیماران برای پیگیری پزشکی و مامایی وزنان انجام دهید جهت کنترل سونوگرافی و معاینات زنان و پاپ اسمیر .

  سقط جراحی فقط با اطمینان انجام می شود که حتماً در معاینه سونوگرافی دقیق حاملگی در داخل رحم مشاهده شود.

  سقط جنین با قرص سایتوتک روشی است که پس از یک هفته بعد از رابطه ی جنسی محافظت نشده تا 9 هفته از اولین روز آخرین عادت ماهیانه یتان (سن بارداری) اتفاق می افتد. برخی از داروها معمولا در مدت هفت هفته از اولین روز آخرین عادت ماهیانه ی شما مصرف می شوند.

  این بدین معنی است که چنانچه در این مرحله متوجه بارداری شوید، هنوز در طول سه ماهه ی اول بارداری هستید. این زمان هنوز در محدوده ی قانونی برای پایان دادن به بارداری است.

  این شکل از سقط از طریق مصرف دارویی که به بارداری پایان خواهد داد، انجام می شود. مسئله ی خوب این است که شما برای تشخیص این که آیا این روش بهترین گزینه برایتان است، مقداری زمان دارید؛ هم چنین یک انتخاب غیر جراحی است. ارائه دهنده ی مراقبت های بهداشتی شما پیش از این که شروع به مصرف داروهای تجویز شده بکنید، چند کار را انجام خواهد داد.

   ممکن است این کارها شامل موارد زیر باشند:

  این دارو بدین منظور طراحی شده است که عملکرد هورمون پروژسترون را متوقف کند و سبب تجزیه ی پوشش رحمی شود. داروی دیگر برای مصرف در خانه به شما داده خواهد شد و معمولا باید در طول 6 تا 72 ساعت پس از اولین دارو مصرف شود. این دارو موجب انقباض رحم و در هم ریختن پوشش آن خواهد شد.

  پزشکان می توانند نقش مهمی را در مشاوره زنانی که از دست دادن حاملگی در اوایل بارداری را تجربهمی کنند، بازی کنند. مهم است که بیماران بدانند که فعالیت های معمول، مانند تمرین، مقاربت جنسی و کار، باعث ایجاد ضرر زودرس بارداری نمی شود. حدود 50 درصد از همه موارد از دست دادن بارداری اولیه مربوط به ناهنجاری های کروموزوم جنین است.

  قرص سایتوتک برای از دست دادن بارداری های اولیه مورد مطالعه قرار گرفته است .میوزوپروستول، یک آنالوگ پروستاگلاندین E1، نیاز به انقباض ساکشن و کورتاژ (D & C) را تا 60٪ کاهش می دهد و زمان اتمام آن را در مقایسه با پلاسبو کوتاه می کند. اضافه کردن mifepristone (آنتاگونیست گیرنده پروژسترون) به میزوپروستول به عنوان درمان برای از دست دادن حاملگی در اوایل مطالعه شده است. با این حال، شواهد کافی برای نشان دادن این است که این رژیم تنها برای میزوپروستول برتر است.

  تجویز واژینال سایتوتک /میزوپروستول برای افزایش اثربخشی توصیه می شود . دوز توصیه شده از میزپروستول 1000 میلی گرم (4 تا 200 میکروگرم قرص) وارد واژن می باشد. نتایج حاصل از مطالعه نشان داده است که مصرف واژنینال موثر تر از استفاده خوراکی از میزوپروستول /سایتوتک است. یک دوز حدود 70٪ موثر است و 2 مورد آن در حدود 84٪ موثر است.

  مشاوره بیمار برای مدیریت مناسب مهم است. پزشکان باید در مورد مصرف مناسب قرص ها آموزش دهند. بیماران باید دستان خود را با صابون و آب بشویند و هر قرص را هر بار تا حداکثر یک بار در مهبل قرار دهید. دستورالعمل بیماران را به مدت 30 دقیقه پس از قرار دادن دارو بگذارید.

  به بیماران بگویید خونریزی شدید ممکن است رخ دهد . خونریزی معمولا در عرض 4 تا 48 ساعت پس از تجویز میزوپروستول/سایتوتک اتفاق می افتد. اگر خونریزی به مدت 48 ساعت رخ ندهد، باید دوز تجویز میزوپروستول/سایتوتک تکرار شود. خونریزی معمولا سنگین تر از پریودی است و به طور کلی همراه با گرفتگی شدید است. طبیعی است که گذر لخته های خون و بافت مشاهده میشود. خونریزی شدید و گرفتگی عضلات معمولا حدود 4 ساعت طول می کشد.

  بیماران باید در طول این مدت آرام شوند و در فعالیت های شدید دخالت نکنند. توصیه می شود که بیماران با پزشک مشاور خودتماس بگیرند. عوارض جانبی سایتوتک ممکن است شامل اسهال و سرگیجه باشد. خونریزی روشن ممکن است حدود 2 هفته طول بکشد.

  بیماران ممکن است OTC استامینوفن را برای کمک به درمان درد(به عنوان مثال، استامینوفن با کدئین) مصرف کنند،  مهم است که بیماران هر دو دارو OTC و داروهای تجویزی را مصرف نکنند تا از مصرف دوز توصیه شده روزانه استامینوفن جلوگیری شود.

  اقدامات ایمنی بعد از عمل سقط جنین:

  خونریزی شدید از 4-10 روز. بعضی از خانمها برای یک هفته یا بیشتر خونریزی می کنند.

  گرفتگی از آنجا که قرص های ثانویه باعث تخلیه رحم می شوند ، منجر به گرفتگی و درد شکم می شوند.

  بعد از دو هفته می توانید سقط جنین خود را از طریق آزمایش بارداری تأیید کنید. برای انجام آزمایش سونوگرافی می توانید به یک مرکز پزشکی مراجعه کنید

  قرص سیتوتک همیشه کار نمی کند و وقتی اثر نکند ، عموماً باید سقط کورتاژانجام دهید. زیرا سیتوتک در کودک متولد نشده تأثیر دارد. سایتوتک همیشه یک داروی مناسب برای سقط نیست زیرا در صورت اثر نکردن جنین باعث نقص هنگام تولد شود یا فقط باعث سقط جنین جزئی می شود که منجر به خونریزی شود. همچنین می تواند به پارگی رحم منجر شود که می تواند کشنده باشد. این قرص فقط باید تحت نظارت Drsپزشک انجام شود.

  احتمالاً دوزهایی که مصرف کردید به اندازه کافی نبودند. اگر اکنون بیشتر مصرف کنید ، شما نه تنها جنین خود را از دست نخواهید داد ، بلکه خودتان را به قتل می رسانید یا به سیستم بارداری خود آسیب می رسانید ، بنابراین خود درمانی نکنید وبا پزشک مشورت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  استزسی : من الان یکماهه باردارم یعنی تازه متوجه شدم چهار روز پیش دوتا استفاده کردم فقط چندلخته خون سیاه خیلی کم دیدم ولی الان دوباره حالت تهوع دارم از دیشب تاالان ۶تای دیگه مصرف کردم همه هم از طریق واژن دوباره چند لکه خیلی کم رنگ قهوه ایی دیدم ازدیشب تاالان هرچه دمنوش طبع گرم نوشیدم چکار کنم تورو خدا کمکم کنید من سه تا فرزند دارم اون هم سزارینی دیگه تحمل یه بارداری دیگه ندارم ازاسترس خواب وخوراک ندارم تورو بجان عزیزتان کمکم کنید یه امیدواری به من بدید

  الی : خواهش میکنم جواب بدین

  فاطمه : سلام قرص سایتوتک باید اصل باشه تا بیوفته؟ بعد اینکه خطرناکه ؟

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  من قرص دارم هرکی خواست بگه

  مهسا 3 ماه قبل
  1

  سلام من ۲۰ روز پیش ۳ تا قرص داخل رحمم گذاشتم ۴ تا بفاصله یک ساعت زیر زبونم درد و خونریزی داشتم بعد الان فهمیدم سقط نشده دوباره دکتر بهم گفتم ۸ تا قرص هر ۶ ساعت ۴تا بزارم زیر زبونم بعد که دردام شروع شد طناب بزنم

  آیا با این روش بچم سقط میشه؟

  نیلوفر 3 ماه قبل
  1

  چرا بعد از 15روز از مصرف قرصها تازه افتادم به خونریزی

  فاطمه 4 ماه قبل
  4

  سلام قرص سایتوتک باید اصل باشه تا بیوفته؟ بعد اینکه خطرناکه ؟

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  😐

  الی 5 ماه قبل
  -2

  سلام

  میشه قرص رو هردو ساعت یه دونه واژینال یه دونه زیر زبون گذاشت ؟

  0
  فافا 5 ماه قبل

  آره بهترم هست من امروز پیش دوتا ماما رفتم همینو گفتن بهم،هم زیرزبونی هم واژینال

  4
  الی 5 ماه قبل

  خواهش میکنم جواب بدین

  دریا 5 ماه قبل
  0

  سلام وحشتناکه دردش فقط با پیروکسیکام قابل تحمل میشه... 6الی7ساعت درد وحشتناک دارین

  پروانه 5 ماه قبل
  1

  دکترا مگه قرص سقط جنین میدن ؟

  حورا 5 ماه قبل
  0

  من دوس دارم مصرف کنم ولی میترسم اگه برم داروخانه این قرصارو میده نمیگه برای چی میخوای

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  سلام من سه ماه باردارم قرص سایتو تک گرفتم و فردا میخوام مصرف کنم ب نظرتون میاد میفته میخوام طلاق بگیرم باردار باشم نمیشه شوهرم خیلی باهام بده خیلی موتاد هم هست

  رها 7 ماه قبل
  1

  سلام من این قرص رو دارم اصلیش هرکی خاست بیاد ایدی انیستاmarokh13700

  2
  سلام قیمت 11 روز قبل

  سلام قیمت

  0
  قریشی 1 ماه قبل

  سلام ببخشید ۱۳هفته هستم با قرص سقط میشه میتونیت بهم قرص بدین

  دکتر ب 8 ماه قبل
  0

  سلام دوست عزیز

  قرص سایتوتک برای کسایی که سزارین داشته‌اند خوب عمل نمیکنه. ممکنه جنین ناقص بیاد یا اصلا نیاد و منجر به عفونت و .. بشه پس سریع به دکتر برید و با ساکشن یا کورتاژ درش بیارید

  مژده 8 ماه قبل
  0

  منم مث شما هستم ۴ تا قرص مصرف کردم خونریزی زیادی نداشتم بعد از دکتر سوال کردم گفت ک باید بزاری دوهفته دیگه اقدام کنی برای سقط چون الان زوده برای قرص مصرف کردن.

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  چ

  شیدا 8 ماه قبل
  1

  ازکجاکاملامیشه که طرف بارداره وبایدحتمآسونوداشته باشه؟یاآزمایش خون کافیه؟

  ناشناس 8 ماه قبل
  2

  سلام من حالم 2ماهمه میخام سقطجنین کنم چکارکنم البته من شوهردا رم راهنمایم کنید ممنونم فاطمه هستم

  2
  سحری 8 ماه قبل

  قرص سایتوتک یکی ناشتا یکی واژن یکی زیرزبان به فاصله نیم ساعت ۵ تاش و استفاده کن و صبر کن

  زهرا 8 ماه قبل
  1

  من حدود ۱ماه پیش ۴تا قرص استفاده کردم یکی واژن ۳تا زیر زبانی بعد از ۱ساعت درد شدید گرفتم اما خونریزی نداشتم تا روز بعدش یه لخته خون افتاد دوباره روز بعد دوتا منم فکر کردم افتاده ولی بعد ۳هفته همون حالت تهوع رو داشتم رفتم سنو دادم گفت بچه تو شکمت مرده الان ۴تای دیگه استفاده کردم برام دعا کنید این بار سقط بشه

  اوین 8 ماه قبل
  0

  خخخخخ واقعا نمیدونم چی بگم حاملس بعد توقع داره بکارت داشته باشه خسته نباشی

  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  سلام من دوماه م هست از دیروز قرص سیاتیک رو استفاده کردم دکتری که از اون قرص راتهیه کردم گفت هر دوساعت یکی قرص بخور ویکی داخل واژن بزار من ۴ تا خوردم ۴ عدد داخل واژن گذاشتم ولی متاسفانه هیچ تاثیری نداشته

  الینا 9 ماه قبل
  0

  سلام منم ۵ هفته هستم قرص سایتوتک گرفتم ایا سقط میشه یانه بخورم یا واژینال بزارم

  0
  فافا 5 ماه قبل

  چیشد

  ناشناس 9 ماه قبل
  -1

  سلام من ۴ تو خوردم هنوز دارم

  س ... 9 ماه قبل
  0

  سلام من نامزد بودم وبینمون ی اختلاف پیش اومد و جدا شدیم وبارداربودم و رفتم پیش دکتر ماما ب من دوتا امپول قوی سقط جنین زد و هیچ علائمی ندارم و حتی خونریزی زیر شکممم درد گرفت بعدش دگر هیچ دردی رو احساس نکردم وپریودم عقب زده من 6تیرماه پریود شدم و15تیرماه پاک شدم آیا با زدن دوتا امپول قوی بچه مرده وسقط شده ومن هیچ علائمی ندارم و حال تهوع ون غیره..... پس چرا پریود نشدم و دارم ناامید میشم اگه خانوادم بفهمن من رو میکشن واسترس هم دارم پلاکتین هورومونم بالا هست لطفا راهنمایی ام.کنید تو رو به امام حسین قسم

  -1
  قاسم 16 روز قبل

  خوب برو سونوگرافی بده خیالت راحت شه

  0
  چند 5 ماه قبل

  بی بی چک

  بهار 10 ماه قبل
  0

  من امروز استفاده کردم هفته پنچم بارداریمه درد دارن ولی خون ریزی ندارم میتونم همزمان دوتا یا سه تا استفاده کنم

  استزسی 10 ماه قبل
  4

  من الان یکماهه باردارم یعنی تازه متوجه شدم چهار روز پیش دوتا استفاده کردم فقط چندلخته خون سیاه خیلی کم دیدم ولی الان دوباره حالت تهوع دارم از دیشب تاالان ۶تای دیگه مصرف کردم همه هم از طریق واژن دوباره چند لکه خیلی کم رنگ قهوه ایی دیدم

  ازدیشب تاالان هرچه دمنوش طبع گرم نوشیدم

  چکار کنم تورو خدا کمکم کنید

  من سه تا فرزند دارم اون هم سزارینی دیگه تحمل یه بارداری دیگه ندارم ازاسترس خواب وخوراک ندارم

  تورو بجان عزیزتان کمکم کنید یه امیدواری به من بدید

  مریم 12 ماه قبل
  -1

  سلام حاملگی من پوچه دوسه روز پیش دکترم گفت قلب تشکیل نشده امروز قرص سایتوتک مصرف کردم گفتن هردو ساعت استفاده کنم زیر زبانی یعنی خودش سقط میشه آخه از کورتاژ میترسم

  بهار 1 سال قبل
  1

  من سه بار باهمین قرص سقط داشتم وهربارهم فقط از۵تاقرص 200استفاده کردم و مشکلم حل شد ب مدت 10روزهم خونریزی داشتم 3روزدردشدید بعدخیلی درد نداشتم

  0
  ناشناس 3 ماه قبل

  قرص هارو از کجا تهیه کردین

  0
  قبل سزارین شدین یا ن 3 ماه قبل

  قبلا سزارین شدین یا ن

  -1
  ناشناس 6 ماه قبل

  ازکجا می‌خرید منم لازم دارم نمیدونم کجا بگیرم

  سراب 1 سال قبل
  0

  سلام من هفته ۵ بارداریم سایتوتک خوردم دوتا زیر زبانی الان۲ ساعت و نیم گذشته هیچی نشده چکار کنم؟

  -2
  رررر 1 سال قبل

  من یبار ۶ هفته بودم با ترس ولرز قرصسلیتدتک رو استفاده کرده دو ورق یکی زیر زبون یکی تو وازن هر ا ساعت بعد از ۵ ساعت افتاد امروز دوباره متوجه شدم باردار ناخواسته شدم ۴ ساعته ۶ تا قرص استفاده کردم ۴ تا واژن دو تا زیر زبون اما نه درد دارم نه خونریزی میترسم تو رو خدا یکی جواب درست بده

  مبینا 1 سال قبل
  -2

  سلام من دختر ۱۷هستم با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم .بعد یک ماه ک قاعدگیم عقب افتاد فهمیدم بار دارم .و برای سقط قرص میزوترو گرفتیم و یکی زیر زبان و داخل واژن.نیم ساعت بعد دوباره همینو انجام دادم و بعد از یکی دوساعت شکمم درد شدیدی گرفت و بعد خونریزی کردم چند ساعت بعد ی چیز بزرگ دفع شد حالت ژله مانند داشت،البته از ۴۰روز گذشته بود.میخاستم مطمعا بشم ک کامل دفع شده یا ن؟ ممکنه ب بکارت اسیب برسونه؟

  0
  هدیه 7 روز قبل

  اره صد در صد ،،پس این جسم ازکجا باید خارج بشه بکارت پاره شده دیگه بعد شما قرص واژینال رو چطور استفاده کردی باوجودبکارت؟؟؟

  1
  سحر 5 ماه قبل

  😂😂😂😂😂😂😂

  0
  پروانه 5 ماه قبل

  دکترا مگه این دارو رو میدن ؟

  0
  بهزاد 1 سال قبل

  با عرض سلام قطعا بکارت شما در سر جای خود به حول و قوت الهی پایدار است نگران نباشید🤣

  الهه 1 سال قبل
  0

  میشه باهاتون تماس بگیرم حالم خیلی بده

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام من قبل یک بار استفاده کردم یکی زیرزبانی یکی واژن ۵ تا بهمین ترتیب پیش رفتم و کاملا سقط شد ۷ هفته بودم اونموقع

  0
  دریا 4 ماه قبل

  ۵ تا قرص رو باهم باید داخل واژن بزاریم یا با فاصله ممنون میشم راهنمایی کنید

  1
  هما 6 ماه قبل

  عزیزم تو چ فاصله زمانی؟؟

  3
  محمدی 10 ماه قبل

  میشه طرز استفادشو بهم بگی

  مریم 2 سال قبل
  1

  سلام بهتره بری دکتر تا بهت قرص بده تا باقیماندش بیاد بیرون

  -2
  مریم 1 سال قبل

  الان باید چکار کنم

  برای ارسال نظر کلیک کنید