توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چگونه بفهمیم سهام عدالت مربوط به کدام شرکت است

  1 بازدید

  چگونه بفهمیم سهام عدالت مربوط به کدام شرکت است را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  کدام شرکت‌ها در سبد سهام عدالت قرار دارند؟

  کدام شرکت‌ها در سبد سهام عدالت قرار دارند؟

  به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب شب گذشته (۹ اردیبهشت) در ابلاغیه‌ای با درخواست دولت برای آزادسازی سهام عدالت موافقت کردند.

  به دنبال این ابلاغیه علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی سازی درباره موافقت رهبر انقلاب مبنی بر آزاد سازی سهام عدالت اظهار کرد: اولین دستاورد آزادسازی سهام عدالت با ابلاغ مقام معظم رهبری این است که مردم ۲ گروه تقسیم می‌شوند.

  به گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی از امروز مشمولان می‌توانند با استفاده از کد ملی خود به سامانه سهام عدالت www.samanese.ir مراجعه کنند و سهام شرکت‌های سهام عدالت را به مالکیت خود در بیاورند.

  با آزادسازی سهام عدالت برای بیشتر افراد سوال ایجاد شده است که سهام عدالت اختصاص \یدا کرده به هر فرد چه میزان و متعلق به کدام شرکت های حاضر در بورس است. مطابق گزارش سازمان خصوصی‌سازی در اسفندماه ۱۳۹۸، ارزش روز شرکت‌های حاضر در پورتفوی سهام عدالت بیش از ۲۳۹۷ هزار میلیارد ریال است.

  براین اساس برای مشمولان دهک‌های اول و دوم درآمدی سهام عدالت معادل ۱۰ میلیون ریال تعیین شد و برای سایر افراد مبلغ ۵۳۲۰ ریال سهام عدالت اختصاص پیدا کرد. با توجه به افزایش ۹ برابری ارزش پورفوی سهام عدالت تا انتهای سال ۹۸، ارزش سهام یک میلیون تومانی به ۹ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.در واقع، ارزش سهام ۶ میلیون نفری که در قالب دهک‌های اول و دوم درآمدی شناسایی شده‌اند، حدود ۹ میلیون تومان و برای سایر دهک‌ها حدود ۴.۵ میلیون تومان خواهد بود».

  دوره تقسیط پرداخت بهای سهام عدالت برای مشمولان ۱۰ سال در نظر گرفته شده است و دوره پرداخت آن از تاریخ ۹۵/۱/۱ تا پایان نیمه اول سال ۹۵ در نظر گرفته شد.

  در ابتدا ۶۰ شرکت در پرتفوی سهام عدالت حضور داشتند، اما به دلیل آنکه مجموع وجوه حاصل از سود سهام شرکت‌ها تا سال ۹۵ کفاف تسویه ارزش سهام ۶۰ شرکت را نمی‌داد، سازمان خصوصی سازی ۴۹ شرکت را به ارزش حدودی ۲۶ هزار میلیارد تومان در سبد سهام عدالت انتخاب کرد و ۱۱ شرکت دیگر و بخشی از سهام شرکت دخانیات را از پرتفوی سهام عدالت خارج کرد.

  در حال حاضر ارزش روز سهام عدالت بیش از ۲۳۹۷ هزار میلیارد تومان است که از میان آن‌ها ۳۵ شرکت بورسی و ۱۴ شرکت غیر بورسی هستند.

  فهرست شرکت‌های بورسی پورتفوی سهام عدالت به همراه ارزش بازار، ارزش سهام تخصیص‌یافته به سهام عدالت و نیز میانگین ارزش معاملات روزانه سهام آنها طی سه ماه گذشته (برای ایجاد درکی از میزان نقدشوندگی سهام شرکت‌ها) در قالب قالب جدول زیر آمده است:

  منبع: باشگاه خبرنگاران

  ارزش دقیق سهام عدالت را چگونه بفهمیم؟ + آدرس سایت

  ارزش دقیق سهام عدالت را چگونه بفهمیم؟ + آدرس سایت

  روی بیشتر برگه‌های سهام عدالتی که در دست مشمولان این سهام است، ارزش سهام ۱۰ میلیون ریال یا همان یک میلیون تومان ذکر شده است. این درحالی است که زمانی که مشمول به سامانه سهام عدالت (SAMANESE.IR) مراجعه می‌کند متوجه می‌شود میزان سهامی که در اختیار دارد کم تر از یک میلیون تومان است. اما دلیل این موضوع چیست؟

  بسیاری از سهام‌داران برگه‌هایی در اختیار دارند که روی آن برگه ارزش یک میلیون تومان قید شده است اما ارزش واقعی سهم یک میلیون تومان نیست. درواقع به استثنای مشمولان نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد یا سازمان بهزیستی که ارزش سهم آنها یک میلیون تومان است، ارزش سهم بیشتر سهام‌داران دیگر کم‌تر از یک میلیون تومان است.

   قرار بود برگه‌های اولیه از محل سهم سود سنوات قبل پر شود. در سال ۱۳۹۴ اعلام شد ۵۳ درصد ارزش سهم از محل مطالبات سود سنوات قبل پر شده است و برای پر کردن مابقی، دو سال به مشمولان فرصت دادند که با آورده نقدی، ۴۷ درصد مابقی را به قیمت اسمی واریز کنند. در این راستا فقط تعداد کمی از مشمولان واریز کردند و اکثریت واریز نکردند؛ بنابراین ارزش واقعی سهم آنها در سبد سهام عدالت یک میلیون تومان نیست و حدود ۵۳۰ هزار تومان است.

  البته ارزش سهام همه مشمولان ۵۳۰ هزار تومان نیست و ارزش سهام افرادی که در دوره‌های اول ثبت‌نام کردند ۵۳۰ هزار تومان است. حتی ارزش سهام کم‌تر از ۴۰۰ هزار تومانی هم وجود دارد. مشمولان می‌توانند عدد دقیق سهام خود را در سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir با وارد کردن کد ملی مشاهده کنند. اما به طور کلی به غیر از دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفری که با اذن مقام معظم رهبری، برایشان صد در صد منظور شده است، ارزش سهام مابقی مشمولان زیر یک میلیون تومان است.

  میزان سهام عدالت مشمولان کمیته امداد و سازمان بهزیستی یک میلیون و سایر افراد بین ۴۹۲هزار تا ۵۳۲ هزار تومان است. البته ممکن است میزان سهام برخی افراد بیشتر از یک میلیون تومان باشد، دلیل این موضوع این است که انحصار وراثت صورت گرفته است. ارزش سهام عده‌ای هم کم‌تر از ۴۹۲هزار تومان است که دلیل این موضوع هم این است که ممکن است فرد در سال ۱۳۸۵مشمول نبوده و وارث قانونی متوفی مشمول بوده باشد.

  بر این اساس سهام دارن باید توجه داشته باشند که دیگر امکان واریز ۴۷ درصد مابقی به قیمت اسمی وجود ندارد.

  چه شرکت‌هایی در سبد سهام عدالت هستند؟

  بر اساس این گزارش فارغ از تمام فراز و نشیب های اجرای طرح سهام عدالت، به شرح جزئیات مالی شرکت های سرمایه پذیر پرداخته ایم. 

   لیست شرکت‌های سرمایه پذیر به تفصیل زیر است:

  انتهای پیام/

  شفاف سازی درباره ابهامات سهام عدالت

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهران 3 روز قبل
  0

  سلام خوبی سهام عدالت من کدام شرکت است

  مهران 3 روز قبل
  1

  سهام عدالت من کدام شرکت است

  م ک 3 ماه قبل
  0

  سلام سهام عدالت من مال کدام شرکت است

  0
  ناشناس 15 روز قبل

  ارسلان محمدی

  ناشناس 3 ماه قبل
  2

  باید قسمت استعلام سهام را کلیک بکنید تا جوابتون را دریافت کنید!

  0
  ناشناس 15 روز قبل

  ارسلان محمدی

  نجار مهدی 3 ماه قبل
  0

  سهام بنده وفرزندان همگی از یک شرکت سود را دریافت میکنن .یا شرکت هر اعضای خانواده بنده فرق میکنه؟

  نجار 3 ماه قبل
  2

  سلام.آیا همه سهام اعضای خانوار از سرپرست تا فرزندان یعنی 4نفره هر 4 نفر متعلق به شرکتی میباشد که سرپرست خانوار هست.یا فرق میکنه؟

  نجار 3 ماه قبل
  0

  سلام.سهام هرفردی از اعضای خانواده یعنی فرزند من متعلق به همان شرکتی میباشد که برای سرپرست خانوار هست.یا برای فرزندانم فرق میکنه؟

  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  سهام من متعلق به کدام شرکت است

  یونس زائری 3 ماه قبل
  1

  سلام ببخشید سهام عدالت من مربوط به کدام شرکتهای سرمایه گذاری هست ممنون

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید