توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چگونه ابلاغ الکترونیکی را مشاهده کنیم

  1 بازدید

  چگونه ابلاغ الکترونیکی را مشاهده کنیم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

  به استناد قانون آیین دادرسی کیفری ، قوه قضاییه موظف شد تا اوراق قضایی را با استفاده از سامانه های الکترونیکی ابلاغ نماید . به این منظور ، قوه قضاییه در سال 1395 سامانه ای را طراحی نمود تا مشاهده ابلاغیه دادگستری از طریق آن امکان پذیر شود . بنابراین ، در حال حاضر تمامی امور مربوط به ابلاغ اوراق قضایی دادگاه ، صرفا از طریق سامانه ابلاغ الکترونیکی تحت عنوان " سامانه ثنا " صورت می پذیرد و دیگر هیچ گونه ابلاغیه ای به صورت فیزیکی درب منزل اشخاص فرستاده نمی شود . لذا به منظور مشاهده ابلاغیه دادگاه ، باید نخست ثبت نام کرده و سپس اقدام به مشاهده ابلاغیه نمود . به همین مناسبت ، در این مقاله قصد داریم به بررسی چگونگی مشاهده ابلاغیه الکترونیکی از سامانه ثنا بپردازیم . بنابراین ، به بررسی ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا خواهیم پرداخت .

  ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا

  برای استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی دادگاه ، در مرحله اول باید در این سامانه ثبت نام کرد . برای ثبت نام در سامانه ثنا می توانید با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و با در دست داشتن مدارک شناسایی ، آدرس محل سکونت و کد پستی ، رمز ورود به سامانه ثنا را دریافت نمایید . 

  در واقع برای انجام ثبت نام در سامانه ثنا لازم است حتما به صورت حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرد و برخلاف گذشته دیگر امکان انجام ثبت نام به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه ثنا فراهم نیست .

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

  پس از ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت رمز شخصی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ، نوبت به مشاهده ابلاغیه الکترونیکی دادگاه می رسد . در این مرحله ، با مراجعه به صفحه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی ، باید شماره ملی و رمز شخصی ورود به سامانه را وارد نمایید . 

  پس از آن ، " رمز عبور موقتی " به تلفن همراه شما پیامک می شود که باید آن را در کادر مربوطه وارد نمایید . در صورتی که رمز عبور موقتی به گوشی شما ارسال نشد ، از گزینه " رمز موقت خود را فراموش کرده ام ، ارسال مجدد رمز موقت " استفاده کنید . 

  با وارد نمودن کد عبور موقتی ، وارد صفحه جدیدی می شوید که کلیه ابلاغیه های شما ، در تمام دعاوی قابل مشاهده و دریافت هستند . با انتخاب گزینه " ابلاغیه های جدید " و یا " ابلاغیه های مشاهده شده " ، به ابلاغیه های تان دسترسی پیدا می کنید .

  با انتخاب گزینه " مشاهده ابلاغیه " ، جزئیات کامل مربوط به ابلاغ شما نمایش داده می شود . در صورت لزوم ، می توانید با انتخاب گزینه " دریافت نسخه چاپی ابلاغیه" ، ابلاغیه را چاپ نمایید .

  لازم به ذکر است که تاریخ مشاهده ابلاغیه توسط کاربر ، تاریخ ابلاغ محسوب شده و کلیه آثار قانونی ابلاغ ( مانند مهلت تجدید نظر خواهی از رای دادگاه ) ، از آن تاریخ محاسبه خواهد شد . بهتر است پس از مشاهده ابلاغیه ، با انتخاب گزینه " خروج " از نوار بالای صفحه ، از حساب کاربری خارج شوید تا از سوء استفاده های احتمالی از اطلاعات شخصی شما ، به خصوص در مکان های عمومی پیش گیری شود . 

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریافت ابلاغیه در کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله اثبات دعوا عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون دریافت ابلاغیهپاسخ دهند .

  سوالات متداول

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  راهنمای مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا

  راهنمای مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا

  در طول سال های گذشته ابلاغ اوراق قضایی دادگاه ها به شیوه ای مکتوب و از طریق ارسال برگه های ابلاغ توسط مامور ابلاغ به نشانی اعلام شده توسط اشخاص صورت می پذیرفت ؛ اما قوه قضاییه از سال 1395 سامانه ای را طراحی کرده است که از طریق آن می توان به جزییات و متن ابلاغیه ها به صورت الکترونیکی دسترسی پیدا کرد که این سامانه تحت عنوان " سامانه ثنا " شناخته شده است .

  بنابراین در صورتی که افراد تمایل به مشاهده ابلاغیه های مربوط به پرونده های قضایی خود داشته باشند ، ابتدا باید در سایت ثنا عضو و سپس با در دست داشتن رمز عبور شخصی ، به سایت ثنا وارد شده و ابلاغیه های جدید خود را مشاهده کنند . به همین مناسبت در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که مشاهده ابلاغیه های جدید دادگستری که به صورت الکترونیکی صادر شده اند چگونه امکان پذیر خواهد بود و در همین راستا نخست به توضیح ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا پرداخته و سپس مشاهده ابلاغیه الکترونیکی جدید را توضیح خواهیم داد .

  ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا

  به منظور مشاهده ابلاغیه های جدید دادگستری ، نخست باید در سایت ابلاغ ثنا عضو شد و ثبت نام انجام داد . اما اینکه ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا چگونه امکان پذیر است ، می توان گفت مراحل ثبت نام در سایت ثنا به شیوه ذیل امکان پذیر است که :

  برای ثبت نام و عضویت در سامانه ثنا شخص متقاضی با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی ، کلیه مراحل مربوط به تکمیل مشخصات فردی و دریافت رمز عبور شخصی را انجام می دهد و پس از آن می توان با ورود با سامانه ثنا ، ابلاغیه های جدید دادگستری را ملاحظه کرد . لازم به ذکر است که ثبت نام سامانه ابلاغ ثنا در دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی منوط به پرداخت هزینه های مربوطه می باشد .

  بعد از مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و انجام ثبت نام ، ثبت نام کننده یکرمز شخصی ورود به سامانه ثنا دریافت می نماید که با در اختیار داشتن این رمز ، ورود به سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی جدید امکان پذیر خواهد شد . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام سامانه ابلاغ ثنا می توانید مقاله زیر را مشاهده کنید .

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی جدید

  در قسمت قبل مرحله ثبت نام در سامانه ثنا به منظور مشاهده ابلاغیه های جدید دادگاه توضیح داده شد ؛ اما در پاسخ به این سوال که نحوه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی جدید چگونه است ، شخص متقاضی باید مراحل زیر را به ترتیب طی کند تا بتواند ابلاغیه جدید دادگستری را مشاهده نماید .

  مرحله اول مشاهده ابلاغیه جدید ثنا ، ورود به سامانه ثنا می باشد ؛

  مرحله دوم مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی ، وارد کردن کد ملی و رمز عبور شخصی است که متقاضی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دریافت نموده است ؛

  مرحله سوم مشاهده ابلاغیه جدید دادگاه ، وارد کردن رمز عبور موقتی است که به شماره تلفن همراه شخص متقاضی پیامک شده است ؛

  مرحله چهارم مشاهده ابلاغیه های جدید آن است که با کلیک کردن بر روی گزینه " صفحه اصلی " در نوار بالای صفحه ، شکل زیر ظاهر می شود و در صورتی که ابلاغیه های جدیدی داشته باشید بالای قسمت " ابلاغیه های جدید " ، تعداد آن درج شده است و با کلیک کردن بر روی قسمت مربوط به ابلاغیه های جدید ، لیست تمامی ابلاغیه های جدید شخص متقاضی قابل مشاهده خواهد بود . لازم به ذکر است در صورتی که عدد صفر بالای این قسمت درج شده باشد ، به معنای آن است که فرد ابلاغیه جدیدی برای مشاهده ندارد ؛ البته در صورتی که فرد تمایل داشته باشد ، می تواند از قسمت " ابلاغیه های مشاهده شده " ، ابلاغیه های قبلی خود را نیز ملاحظه کند .

  مرحله پنجم مشاهده ابلاغیه های جدید آن است که با کلیک بر روی گزینه " مشاهده نسخه چاپی ابلاغیه " ، تمام جزییات و متن ابلاغیه جدید دادگستری قابل رؤیت خواهد بود و شخص متقاضی در صورت تمایل می تواند با کلیک کردن بر روی گزینه " دریافت نسخه چاپی ابلاغیه " ، ابلاغیه جدید را ذخیره و یا چاپ کند .

  برای ورود به سامانه ثنا کلیک کنید

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد راهنمای مشاهده ابلاغیه جدید​ در کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله اثبات دعوا عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون راهنمای مشاهده ابلاغیه جدیدپاسخ دهند .

  سوالات متداول

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  راهنمای نصب نسخه موبایل سامانه ثنا در گوشی اندروید

  راهنمای نصب نسخه موبایل سامانه ثنا در گوشی اندروید

  به گزارش خبرگزاری موج، ابلاغیه های قضاییتا مدت ها قبل به صورت دستی و کتبی ارسال می شد که به دلیل ازدحام و شلوغی شعب دادگستری و همچنین مشکلاتی زیادی که برای مردم در پی داشت، افراد نمی توانستند به سادگی ابلاغیه خود را دریافت کنند اما امروزه با الکترونیکی شدن ابلاغ های قضایی و ایجاد سامانه ثنا این مشکلات برطرف شده است و طرفین می توانند بدون مراجعه حضوری ، از نتایج آرا و ابلاغیه های رسمی دادگستری مطلع گردند.

  معتبرترین سامانه برای ابلاغ الکترونیکی قوه قضاییه، سامانه ثنا است که با ثبت نام در آن می توانید از این پس اطلاعیه ها و آرای خود را به صورت اینترنتی مشاهده کنید و نیاز به مراجعه ی حضوری نداشته باشید.

  در سامانه ابلاغ الکترونیکی قضایی (ثنا) که در سال 95 توسط قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران به انجام رسید، حریم خصوصی افراد حفظ شده و تنها خود شخص از نتیجه آرای دعاوی خود مطلع می شود. 

  بیشتر بخوانید:

  سامانه ثنا سامانه ای برای مشاهده تا پیگیری ابلاغ قضایی+فایل آموزشی

  روش دریافت رمز سامانه ثنا/ از رمز موقت سامانه ثنا تا مراحل بازیابی رمز سامانه ثنا

  *راهنمای نصب نسخه موبایل سامانه ثنا در گوشی اندروید 

  با نصباپلیکیشن سامانه ثنا در گوشی اندروید خود، به راحتی ابلاغیه های قضایی خود را مشاهده کنند.

  برای دانلود نسخه موبایل اپلیکیشن اندروید ابلاغ الکترونیک می تونید از طریق یکی از لینک های زیر اقدام کنید:

  پس از دانلود نرم افزار باید آن را نصب کنید و پس از نصب نرم افزار و اجرای آن، تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد:

  با مشاهده این تصویر باید  کد ملی و رمز شخصی خود را وارد نمایید و اگر تا حالا در  سامانه ثنا ثبت نام نکرده اید باید ابتدا ثبت نام کنید.

  پس از عبور از این مرحله و در مرحله ی بعد رمزی به صورت موقت به گوشی شما پیامک می شود که باید وارد مرحله زیر کنید:

  با وارد شدن به سامانه ثنا با صفحه زیر مواجه می شوید:

  کار کردن با این نرم افزار بسیار ساده است. می توان از طریق منوی سمت چپ به سادگی از امکانات نرم افزار ثنا استفاده کرد.

  *نحوه مشاهده ابلاغیه از طریق موبایل و تبلت: 

  برای ورود به سامانه ثنا باید در قسمت نام کاربری و رمز عبور اعداد را به انگلیسی تایپ کنید.

  پس از کلیک روی دریافت و مشاهده ابلاغ، ابلاغیه بر روی گوشی ذخیره می شود که در نوار بالای گوشی قابل مشاهده و یا در پوشه دانلودهای گوشی ذخیره شده است.

  در صورتی که شخص حقوقی هستید(شرکت ها و سازمان ها) برای ورود، گزینه شخص حقوقی را انتخاب نمایید.

  *نحوه پیگیری و مشاهده ابلاغ الکترونیکی

  برای مشاهده و دریافت ابلاغیه می توانید بعد از ثبت نام درسامانه ثناو طی کردن دو مرحله ی ثبت نام اینترنتی و حضوری و احراز هویت توسط دادگستری یا دفتر خدمات قضایی و دریافت پیامک حاوی رمز شخصی ده رقمی برای مشاهده ابلاغیه های خود در سامانه ثنا، می توانید با ورود به سایت سامانه ی ثنا به آدرس http://eblagh.adliran.ir رمز عبور و کد ملی خود را وارد کنید و ابلاغیه ی خود را به صورت فایل PDF مشاهده نمایید.

  برای دریافت ابلاغیه قضایی خود لازم است یکی از نرم افزار های PDF را نصب داشته باشید. همچنین برای ورود به سامانه ثنا باید حتما از مرورگر فایرفاکس و یا گوگل کروم استفاده نمایید.

  برای پیگیری ابلاغ باید بر روی گزینه مشاهده ابلاغ کلیک نمایید و در صورتی که برای مشاهده ابلاغ صفحه ای باز نشد، مراحل زیر را طی کنید:

  پس از کلیک بر روی عبارت دریافت و مشاهده ابلاغ، در قسمت بالای مرورگر فایرفاکس، گزینه option را مشاهده و با کلیک بر روی آن و انتخاب گزینه Allow pop up می توانید ابلاغیه را در قالب pdf مشاهده، پرینت و یا ذخیره نمایید. 

  پس از کلیک بر روی option  گزینه Allow Popup را انتخاب کنید تا ابلاغیه را مشاهده نمایید.

  با انتخاب گزینه allow popup از این به بعد با کلیک بر روی گزینه مشاهده ابلاغ، ابلاغیه را در صفحه جدیدی که باز می شود مشاهده می کنید.

  بر روی علامت ضربدر ( گزینه popup blocked) در نوار آدرس (سمت راست و بالا)  کلیک کنید و سپس Allow popup را بزنید.

  در کادر باز شده، گزینه Allow pop ups را انتخاب و سپس Done را بزنید.

  پس از انجام مراحل بالا، با کلیک بر روی مشاهده ابلاغ، ابلاغیه در صفحه ای جدید و در قالب pdf قابل مشاهده ،پرینت یا ذخیره خواهد بود.

  *نکاتی در مورد سامانه ثنا:

  ابلاغ الکترونیکی افرادی که درسامانه ثبت نام الکترونیک قوه قضائیه ثبت نام کرده و دارای پرونده قضایی در دادگستری هستند، فقط از طریق مراجعه به سامانه ابلاغ الکترونیک به نشانی eblagh.adliran.ir  صورت می گیرد و هیچ گونه ابلاغیه،اخطاریه ، احضاریه و سند قضایی از طریق پست الکترونیک یا سامانه های دیگر ارسال نمی شود.

  چنانچه نامه الکترونیک (ایمیل) تحت عنوان قوه قضائیه یا وزارت دادگستری و یا سایر مراجع قضایی و انتظامی برای شما از طریق اشخاص یا سایت های غیرمجاز یا شبکه های اجتماعی ارسال شد به آنها ترتیب اثر ندهید.

  وصول الکترونیکی اوراق قضایی به حساب کاربری مخاطب در سامانه ابلاغ، ابلاغ محسوب میشود. به عبارت ساده تر زمان اعتراض و یا رفع نقص از زمانی است که ابلاغیه در سامانه قرار می گیرد.

  رؤیت ابلاغ و اوراق قضایی درسامانه ابلاغ با ثبت زمان و سایر جزئیات، ذخیره میشود و کلیه آثار ابلاغ واقعی بر آن مترتب می گردد. ورود به سامانه ابلاغ از طریق حساب کاربری و رؤیت اوراق از این طریق به منزله رسید است.

  در ابلاغ الکترونیکی، مخاطب در صورتی میتواند اظھار بی اطلاعی کند که ثابت نماید به لحاظ عدم دسترسی یا نقص درسامانه رایانه ای و سامانه مخابراتی از مفاد ابلاغ مطلع نشده است.

  در صورت هرگونه تغییر اطلاعات ثبت شده در سامانه ثنا از قبیل تغییر آدرس یا نام یا تلفن همراه و مانند آن، اشخاص موظف اند تغییرات ایجادشده را بلافاصله در سامانه ثنا ثبت نمایند. در غیر این صورت مطابق ماده ٧٩ قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی، اطلاعات سابق معیار ابلاغ و اقدامات قضایی خواهد بود.

  خودداری از مراجعه به سامانه ابلاغ، به منزله استنکاف از قبول اوراق قضایی موضوع ماده ٧٠ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی محسوب می گردد.

  در صورتی که ارسال پیوست های ابلاغیه به صورت الکترونیکی ممکن نباشد، امر ابلاغ به وسیله ابلاغ نامه انجام می شود.

  درصورتی که از مخاطب شماره تلفن همراه یا پست الکترونیکی در دسترس نباشد، مفاد ابلاغیه و ارسال اوراق به سامانه ابلاغ، به وسیله ابلاغ نامه مطابق مقررات قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی در اقامتگاه وی ابلاغ می شود و در ابلاغ نامه مقرر می گردد مخاطب موظف است جھت ثبت نام و دریافت حساب کاربری اقدام نماید و اینکه کلیه ابلاغ های بعدی از طریق سامانه ابلاغ انجام خواھد شد. در صورت ابلاغ واقعی، ابلاغ های بعدی صرفاً از طریق سامانه ابلاغ انجام می شود.در هر صورت، پیوست ھای ابلاغ نامه فقط به صورت الکترونیکی ابلاغ می گردد.

  در صورت مجهول المکان بودن مخاطب و عدم دسترسی به حساب کاربری، ابلاغ اوراق قضایی از طریق آگهی در سامانه ابلاغ و یکی از روزنامه های الکترونیکی کثیرالانتشار به تشخیص مرکز انجام می شود و مقرر می گردد که مخاطب موظف است جھت ثبت نام و دریافت حساب کاربری اقدام نماید.

  درصورتیکه محل نگهداری مخاطب بازداشتگاه یا زندان یا مؤسسات کیفری باشد، ابلاغ علاوه بر حساب کاربری مخاطب به حساب کاربری زندان، بازداشتگاه یا آن مؤسسات نیز ارسال می گردد. مراجع مذکور مسئول اجرای ابلاغ برابر مقررات خواهند بود وموظف اند نتیجه ابلاغ اوراق را از طریق سامانه ابلاغ به واحد قضایی ارسال نمایند.

  منبع مطلب : www.mojnews.com

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  با سلام چرا برای دیدن رمز شخصی جدید شماره تلفن را که مینویسم میگه اشتباه است در صورتی که همیشه از این شماره استفاده میکنم

  مهران عوض پور 12 ماه قبل
  2

  ۱۹۷۱۹۳۰۵۴۷

  0
  مهران عوض پور 12 ماه قبل

  مشاهده ابلاغیه

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید