توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چگونه بفهمیم بسته معیشتی به ما تعلق میگیرد

  1 بازدید

  چگونه بفهمیم بسته معیشتی به ما تعلق میگیرد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  چگونه از مشمول بودن بسته حمایتی دولت مطلع شویم؟

  چگونه از مشمول بودن بسته حمایتی دولت مطلع شویم؟

  به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، محمد شریعتمداری در هفته گذشته درباره جزئیات این بسته حمایتی گفت: برای کمک به وضعیت بهبود معیشت و دستمزد خانوارها در سه مرحله و متناسب با وضعیت خانوار بسته های حمایتی بین 100 تا 300 هزار تومان در دولت تعیین شده که به گروه های هدف پرداخت خواهد شد.

  محمد شریعتمداری افزود: بسته های حمایتی ویژه ابتدا به عزیزان تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و یا افرادی که در نوبت پیوستن به این سازمانها هستند تعلق خواهد گرفت.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یک سبد کالایی متنوع با اختیار خرید کالاهای مختلف در اخیار این افراد قرار خواهیم داد گفت: برای کارکنان دولت نیز یک سیاست جبرانی اتخاذ شده که به طور متوسط مبلغ 200 هزار تومان به کسانی که حقوقشان زیر 3 میلیون تومان است اعم از شاغلین و بازنشستگان تعلق میگیرد.

  محمد شریعتمداری افزود: قرار است مبلغی نیز به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود تا این سازمان بسته های حمایتی را به دریافت کنندگان در آمد زیر 3 میلیون از قشر کارگر و یا مستمری بگیران این سازمان تخصیص دهد.

  وی ادامه داد: بسته حمایتی دیگری نیز برای افرادی مانند کارگران ساختمانی، رانندگان، زنبورداران، صیادان و ...  که در این دو گروه نبودند پیش بینی شده است که با همان شرط در آمد زیر 3 میلیون تومان در اختیار آنها قرار میگیرد.

  وزیر تعاون افزود: بسته حمایتی دیگری نیز برای دیگر بیمه شدگان و افرادی که در این گروه ها نبودند، پیش بینی شده که با همان شرط درآمد زیر 3 میلیون تومان در اختیار آنها قرار می گیرد.

  به گزارش تسنیم، سرپرستان خانوار برای اطلاع از اینکه مشمول دریافت این بسته حمایتی هستند یا نه می توانند کد ملی خود را به شماره پیامک 5000499 ارسال کنند و پس از چند ساعت پاسخ آن را دریافت کنند.

  منبع مطلب : www.eghtesadnews.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  همه آنچه که باید در مورد بسته معیشتی، زمان و مقدار واریز در سال ۹۹ بدانید

  به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایتی دولت در خصوص سوال‌های متعددی که مردم درباره بسته معیشتی دارند پاسخ داد.

  در این گزارش می‌توانید به پاسخ برخی از سوالات خود درباره بسته معیشتی و علت تعلق گرفتن و نگرفتن این بسته به خود و یا اطرافیانتان برسید.

  ملاک مشمول شدن و یا نشدن افراد برای دریافت بسته معیشتی چه بود و اساساً هدف از اولویت بندی در اختصاص بسته حمایتی دولت چه بود؟

  میرزایی: زمانی که تسهیلات محدودی داریم، اما تقاضا بیشتر از تسهیلات هست باید رتبه بندی و اولویت بندی کنیم پس ملاک‌هایی را مشخص کردیم.

  در این دوره اتفاق خوبی که افتاد آن بود که برای هر فرد با کد ملی‌اش شناسنامه اقتصادی درست کردیم و تمام اطلاعات مالی فرد مانند سفر‌های خارجی، اتومبیل، مسکن، درآمد و... را در شناسنامه اقتصادی مشخص شده قرار دادیم.

  در حال حاضر ۲۶ میلیون خانواده ایرانی شناسنامه اقتصادی دارند، بعد از آن افراد را ارزیابی کردیم تا بتوانیم آن‌ها را رتبه بندی کنیم سپس از بالای لیست به پایین مرتب کرده و کل جمعیت را تقسیم بره ۱۰ کرده و آن‌ها را دهک بندی کردیم همچنین تا صدک هم پیش رفتیم.

