توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرمابه خانه جلوگیری میکند

  1 بازدید

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرمابه خانه جلوگیری میکند را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرما به خانه جلوگیری می کند | جلوگیری خروج گرما در زمستان

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرما به خانه جلوگیری می کند | جلوگیری خروج گرما در زمستان

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرما به خانه جلوگیری می کند

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرما به خانه جلوگیری می کند

  چه وسایلی می بینید که در تابستان از ورود گرما به خانه ی شما و در زمستان از خروج گرما از خانه ی شما جلوگیری می کنند؟ گزارش خود را در کلاس بخوانید.

  اطلاعات جمع آوری کنید

  به اطراف خود توجّه کنید؛ چه وسایلی می بینید که در تابستان از ورود گرما به خانه ی شما و در زمستان از خروج گرما از خانه ی شما جلوگیری می کنند؟ گزارش خود را در کلاس بخوانید.

  پرده

  پرده ها نقش عمده ای را در زیبایی دکوراسیون یک نشیمن یا اتاق های خواب یک خانه  بر عهده دارند. استفاده از  پرده های پنبه ای در فصل زمستان در می تواند از هدر رفتن گرما در طول شب جلوگیری کند.

  همچنین پرده ها می توانند در تابستان از ورود گرمای خورشید به منزل جلوگیری کنند.

  Collect information
  Notice what you see in the summer when the heat comes to your house in the summer and the heat from your house prevents you from going out in the winter? Read your report in class.
  Curtain
  Curtains play a major role in the beauty of a decoration of a living room or bedroom of a house. Using cotton curtains in winter can prevent the heat from wasting throughout the night.

  The curtains can also prevent summer from entering the heat of the sun.

  Curtain
  Curtains play a major role in the beauty of a decoration of a living room or bedroom of a house. Using cotton curtains in winter can prevent the heat from wasting throughout the night.

  منبع مطلب : parstahghigh.ir

  مدیر محترم سایت parstahghigh.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مهم ترین خبرهای روز ایران و جهان

  مهم ترین خبرهای روز ایران و جهان

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرمابه خانه جلوگیری میکند | چگونه از ورود گرما در تابستان جلوگیری کنیم

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرمابه خانه جلوگیری میکند | چگونه از ورود گرما در تابستان جلوگیری کنیم

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرمابه خانه جلوگیری میکند

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرمابه خانه جلوگیری میکند

  با فرارسیدن فصل تابستان و گرم‌شدن هوا اکثر ما کم‌طاقت می‌شویم و به انواع وسایل خنک‌کننده مثل کولر، پنکه، کولرگازی و غیره روی می‌آوریم و در اواخر فصل گرم است که نوبت پرداخت قبض‌های سنگین برق می‌رسد.

   ولی آیا راهی هست که بدون نیاز به کولر بتوان کمی از گرمای این فصل در امان ماند؟ شاید جواب شما منفی باشد اما ما در اینجا 10 راه برای خنک‌ماندن در تابستان بدون نیاز به وسایل خنک‌کننده را به شما معرفی می‌کنیم تا به کمک آن در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.


  منبع مطلب : espanyol.blogsky.com

  مدیر محترم سایت espanyol.blogsky.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چطور خانه خود را در تابستان خنک کنیم؟

  چطور خانه خود را در تابستان خنک کنیم؟

  یکی از بهترین راه‌های خنک کردن خانه، استفاده از راه‌های طبیعی است؛ یعنی بتوانیم بدون استفاده از هیچ وسیله خنک‌کننده برقی و یا استفاده حداقلی از این وسایل، دمای خانه را کاهش دهیم. برای این کار، بهترین روش جلوگیری از ورود گرما به ساختمان و دفع آن است.

  «انعکاس» یا بازتاباندن گرما، مناسب‌ترین روش برای پیشگیری از جذب حرارت و دفع گرما است.

  همان‌گونه که می‌دانید عمده گرمایی که وارد خانه می‌شود، حرارت ناشی از تابش خورشید است که بیشتر از راه پنجره‌ها و سقف وارد خانه می‌شود.

  از شیشه مناسب استفاده کنید

  به خاطر داشته باشید که حدود 40 درصد از گرمای ناخواسته از طریق پنجره‌ها وارد خانه می‌شود. بنابراین استفاده از شیشه‌های بازتاب‌دهنده نور یکی از راه‌های دفع این گرما است. استفاده از این نوع شیشه روی پنجره نه‌تنها باعث کاهش دمای خانه در تابستان داغ می‌شود، بلکه از تابش مستقیم نور خورشید به وسایل خانه و کمرنگ شدن وسایلی چون فرش، مبلمان و پرده‌ها جلوگیری می‌کند.

  در بازار انواع مختلفی از این شیشه‌ها با درجات مختلف تیرگی وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به نوع آب و هوای منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، نوع مناسب را انتخاب کنید.

  البته توصیه متخصصان این است که پنجره‌های جنوبی ساختمان را با این‌گونه شیشه‌ها نپوشانید تا در زمستان از گرمای نور خورشید استفاده کنید.

  سایبان را به خاطر بسپار

  تا همین 20 سال پیش، آن موقع که اکثر خانه‌ها یک یا حداکثر دو طبقه بودند و خانه حیاط‌دار حکم کیمیا نداشت، در فصل تابستان پشت در و پنجره‌ خیلی از خانه‌ها را با حصیر چوبی می‌پوشاندند.

  به‌طور کلی سایبان‌ها با جذب یا بازتاب نور خورشید از ورود آن به خانه به میزان قابل توجهی جلوگیری می‌کنند. نصب سایبان در هر دو سطح خارجی و داخلی پنجره مفید است، اما سایبان‌های خارجی به این دلیل که گرما را قبل از برخورد با پنجره دفع می‌کنند، مناسب‌تر و موثرتر هستند. نصب پرده‌های حصیری در بیرون پنجره می‌تواند 60 تا 80 درصد حرارت را خانه را کاهش دهد.

  نصب سایبان‌های داخلی و پرده هم می‌توانند گرمای ناشی از تابش خورشید را که از طریق پنجره وارد خانه می‌شود، به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. البته برای این منظور استفاده از پرده‌های سفید و مات توصیه می‌شود که در فصل تابستان مقدار زیادی از گرمای خورشید را که از شیشه عبور می‌کند، کاهش می‌دهد.

  هنگام نصب سایبان باید شرایط آب و هوایی منطقه، تعداد دفعات باز کردن پنجره و نکات دیگری از این دست را در نظر بگیرید و نوع مناسب را انتخاب کنید. نصب سایبان برای پنجره‌های بزرگ، به ویژه پنجره‌های شرقی، غربی و جنوبی خانه نقش مهمی در خنک نگه داشتن هوای داخل خانه در ساعات گرم روز دارد.

  سایبان بهتر است با سطح شیشه پنجره زاویه 45 درجه داشته باشد و طول آن نیمی از ارتفاع پنجره را بپوشاند. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که زمستان‌های سرد دارد، از سایبان‌های متحرک استفاده کنید که قابلیت برداشتن و نصب مجدد داشته باشد و بتوانید در زمستان آنها را بردارید.

  فراموش نکنید در ساعات گرم روزهای تابستان پرده‌ها را کنار نزنید و شب‌ها که هوا خنک‌تر است،‌ پنجره‌ها را باز کنید تا هوای تازه در خانه جریان پیدا کند.

  با به‌کار بستن این تمیدات می‌توانید استفاده از وسایل خنک‌کننده برقی را در منزل مدیریت کنید و استفاده از این وسایل را به حداقل برسانید.

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  مدیر محترم سایت www.hamshahrionline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  زهرا 2 روز قبل
  1

  راستش من برای درس علومم میخواستم😅😅

  RIP amir 5 روز قبل
  3

  در. پنجره. عایق بندی سقف یا دیوار یا کف. پرده. شیشه مناسب. سایبان

  آیسودا❤❤ 12 ماه قبل
  3

  پرده پنجره های دوجهداره پرده ها می توانند در تابستان از ورود گرمای خورشید به خانه چلو گیری کند و پنجرهی دوجداره میتواند همین کار را انجام دهد بچه ها ببخشید فقت چیزایی که میونستم همین بود حالا درخاست دارم که بقیه ی این کلماتم را بیاورید

  1
  آاااا 18 روز قبل

  خوبه

  برای ارسال نظر کلیک کنید