توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چه عواملی باعث بالا رفتن anti tpo میشود

  1 بازدید

  چه عواملی باعث بالا رفتن anti tpo میشود را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  اصطلاح تیروئیدیت ها به التهاب غده تیروئید اطلاق می شود. واکنش التهابی می تواند ناشی از عفونت غده تیروئید و یا یک پدیده خود ایمنی باشد. انواع شایع تیروئیدیت ها به شرح زیر می باشند:

  تیروئیدیت مزمن ( بیماری هاشیموتو)

  شایع ترین نوع تیروئیدیت در انسان بیماری هاشیموتو یا تیروئیدیت مزمن لنفوسیتیک است. که یک نوع التهاب مزمن غده تیروئید می باشد. عوامل ژنیتیکی و محیطی در بروز آن دخالت دارند. مصرف بیش از اندازه ید، کمبود سلنیوم و برخی از بیماریهای عفونی از مهمترین عوامل محیطی مسئول شناخته شده اند. در این بیماری مواد غیر طبیعی بنام آنتی بادی یا پادزهر از سیستم ایمنی بدن بر علیه غده تیروئید بداخل خون ترشح می شوند که اصطلاحا آنتی بادی ضد آنزیم پر اکسیداز تیروئید (Anti-TPO) نامیده می شود. این آنزیم برای ساخته شدن هورمون توسط غده تیروئید ضروری است. آنتی بادی های تولید شده این آنزیم را از کار می اندازند و بتدریج باعث اختلال عمل غده و کم کاری آن می شوند. رسوب سلولهای لنفاوی نیز دز غده تیروئید باعث تخریب نسج آن می شود. در بیشتر بیماران ذخیره کافی از هورمون های تیروئید برای سالها باقی می ماند و لذا علائم کم کاری غده تیروئید دیرتر ظاهر می شود.

  تظاهرات کلینیکی:

  5 درصد افراد در طول عمر خود دچار بیماری هاشیموتو می شوند. این بیماری در سنین بین 30 تا 50 سال شایع تر بوده و معمولا زنان بیشتر از مردان مبتلا می شوند. این بیماران اغلب علائمی ندارند، به جز مختصر احساس فشار در ناحیه گردن و احساس خستگی. در مراحل ابتدایی یک گواتر سفت و کمی نامنظم تشکیل می شود که به تــدریج بزرگتر شـده و ممکن است در حدود 10 درصد موارد با احساس درد همراه باشد. با بروز کم کاری تیروئید بیمار علائم و نشانه های بالینی کم کاری تیروئید را پیدا می کند. با توجه به اینکه بیماری هاشیموتو یک بیماری خود ایمنی است ممکن است با سایر بیماریهای خود ایمنی از جمله بیماری سلیاک، دیابت نوع 1، برص (ویتیلیگو )و ریختن موی سر(آلوپسی) هم همراه باشد.

  یافته های آزمایشگاهی:

  تشخیص بیماری هاشیموتو با یافتن سطح بالای آنتی بادی ضد آنزیم پراکسیداز تیروئید (Anti-TPO) در خون است.  در مرحله ای که بیماری منجر به کم کاری غده تیروئید گردد مقدار هورمون تیروئید(T4) در خون کاهش یافته و مقدار تیروتروپین (TSH) افزایش پیدا می کند.

  در مــــان تیروئیدیت مزمن ( بیماری هاشیموتو)

  درمان بیماری هاشیموتو تجویز قرص لوتیروکسین است. هورمون تیروئید به سه دلیل تجویز می شود:

  *کوچک کردن گواتر از طریق سرکوب تولید هورمون TSH از غده هیپوفیز

  *در بیماری هاشیموتو نهایتا با پیشرفت بیماری سطح هورمون تیروئید در خون کاهش پیدا می کند و برای جبران کم کاری تیروئید تجویر قرص لوتیروکسین ضروری است.

  بیشتر بیماران بخصوص افراد جوان از وجود گواتر ناراحت هستند. گواتر ممکن است بعد از یک دوره 6 تا 18 ماهه در بیشتر بیماران کوچک شود. وقتی غده تیروئید کوچک شد دیگر فعالیت کافی ندارد و در چنین شرایطی برای پیشگیری از بروز علائم کم کاری غده تیروئید تجویز قرص لوتیروکسین ضروری است که باید در تمام طول عمر بیمار ادامه داشته باشد. این بیماران حداقل سالیانه باید توسط پزشک معالج خود تحت نظر باشند تا دوز داروی مصرفی در صورت لزوم تصحیح شود.

  تیروئیدیت تحت حاد

  شیوع این بیماری 10 برابر کمتر از تیروئیدیت هاشیموتو است. یک فرم گذرای التهاب تیروئید می باشد که ابتدا به علت تخریب سلول های غده تیروئید و آزاد شدن هورمون های ذخیره ای بداخل جریان خون بیمار ممکن است دچار علائم و نشانه های بالینی پر کاری تیروئید شود که پس از 2 تا 4 هفته فروکش می کند. دلایلی وجود دارد که که تیروئیدیت تحت حاد به وسیله عفونت ویروسی ایجاد می شود. چون بیشتر بیماران چند هفته قبل از تیروئیدیت از یک بیماری ویروسی دستگاه تنفس فوقانی بخصوص گلو درد شاکی می باشند. این حالت معمولا به صورت همه گیری های کوچک رخ می دهد.

  تظاهرات بالینی:

  علائم اصلی بیماری تورم دردناک غده تیروئید و در ابتدا علائم پرکاری تیروئید می باشند که شامل عدم تحمل به گرما، طپش قلب و احساس ضعف و خستگی هستند. تب، درد عمومی بدن، خستگی مفرط و احساس درد در نواحی تحت فکی و بناگوش از علائم شایع بیماری هستند. در معاینه بالینی لمس غده تیروئید شدیدا دردناک است.

  یافته های آزمایشگاهی:

  حدود نیمی از بیماران پر کاری تیروئید را تجربه می کنندکه با بالا بودن سطح هورمون های تیروئید در خون اثبات می شود. سرعت رسوب سدیمانتاسون خون یک آزمایش مفید است که خیلی بالا می باشد(معمولا بیشتر از80). برداشت ید رادیو اکتیو توسط تیروئید پائین است که دلیل آن عدم قدرت برداشت ید توسط سلول های تخریب شده غده تیروئید می باشد.

  درمـــان تیروئیدیت تحت حاد

  درمان انواع خفیف این بیماری استفاده از آسپیرین یا داروهای ضد التهاب دیگر است که برای برطرف نمودن تورم و درد موثر است. در موارد شدید می توان از ترکیبات کورتون استفاده کرد. در بیشتر موارد این بیماری ظرف چند هفته بهبود می یابد. در تعداد کمی از افراد، بیماری طولانی می شود و در بعضی ها نیز مجددا عود می کند. در 25 در صد بیماران یک دوره گذرای کم کاری غده تیروئید رخ می دهدکه ممکن است احتیاج به درمان با لوتیروکسین داشته و به علت تخریب شدید تیروئید می باشد. بعد از ترمیم سلولهای تخریب شده تیروئید و شروع مجددا فعالیت طبیعی آنها می توان لوتیروکسین را قطع کرد.

  تیروئیدیت خاموش

  یک علت دیگر تیروئیدیت یا التهاب غده تیروئید می باشد که به همان میزان تیروئیدیت تحت حاد شیوع دارد. چون این نوع تیروئیدیت هیچگونه علائمی از التهاب غده تیروئید را ندارد اصطلاحا تیروئیدیت خاموش نامیده می شود. در اوایل سیر بیماری بیمار ممکن است از علائم و نشانه های بالینی پر کاری غده تیروئید شاکی بوده و پس از گذر از این مرحله وارد فاز کم کاری غده تیروئید شودو علائم و نشانه های کم کاری غده تیروئید را بروز دهد. در صورت بروز کم کاری غده تیروئید بیمار ممکن است نیاز به مصرف قرص لوتیروکسین برای مدت کوتاه داشته باشد.

  تیروئیدیت پس از زایمان

  این بیماری در 5 تا 12 درصد خانمها 3 تا 8 ماه پس از زایمان بروز می کند. در بیشتر موارد تیروئیدیت خاموش و تیروئیدیت پس از زایمان شبیه تیروئیدیت هاشیموتو می باشند، بجز آن که در تیروئیدیت خاموش و پس از زایمان غده تیروئید تمایل به بهبودی دارد و نیاز به درمان با لوتیروکسین ممکن است فقط چند هفته تا چند ماه باشد. این بیماری اغلب در زایمان های بعدی فرد مبتلا عود می کند. حدود نیمی از مبتلایان دچار کم کاری دائمی غده تیروئید شده و نیاز به مصرف قرص لوتیروکسین به طور مادام العمر دارند.

  توجه داشته باشیم که:

  تیروئیدیت هاشیموتو در مناطق با دریافت ید کافی، شایع ترین علت گواتر و کم کاری تیروئید است.

  هاشیموتو؛ علت، علائم و تشخیص تیروئیدیت هاشیموتو

  تیروئیدیت هاشیموتو چیست؟ هاشیموتو یک بیماری خودایمنی است که غده تیروئيد را مورد حمله قرار می‌دهد و موجب بروز اختلال در کارکرد آن می‌شود. در این مطلب از مجله سلامت و درمان دکتردکتر به معرفی کامل تیروئیدیت هاشیموتو می‌پردازیم.

  تیروئیدیت هاشیموتو چیست؟

  تیروئیدیت هاشیموتو نوعی التهاب مزمن غده تیروئید است که بر اثر یک بیماری خودایمنی به وجود می‌آید. منظور از بیماری خودایمنی این است که بدن علیه خودش وارد عمل شده و علیه سلول‌های خودی پادتن‌های مختلف می‌سازد.

  تیروئیدیت هاشیموتو نخستین بیماری خودایمنی شناخته شده است که در سال ۱۹۱۲ توسط شخصی به نام هاکارو هاشیموتو در آلمان کشف شد. این بیماری سیر نسبتا کندی دارد؛ یعنی به کندی در غده تیروئید پیشرفت می‌کند و به تدریج باعث تخریب در بافت تیروئید و موجب افت سطح هورمون تیروئید در خون می‌شود.

  بیشتر بخوانید: تیروئید چیست؟ معرفی کامل بیماری تیروئید و انواع آن

  علت تیروئیدیت هاشیموتو چیست؟

  هنوز علت دقیقی برای توجیه ابتلا به هاشیموتو یافت نشده است به طوری که برخی پزشکان معتقدند که یک ویروس یا باکتری باعث ابتلای فرد به این بیماری می‌شود و برخی دیگر عوامل ژنتیکی را مسبب ابتلا به این بیماری می‌دانند.
  تیروئیدیت هاشیموتو بیشتر در زنان میانسال شایع است، اما ممکن است مردان، زنان و کودکان را در هر سنی گرفتار کند.

  علائم و نشانه‌های تیروئیدیت هاشیموتو

  تیروئیدیت هاشیموتو در بیشتر مواقع موجب بروز کم‌کاری تیروئید می‌شود. از نشانه‌های این بیماری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  از نظر معاینات و علائم بالینی بر اثر بیماری تیروئیدیت هاشیموتو غدهٔ تیروئید ممکن است سفت، بزرگ و لوبوله شود. البته ممکن است این تغییرات چندان محسوس نباشد و خود شخص به راحتی متوجه آنها نشود ولی پزشک متخصص غدد با معاینه به این موضوع پی خواهد برد.

  علت افزایش سایز غده تیروئید در این بیماری ممکن است به علت نفوذ لنفوسیت‌ها و فیبروز بافتی باشد (اشاره کردیم که هاشیموتو یک بیماری خودایمنی است) و دلیل آن هایپرتروفی یا بزرگ شدن بافت‌های تیروئید نباشد.

  بیشتر بخوانید: سرطان تیروئید؛ علت، علائم، تشخیص و درمان سرطان تیروئید

  تشخیص تیروئیدیت هاشیموتو

  افزایش سطح پادتن‌های ضد پراکسیداز تیروئید یا تیروگلوبولین در سرم نشان‌دهنده‌ی وجود تیروئیدیت هاشیموتو است زیرا موجب تخریب تدریجی فولیکول‌های غده‌ی تیروئید می‌شوند.

  اگر شما یا یکی از اطرافیان شما با بیماری‌های خودایمنی مثل تیروئیدیت هاشیموتو درگیر هستید؛ در صورت تمایل تجربه خود را ازین بیماری با ما و سایر خوانندگان این مقاله در بخش نظرها که در پایین همین مطلب قرار دارد به اشتراک بگذارید.

  آیا ممکن است تیروئیدیت هاشیموتو به درستی تشخیص داده نشود؟

  تیروئیدیت هاشیموتو خود را با علائم متنوعی نشان می‌دهد و نشانه اختصاصی ندارد به همین دلیل بیشتر اوقات در مراحل اولیه با بیماری‌هایی دیگر اشتباه گرفته می‌شود، از جمله این بیماری‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  عوارض بیماری هاشیموتو

  بیشتر بخوانید: گواتر؛ علت، علائم، تشخیص و درمان گواتر

  درمان تیروئیدیت هاشیموتو

  همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، تیروئيدیت هاشیموتو اغلب خود را با کم‌کاری تیروئید نشان می‌دهد. فرد می‌تواند با مصرف داروهای هورمونی، مانند لووتیروکسین یا عصارهٔ خشک‌کرده تیروئید که برای کم‌کاری تیرو‌ئید استفاده می‌شود تا حد زیادی علائم بیماری را کنترل کند.

   توجه داشته باشید که تعیین مقدار داروی مصرفی یا به عبارتی تعیین دوز دارو به شدت بیماری و وزن بیمار بستگی دارد و توسط پزشک تعیین می‌شود. ولی معمولاً مصرف یک قرص لووتیروکسین در روز سطح تیروکسین خون را در حالت عادی نگه می‌دارد. البته بیماران مبتلا به تیروئیدیت هاشیموتو اغلب لازم است تا پایان زندگی خود از این دارو استفاده کنند.

  تداخل‌های دارویی در درمان تیروئیدیت هاشیموتو

  برخی داروها، مکمل‌ها و غذاها، بر جذب لووتیروکسین اثر می‌گذارند. اگر در رژیم غذایی‌تان زیاد از فراورده‌های سویا استفاده می‌کنید و یا رژیم‌های غذایی غنی از فیبر دارید مثلا گیاه‌خواری می‌کنید یا یکی از داروهای زیر را مصرف می‌کنید، حتما باید با پزشک خود مشورت کنید.

  داروها و مکمل‌هایی که در جذب لووتیروکسین خلل وارد می‌کنند، عبارتند از:

  راهنمای انواع بیماری‌های غده تیروئید

  سوال‌های خود در مورد تیروئیدیت هاشیموتو و سایر بیماری‌های خودایمنی را در بخش نظرهای همین مطلب از ما بپرسید. پزشکان و کارشناسان دکتردکتر آماده پاسخ‌گویی به شما عزیزان هستند.

  منابع:

  webmd

  mayoclinic

  en.wikipedia

  هاشيموتو شبيه کم‌کاری تيروئيد است

  هاشیموتو شبیه کم‌کاری تیروئید است

  این بیماری غده تیروئید را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در بیماری هاشیموتو ( تیروئیدیت لنفوسیتی مزمن)، سیستم ایمنی بدن به غده تیروئید حمله می‌کند. گاهی این التهاب منجر به کاهش فعالیت غده تیروئید (هیپوتیروئیدیسم) می‌گردد.

  پزشک از روی آزمایش عملکرد تیروئید، این بیماری را شناسایی می‌کند. درمان بیماری هاشیموتو با جایگزین کردن هورمون تیروئید انجام می‌گیرد.

  علائم بیماری هاشیموتو

  این بیماری به کندی پیشرفت می‌کند و موجب تخریب تیروئید و افت سطح هورمون تیروئید در خون می‌گردد. علائم این بیماری همانند بیماری کم کاری تیروئید می‌باشد.

  علائم کم کاری تیروئید، بسته به شدت کمبود، متفاوت می‌باشد. در ابتدا علائمی از قبیل خستگی و سستی رخ می‌دهند. اما همچنان که بیماری پیشرفت می‌کند، علائم آشکارتر می‌گردند، از قبیل:

  افزایش حساسیت به سرما

  یبوست

  پوست خشک و رنگ پریده

  صورت پف کرده

  صدای گرفته

  افزایش میزان کلسترول خون

  افزایش وزن (اغلب 3 تا 6 کیلو)

  درد عضلانی، حساسیت به لمس و خشکی (به خصوص در شانه ها و باسن)

  درد و سفتی مفاصل، ورم زانو یا مفاصل کوچک دست و پا

  ضعف عضلانی به خصوص در پایین تنه

  افزایش میزان خون ریزی عادت ماهیانه یا طولانی شدن آن

  افسردگی

  فراموشکاری و کند بودن فرایند تفکر

  در چه صورت باید به پزشک مراجعه کرد؟

  اگر علائم زیر را داشتید، به پزشک مراجعه کنید:

  خستگی بدون علت

  خشک شدن پوست

  صورت رنگ پریده

  یبوست

  صدای خشن و گرفته

  - اگر جراحی تیروئید داشته‌اید و یا توسط ید رادیواکتیو و یا داروهای ضد تیروئید درمان شده‌اید و یا پرتودرمانی سر، گردن و یا بالای قفسه سینه را انجام داده‌اید، باید به صورت دوره‌ای، برای بررسی عملکرد تیروئید خود به پزشک مراجعه کنید.

  - اگر کلسترول خونتان بالاست، با پزشک خود مشورت کنید، زیرا ممکن است کم کاری تیروئید، علت آن باشد.

  - اگر تحت هورمون درمانی هستید، باید به پزشک خود مراجعه کنید.

  - پزشک باید ببیند که دوز دارویی مصرفی شما در طول زمان مناسب می‌باشد و تیروئیدتان به خوبی عمل می‌کند یا نه.

  علل بیماری هاشیموتو

  در این بیماری، سیستم ایمنی بدن آنتی بادی‌هایی می‌سازد که غده تیروئید را تخریب می‌کنند.

  برخی پزشکان معتقدند ویروس یا باکتری باعث این بیماری می‌شود و برخی دیگر عوامل ژنتیکی را مسبب این بیماری می‌دانند.

  این بیماری بیشتر در زنان میانسال شایع است، اما می‌تواند مرد، زن و کودک را در هر سنی گرفتار کند.

  عوارض بیماری هاشیموتو

  1- گواتر: بزرگ شدن غده تیروئید را گواتر می‌نامند. کم کاری تیروئید یکی از عل ایجاد گواتر می‌باشد. گواتر موجب بروز مشکلاتی در تنفس و بلع غذا می‌گردد.

  2- مشکلات قلبی: به علت افزایش مقدار کلسترول بد (LDL)، برخی مشکلات قلبی به وجود می‌آید. کم کاری تیروئید موجب افزایش اندازه قلب و ناتوانی در قلب می‌گردد.

  3- مشکلات روانی: ابتدای بیماری هاشیموتو، افسردگی رخ می‌دهد و هرچه زمان بگذرد، این افسردگی بدتر می‌شود. بیماری هاشیموتو، می‌تواند باعث کاهش میل جنسی در زنان و مردان گردد و می‌تواند عملکرد ذهنی را کند کند.

  4- نقص نوزاد هنگام تولد: کودکانی که از مادران مبتلا به هاشیموتو متولد می‌شوند، بیشتر در معرض خطر نواقص هنگام تولد می‌باشند. این کودکان، بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات فکری و رشد بدنی می‌باشند. ممکن است کودکان متولد شده، لب شکری باشند. اگر می‌خواهید باردار شوید، حتما آزمایش تیروئید را انجام دهید.

  تشخیص بیماری هاشیموتو

  تشخیص این بیماری بستگی به جواب آزمایش خون و هورمون تیروئید و هورمون تحریک کننده تیروئید (TSH)  دارد. این آزمایشات شامل:

  آزمایش هورمونی: توسط آزمایش خون می‌توان به مقدار هورمون غده تیروئید و غده هیپوفیز پی برد. اگر تیروئید کم کار باشد، مقدار هورمون تیروئید کم و مقدار هورمون تحریک کننده تیروئید (TSH) زیاد خواهد بود. دلیل افزایش مقدار  TSH (توسط غده هیپوفیز ساخته می‌شود)  این است که غده هیپوفیز، غده تیروئید را برای تولید هورمون بیشتر تحریک می‌کند.

  آزمایش آنتی بادی: بیماری هاشیموتو از آنجا که آنتی بادی‌های غیرطبیعی را می‌سازد، یک بیماری خود ایمنی می‌باشد. آزمایش خون، آنتی بادی‌های ضد تیروئید پراکسیداز (یک آنزیم) را نشان می‌دهد. این آنزیم در غده تیروئید می‌باشد و نقش مهمی در تولید هورمون‌های تیروئید بر عهده دارد.

  درمان بیماری هاشیموتو

  هورمون درمانی: اگر این بیماری موجب کمبود هورمون تیروئید گردد، از این روش استفاده می‌کنند. استفاده روزانه از لووتیروکسین مفید می‌باشد. لووتیروکسین بسیار شبیه هورمون تیروکسین مترشحه از غده تیروئید می‌باشد. به علت آن که، مقدار لووتیروکسین تجویزی ممکن است تغییر یابد، لذا بیمار باید هر 6 تا 12 ماه به پزشک مراجعه کند تا میزان TSH را در خون اندازه گیری کند.

  زیادی  لووتیروکسین، باعث کاهش توده استخوانی و پوکی استخوان و آریتمی قلبی می‌شود.

  داروها و مکمل ها

  برخی داروها، مکمل‌ها و غذاها، بر جذب لووتیروکسین اثر دارند. اگر زیاد از فراورده‌های سویا استفاده می‌کنید و یا رژیم‌های غنی از فیبر دارید و یا یکی از داروهای زیر را مصرف می‌کنید، حتما با پزشک خود مشورت کنید:

  مکمل آهن

  کلستیرامین (دارویی برای پایین آوردن کلسترول خون)

  هیدروکسید آلومینیوم (داروی ضد اسید معده)

  سدیم پلی استیرن سولفانات (برای جلوگیری از افزایش مقدار پتاسیم خون)

  سوکرافیت (داروی اولسر یا زخم)

  مکمل کلسیم

  داروهای گیاهی

  - ریشه جین سینگ هندی ( Ashwagandha. به مقدار 500 تا 1000 میلی گرم در روز

  - نصف قاشق چایخوری تنتور، 2 تا 3 بار در روز

  - تخم کتان، 1000 میلی گرم در روز

  - علف هرز دریایی به تعادل عملکرد تیروئید کمک می‌کند.

  - خارپنبه برای کاهش علائم تیروئید، 200 تا 300 میلی گرم در روز

  - گیاه Avena (جوی سبز)

  - مر (Myrrh): نوعی صمغ است که تیروئید را تحریک می‌کند و برای درمان بیماری تیروئید کاربرد دارد.

  - عصاره برگ زیتون

  -گیاه سیج: یک گیاه معطر با برگ‌های سبز مایل به خاکستری می‌باشد که به عنوان گیاه پخت و پز معروف است. 40 تا 60 میلی گرم در روز از این گیاه درمان برای بیماری هاشیموتو استفاده کنید.

  توجه:

  برای جلوگیری از بروز عوارض ناخواسته، این گیاهان دارویی را تحت نظر پزشک متخصص مصرف کنید.

  مریم سجادپور

  بخش سلامت تبیان

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  شهرام طهماسبی : بعلت التهاب تیروید مدت۴ماه قرص هرمون مصرف میکردم پس از قطع به کم کاری تیروید دچار شدم و دو ماهه روزی یک عدد لبوتیروکسین ۱۰۰ میخورم ازمایش دادم T4 وTsh نرمال شده ولی anti tpo ام ۴۶۵ هست لطفا بگید چکار کنم

  ناشناس : من Ab TPOبالای وTSHبالادارم تازه متوجه شدم

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 روز قبل
  0

  سلام . من باردارم و تیروئید کم کار دارم . تیروئیدم با مصرف دارو تحت کنترل و نرمال اما عدد tpoبالاست و ۲۸۷ عددش . باید چیکار کنم تا پایین بیاد ؟؟

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  مقدار نرمال too?

  سونیا 7 ماه قبل
  0

  سلام خسته نباشی من تازه متوجه شدم tpoدارم وبچه دار نمیشم دکتر گفته دگه نمتونم بچه دار شوم چکار کنم دکتر راست میگه من نمی توانم حامله بشوم لطفا منو راهنمای کنید ممنون

  ناشناس 12 ماه قبل
  1

  داروی خود را با دوز کم ادامه دهید چون آنتی بادیها مثبت هستند.

  نرگس 1 سال قبل
  0

  سلام من کم کاری تیرویید دارم الان تیرویدم تنظیم شده ولی anti tpo ۲۶۱است چکار کنم

  نرگس 1 سال قبل
  -1

  سلام خانمی ۴۰ساله هستم آزمایش tsh خوب بوده اما آنتی تو پو ۲۶۱است چکار باید بکنم

  محمد قربانی 1 سال قبل
  -1

  Tshمن۹۹بود anti tpoهم۵۰۰بعد از یکسال ونیم که روزانه یکدقرص لوتیروکسین میخورم tshشده۳/ولیanti tpoشده۱۰۰۰

  فاطمه 1 سال قبل
  0

  باسلام وتشکرفراوان تاششماه گذشته جواب آزمایش های تیروئید من عادی بود امادرآزمایش جدید anti top ام 111.5 شده سن من 73 ساله لطفا راهنمائی بفرمائید

  فاطمه 1 سال قبل
  0

  باسلام تا شش ماه گذشته هورمونهای تیروئیدمن عادی بود امادرآزمایش جدید هورمون anti top ام 111.5 شده لطفا راهنمائی بفرمائید سن من 73 سال میباشد

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  من Ab TPOبالای وTSHبالادارم

  تازه متوجه شدم

  محمدرضا قیصری 1 سال قبل
  2

  سلام وقت بخیر ، حدود یک ساله دچار کم کاری تیروئید شدم ، علایم وز وز گوش از ابتدا تا الان و خستگی ، دو بار به فاصله چهار ماه آزمایش anti , tpo دادم ، بار اول ۸۲۶ بود بار دوم ۱۰۰۰ ، به تشخیص پزشک لووتیروکسین ۵۰ روزی یک عدد مصرف میکنم ، برای درمان باید چیکار کنم ، آیا عدد آنتی بادی نگران کننده هست؟

  شهرام طهماسبی 1 سال قبل
  5

  بعلت التهاب تیروید مدت۴ماه قرص هرمون مصرف میکردم پس از قطع به کم کاری تیروید دچار شدم و دو ماهه روزی یک عدد لبوتیروکسین ۱۰۰ میخورم ازمایش دادم T4 وTsh نرمال شده ولی anti tpo ام ۴۶۵ هست لطفا بگید چکار کنم

  برای ارسال نظر کلیک کنید