  سامانه *۶۳۶۹# برای ثبت نام مجدد باز می‌شود؟

  میرزایی: افرادی که در لیست یارانه بگیران نیستند، اما می‌خواهند بسته معیشتی دریافت کنند قرار بود از ۲۰ دی ماه امکان ثبت نام آن‌ها فراهم شود که ما سامانه را آماده کرده بودیم، اما با پلیس +۱۰ بر سر تعرفه ثبت‌نام بحث داشتیم که به تعویق افتاد و بعد از آن نیز شیوع کرونا مانع اجرای این برنامه شد.

  خرداد ۹۹ به طور کلی تمام ایرانی‌ها برای دریافت بسته معیشتی غربال می‌شوند و ممکن است است کسانی که در لیست بوده حذف شوند و یا کسانی که در لیست مشمولان بسته معیشتی قرار نداشتن به لیست اضافه شوند و اینکه آیا معوقات را دریافت خواهند کرد تحت اختیار سازمان برنامه و بودجه است.

  بسته معیشتی فروردین ماه آیا واریز شده است؟ تعدادی برای فروردین به لیست مشمولان بسته معیشتی اضافه شده بود؟

  میرزایی: بله ۱۰ فروردین معیشتی این ماه واریز شد. تعداد اندکی در فروردین ماه به لیست اضافه شدند، اما کسانی که در این ماه لیست مشمولان افزوده شدند معوقات را دریافت نخواهند کرد فقط کسانی که تا اسفند ۹۸ به لیست مشمولان بسته معیشتی اضافه شدن معوقات ماه‌های آینده را نیز دریافت کردند.

  این را نیز باید بگویم که تا خرداد ۹۹ هیچکس از لیست مشمولان دریافت بسته معیشتی حذف نخواهد شد.

  برای سال جدید مبلغ بسته معیشتی افزوده خواهد شد؟ این مبلغ چگونه تایید شد؟

  میرزایی: افزایش مبلغ جزء وظایف سازمان برنامه و بودجه است و تحت اختیارات وزارت رفاه نیست برای تعیین مبلغ از وضعیت کسب و کار محاسباتی انجام دادیم و نقشه سالمندان و وضعیت کسب و کار را تحلیل کردیم و به سایر دستگاه‌های دولت ارجاع دادیم تا بودجه برای این محاسبات را مشخص کنند.

  فردی می‌گوید من مغازه دار هستم و از دستگاه کارت خوان مغازه‌ام دیگران کارت می‌کشند این باعث افزایش تراکنش مالی من شده و من مشمول دریافت بسته معیشتی نشده‌ام، حال باید چه کنم؟

  میرزایی: در همه جای دنیا اطلاعات مالی شفاف است هر مبلغی که به حساب افراد واریز شود ورودی محسوب شده، اما زمانی که از این مبلغ هزینه می‌کند درآمد فرد محسوب می‌شود یعنی همه پول‌های واریزی که به حساب افراد وارد می‌شود درآمد نیست ما هزینه‌های آن‌ها را درآمد حساب میکنیم و باید به این افراد بگویم که رفتار مالی خود را اصلاح کنند چراکه قطعاً در پروفایل اقتصادی آن‌ها لحاظ می‌شود.

  افرادی که ویزیتور شرکت‌ها هستند چه باید کنند؟

  میرزایی: به ویزیتور‌ها باید بگویم که حتماً از دستگاه کارتخوان خود شرکت مربوطه استفاده کنند تا پول‌ها به حساب فرد واریز نشود و مستقیم به حساب شرکت وارد شده و از شرکت پورسانت خود را دریافت کنند.

  فردی می‌گوید من ماهانه ۴ میلیون درآمد دارم و ۳ میلیون قسط می‌دهم این اقساط هم شما محاسبه می‌کنید؟

  میرزایی: فردی که ادعا می‌کند ماهانه ۳ میلیون قسط می‌دهد می‌توان گفت که از تسهیلات ۱۰۰‌میلیونی استفاده کرده است و تسهیلات ۱۰۰ میلیونی به فردی داده می‌شود که حقوق بالا و گردش مالی خوبی داشته باشد یعنی بانک توان مالی در فرد دیده که این تسهیلات را به فرد داده است.

  افرادی که تحصیلات بالای ۳۰۰ میلیونی دریافت کرده اند از لیست مشمولان بسته حمایتی حذف شده‌اند، اما افرادی که پایین ۳۰۰ میلیون تسهیلات بانکی دریافت کرده اند اینطور نیست مگر اینکه از طریق درگاه اینترنتی اقساط خود را پرداخت کرده باشند و به دلیل اینکه این پرداختی آن‌ها جزء هزینه‌های آن‌ها لحاظ می‌شود از لیست مشمولان حذف شدند.

  برخی افراد می‌گویند که فقط از ماهی که مشمول شدیم برای ما واریز شده و معوقات را دریافت نکردیم علت آن چیست؟

  میرزایی: بحث پرداختی جزء اختیارات وزارت رفاه نبوده و دست سازمان برنامه و بودجه است گاهی بانک‌ها با تاخیر واریز می‌کنند و دست ما نیست.

  باز هم این را تاکید می‌کنم که افرادی که تا پایان سال ۹۸ به لیست اضافه شدن معوقات را دریافت می‌کند، اما افرادی که در فروردین ماه جزء مشمولان بسته می‌شدن معوقات را نمی‌گیرند همچنین باید گفت افرادی که در خرداد ماه ۹۹ به لیست اضافه می‌شوند بعد از تایید بودجه ۹۹ برای آن‌ها واریز میشود.

  بعضی افراد می‌گویند که ما مسکن و اتومبیل گرانقیمت نداریم همچنین سفر خارجی هم نمی‌رویم، اما مشمول دریافت بسته معیشتی نشده‌ایم علت آن چیست؟

  میرزایی: افراد خود اظهاری می‌کنند و خودشان را با دیگران مقایسه می‌کنند این را باید بگویم که در کشور ما ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار خانوار خودرو ندارند تعداد زیادی از آن‌ها مسکن ندارند ۴۶ درصد از افراد حکم حقوقی ندارند یعنی برای آن‌ها بیمه رد نمی‌شود و این مقایسه ها نادرست است.

  بعضی از افراد می‌گویند ما وارد سایت شدیم و اطلاعات خود را وارد می‌کنیم، اما سایت می‌گوید اطلاعات شما غلط است، حال باید چه کنیم؟

  میرزایی: بعضی از افراد به تازگی ازدواج کردند و فکر می‌کنند که حالا سرپرست خانواده هستند و به همین جهت اطلاعات خود را در سایت وارد می‌کنند، اما اینطور نمی‌شود زوجین جوان باید مدارک ازدواج و مدارک هویتی خود را به پلیس +۱۰ برده و اعلام کنند که من از خانواده ام جدا شدند تا اطلاعات آن‌ها در سایت به درستی وارد شود.

  گاهی اوقات افراد به جای وارد کردن شماره حساب، شماره کارت را وارد می‌کنند و این یکی از اشتباهاتی بوده که زیاد دیده شده همچنین از دیگر اشتباهاتی که افراد در وارد کردن اطلاعات خود به سایت دارند آن است که شماره ملی اعضای خانواده را به درستی وارد نمیکند باید بگویم این ۳ اشتباه از جمله اشتباهاتی بوده که در سایت افراد داشتند و به همین دلیل سایت اعلام کرده که اطلاعات اشتباه است.

  فردی می‌گوید من معلول هستم، اما بسته معیشتی دریافت نکرده ام و اصلاً مشمول دریافت بسته معیشتی نشدم مگر نگفتند تمامی معلولان بسته حمایتی دریافت می‌کنند؟

  میرزایی: تمام مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی همچنین افرادی که دارای بیماری خاص دارند بسته معیشتی برای آن‌ها واریز شده است همه این افراد مشمول شده اند به جز تعداد محدودی از آن‌ها که ما به خود سازمان‌های مربوطه هم اعلام کردیم که این افرادی که مددجوی شما محسوب می‌شوند از لحاظ مالی اوضاع خوبی دارند و تراز مالی آن‌ها بالا دارند.

  فردی می‌گویند اطرافیان من شخصی کارخانه دار است و اوضاع مالی خوبی دارد، اما بسته معیشتی دریافت می‌کند پس چگونه این اتفاق رخ داده است؟

  میرزایی: این موارد غیر اثبات شده است و موارد زیادی بوده که افراد ادعا می‌کردند که مشمول دریافت بسته معیشتی شدند، اما این کمک معیشتی را دریافت نمی‌کردند و یا برعکس مشمول نبوده و ادعا کرده که بسته معیشتی دریافت می‌کند، با اطمینان می‌گویم که امکان ندارد از فیلتر‌های ما به راحتی رد شود.

  فردی می‌گوید آیا این امکان وجود نداشت که بسته معیشتی به فرد داده شود و هر فرد بدون در نظر گرفتن شرایط خانواده بسته معیشتی دریافت می‌کرد؟

  در تمام نظام‌های رفاهی و اقتصادی کل، خانواده را بررسی می‌کنند و بر اساس صلاحیت کل خانواده امکانات رفاهی تعلق می‌گیرد وقتی کودکان قدرت درآمدزایی ندارد پس ما هم نمی‌توانیم با کد ملی آن‌ها را شناسایی کرده و شخصی برای خود فرد بسته معیشتی را واریز کنیم.

  بسته معیشتی برای رانندگان برون شهری به چه صورت است؟

  رانندگان برون شهری که بار به شهر‌های مختلف می‌برند پول را به حساب خودشان واریز می‌کند به همین دلیل ممکن است از دریافت بسته معیشتی حذف شوند به این گروه از افراد باید بگویم که پول باری که جابجا کردند را به حساب شرکت واریز کنند و شرکت بعد از برداشت کمیسیون خود مابقی را به حساب راننده واریز کند اما در حال حاضر برعکس این شرایط اتفاق می‌افتد.

  افرادی که بر روی ماشین دیگران کار می‌کنند و صاحب ماشین نیستند پول باید به حساب صاحب ماشین واریز شده و درآمد آن‌ها به حساب راننده ریخته شود چراکه ما علاوه بر ورودی حساب ها، خروجی را نیز محاسبه می‌کنیم.

  برخی از افراد می‌گویند که من یک اتومبیل داشتم آن را فروختم پول ماشین که به حسابم واریز شد از دریافت بسته معیشتی حذف شدم این حرف تا چه میزان درست است؟

  این حرف درست نیست و این امکان وجود ندارد ما واریزی سال‌های ۹۵ تا ۹۷ افراد را بررسی کردیم همچنین تراکنش خرید ۹ ماهه اول سال ۹۸ را درنظر گرفتیم بعد از آن اعلام کردیم که شما مشمول شده اید یا خیر، هنگامی که ملاحظه می‌کنیم فردی در این ۳ سال متوالی خرید و فروش ماشین انجام داده پس متوجه می‌شویم که شغل این فرد خرید و فروش ماشین است و اگر افراد فقط یک بار خودرو خود را بفروشند بر اساس آن یک بار از دریافت بسته معیشتی حذف نمی‌شوند.

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بسته معیشتی کرونا به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

  سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی درباره جزئیات ارائه بسته معیشتی کرونا توضیحاتی داد.

  حسین میرزایی سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی درباره جزئیات بسته معیشتی کرونا ، اظهار کرد: رقم بسته معیشتی برای کرونا را سازمان برنامه و بودجه مشخص می‌کند و وظیفه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست.

  میرزایی با بیان اینکه زمان واریز بسته معیشتی کرونا را سازمان برنامه و بودجه مشخص می‌کند، گفت: فقط شناسایی مشمولان این بسته بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و جزئیات بیشتری در خصوص آن هنوز اعلام نشده و مقرر شده تا سازمان برنامه و بودجه معیارهای مد نظر برای تعیین افرادی که این بسته به آن‌ها تعلق می‌گیرد را به وزارت رفاه اعلام کند.

  چه کسانی مشمول دریافت واریز ماهانه 200 تا 600 هزارتومانی می شوند؟/ زمان واریز

  رضا عوض پور، رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه در تشریح رقم پرداختی به کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا می گوید: دولت دو بسته حمایتی برای شاغلان فاقد درآمد ثابت در دستور کار دارد یکی بحث خرید اعتباری به گونه‌ای که کارگران ساختمانی و کارگران فصلی و روزمزد و دستفروشان و رانندگان تاکسی و کارگران رستوران‌ها می‌توانند یک تا دو میلیون تومان خرید اعتباری انجام دهند.

  او افزود: در برآورد اولیه ما حدود سه میلیون خانوار مشمول این طرح شناسایی شده اند و این تسهیلات با کارمزد ۴ درصد است و پس از ثبت نام متقاضیان و استحقاق سنجی افراد، به نوبت پرداخت خواهد شد، در مرحله دوم حدود یک و نیم میلیون خانواری که حتی دارای درآمد متغیر هم نداشتند توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها شناسایی شده اند و در هفته آینده اولین بسته حمایتی را دریافت خواهند کرد.

  مبالغ دریافتی این افراد برای خانوار یک نفره ۲۰۰ هزار تومان، خانوار دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، خانوار سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار تومان و خانوار پنج نفره یا بیشتر رقم ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

  نوبحت افزود: ۳ میلیون نفر کسانی هستند که از درآمد ثابت ندارند و مشمول دریافت ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در ماه خواهند شد.

  او ادامه داد: این وام ۱۲ درصد سود دارد که ۸ درصد آن را برنامه و بودجه پرداخت می کند. دریافت وام نیاز به ضامن ندارد و با کارت یارانه قابل پرداخت است. روزهای پایانی اسفند ماه زمان پرداخت بسته حمایتی از افراد آسیب دیده از کرونا است.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: این رقم ۳۰ ماهه بازگردانده می شود که ۳ ماه تنفس دارد و اقساط آن ماهی ۸۰ هزار تومان است.

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  جوادبارانی هستم 2 ماه قبل
  0

  کد ملی 2269947479

  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  سلام من شوهرم ۱۰ سال ه که زنانه الان بما بیستم نه یارانه دادن نه یارانه معیشتی هیچ چیزی به نام هم نداریم حتی ماشین الان تکلیف ما چییه

  علی علیزاده بنستانی 9 ماه قبل
  0

  یارانه اصلا به حسابم مر یختند

  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  میخاستم بدونم معشیتی رومارت یارانه هس میریزند

  روانسالار 10 ماه قبل
  1

  چرا بهم تحلقه نمیگیره مشعیتی کمک بنزینی

  هاجر روانسالار 10 ماه قبل
  0

  چرا ب من تعلق نمیگیره خونه ندارم ماشین ندارم دستم تنگه

  0
  روانسالار 10 ماه قبل

  چرا اینقد بس انصافی میکنن من نیاز دارم جرا بهم تحلق نمیگیره

  فرزندملت 10 ماه قبل
  0

  من اول شش ساله بیکارم نه بیمه نه سهام ولی یارانه ای برایم واریز نشده.نکنه ارثی بردم خودم خبر ندارم.؟

  ابراهیم شرافت 10 ماه قبل
  0

  سلام .بنده معاولیت شدید دارم وهزینه نگهداریم ودارو زیاده معلم هستم دو تا پسر مهندس ومشاور ازدواج نکرده دارم وام ازدواج کسی را خریدن وبرای خودشان دو ماشین پراید خریدن ومسافر کشی میکنند وقسط پرداخت میکنند بمن با این وضعیت یارانه معیشتی داده نمیشه در صورتیکه همکاران بنده با داشتن مغازه .خانه .ماشین بهتر از من و سالم و دوحقوقه یارانه معیشتی دریافت میکنند ودارای مسکن ومغازه ولی فردی مثل من که یک اپارتمان ۹۰متری انهم با وام وپعد بازنشستگی همسرم توانستیم بخریم یارانه نمیدهند تحت پوشش بهزیستی هستم فقط یک کارت برام صادر شده وکمکی ندیدم حتی هزینه پزشکی یا بنزین برای وعلول جسمی وحرکتی

  علی 11 ماه قبل
  0

  من‌هیچ‌گونه درآمدی ندارم تابه‌حال هیچ کمک معیشتی دریافت نکرده ام

  مهدی موذن 12 ماه قبل
  0

  من بارایانه ومستمری برادرم زن ودوبچه ۷و۱۵سآله زندگیمان رآمیگزرانم تورابه خداکمکم کنید

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید