توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چگونه بفهمیم سیم کارت همراه اول به نام کیست

  1 بازدید

  چگونه بفهمیم سیم کارت همراه اول به نام کیست را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  چگونه بفهمیم سیم‌کارت ‌به‌نام کیست؟

  استعلام مالکیت سیمکارت خود با پیامک

  از طریق کدام سامانه از مالکیت سیمکارت استعلام بگیریم؟

  مشاهده‌ی شماره‌های ثبت شده در مالکیت سیمکارت به کدام روش امکان پذیر است؟

  چگونه مالکیت سیمکارت‌هایی که بدون کد ملی است را لغو کنیم؟

  مشکلات سیمکارت‌های بی هویت چیست؟

  راه اندازی سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن همراه

  مالکیت بیش از 9 سیمکارت ممنوع است!

  مالکیت سیمکارت/ آسان‌ترین روش استعلام مالکیت سیمکارت

  مالکیت سیمکارت/ آسان‌ترین روش استعلام مالکیت سیمکارتبه گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ راه‌های ارتباطی در عصر حاضر کمک بسیاری در زمینه‌های مختلف به  افراد می کنند. اما ممکن است این راه های ارتباطی در برخی موارد مشکل های جبران‌ناپذیری به بار آورند. برخی افراد، بنا به دلایلی مجبور به استفاده از چندین  سیمکارت     می باشند. اما احتمال اینکه سیمکارت‌ها جعلی باشند و توسط افراد سود جو مورد سوء استفاده قرار گیرند، نگرانی ها و مشکلاتی را ایجاد می کند. برای اینکه افراد بدانند سیمکارت هایی که خریداری می کنند  به نام خودشان می باشد یا خیر، و یا این که در کدام یک از اپراتور های 4 گانه کشور به نام آن ها ثبت شده و اصلا چه تعداد سیمکارتی در حال حاضر به نام آم ها فعال است  روش هایی وجود دارد. ما در مقاله زیر به آسان ترین روش های "استعلام مالکیت سیمکارت" اشاره می کنیم تا این نگرانی ها و مشکلات شما برطرف شود.

  مالکیت سیمکارت خود را با پیامک چگونه استعلام کنید؟

  یکی از آسان ترین این روش ها پیامک می باشد. افراد می توانند مالکیت سیمکارت خود را از این طریق استعلام کنند. به این صورت که بنا به گفته ی معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری مشترکان می توانند با ارسال شماره کد ملی خود به سرشماره 3000504901 یا به سرشماره 3000150 به اطلاعات اپراتوری خود دست یابند. هم چنین دریافت استعلام مالکیت سیمکارت توسط مشترکان با پیامک هر 10روز یک بار امکان دارد. اگر مغایرتی در اطلاعات به دست آمده به وجود بیاید مشترکان می توانند با کارت ملی خود به دفاتراپراتور های تلفن همراه مراجعه و اطلاع یابند. در صورتی که تعداد سیم کارت های اعلام شده بیشتر از آن باشد که فرد خریداری کرده است، امکان دارد بدون رعایت مقررات تغییر نام به افراد دیگر واگذار کرده باشد یا حتی بدون اطلاع خود فرد چندین سیمکارت به نام وی در بانک اطلاعاتی اپراتور ها ثبت گردیده باشد. اگر تعداد سیم کارت کمتر از انتطار وی باشد، امکان دارد مالکیت سیم کارت های خریداری شده، به نام وی ثبت نگردیده باشد.

   مالکیت سیمکارت از طریق کدام سامانه استعلام می گردد؟

  این سامانه که برای استعلام تعداد سیمکارت مشترکین تلفن همراه روی پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شروع به فعالیت کرده  از مهر سال 1394  دایرمی باشد. مشترکین می توانند با مراجعه کردن به سایت cra.ir.http://mobilecount از تعداد سیم کارت هایی که با شماره ملی آن ها ثبت شده است اطلاع یابند. همچنین تمامی مشترکین چهار اپراتور اصلی کشور می توانند در این سامانه به این اطلاعات خود دسترسی داشته باشند. همچنین دریافت استعلام مالکیت سیمکارت از این سامانه مانند پیامک، هر 10روز یک بار امکان دارد که می توان گفت یکی از نقاط ضعف سامانه به شمار می رود.

  نمایش شماره های ثبت شده در مالکیت سیمکارت به کدام روش امکان پذیر است؟

   روش های استعلام که در رابطه با مالکیت سیمکارت در قسمت های بالا گفته شد، تنها نشان دهنده ی تعداد سیمکارت هایی است که به نام افراد ثبت شده است و شماره های خطوط را نمایش نمی دهند.

   برای اطلاع یافتن از شماره های خطوط ثبت شده، اگر مشترک اپراتور ایرنسلی باشید، می توانید با نصب اپلیکیشن  ایرانسل من علاوه بر تعداد خطوط ثبت شده از شماره های ثبت شده نیز مطلع شوید. نحوه استفاده از این اپلیکیشن نیز به این صورت می باشد که بعد از نصب آن بر روی سیستم خود، صفحه ی باز شده سمت راست را بکشید و گزینه پرونده را انتخاب کنید . سپس با انتخاب کردن اطلاعات حساب، و با انتخاب کردن سیم کارت های ثبت شده، تمامی شماره های ثبت شده به نام خود را مشاهده کنید.

  در صورتی که مشترک اپراتور همراه اول می باشید، با نصب اپلیکیشن همراه اول من، با روش های گفته شده و هم چنین مشترکین ایرانسل  در اپلیکیشن ایرانسل من، از تعداد شماره های ثبت شده به نام خودتان مطلع  می شوند.

  مشکلات  سیمکارت های بی هویت

  افراد با خریداری سیم کارت های بی هویت، مزاحمت های تلفنی برای اشخاص و از همه مهم تر به سازمان هایی مانندآتش نشانی یا اورژانس ها و ... ایجاد می کنند که سبب بروز مشکلات فراوانی می شوند.غالبا خریدار چنین سیم کارت ها افراد خلاف کار مانند مواد فروش یا قاچاق چی ها می باشند که سیم کارت به نام خودشان ثبت نشده است. بیشتر کلاهبرداری های بانکی و یا ... توسط چنین افرادی که مالکیت سیمکارت های بی هویت را دارند، ایجاد می شود.

  در نهایت این که مالکیت سیمکارت های بی هویت، عوارض جبران ناپذیری دارد و در صورت اطلاع یافتننیرو های امنیتی برخورد های جدی با این افراد می شود.

  روش لغو مالکیت سیمکارت هایی که بدون کد ملی می باشند چگونه است؟

  طبق دستوراتنیروی انتظامی  و قضایی، اپراتور های تلفن همراه وظیفه حفظ اطلاعات و اطلاع یافتن ازمشخصات صاحبان خطوط را دارند. همچنین  سیم کارت هایی که بدون مالک حقیقی می باشند را بیرون از شبکه اپراتوری قرار دهند.بنابراین اپراتور ها چند سال پیش تصمیم گرفتند تا خطوطی را که کد ملی صاحبشان در پرونده موجود نباشد را سلب مالکیت کنند. بنابراین مالکیت سیمکارت اشخاص بدون وجود شماره کد ملی امکان ندارد. به این صورت که افراد برای جلوگیری از سلب مالکیت سیم کارت خود، سیم کارت های همراه اول ،شماره کد ملی خود را می توانند به 8980 و صاحبان سیم های ایرانسل کد ملی خود را به 272 پیامک کنند، که این طرح لغو مالکیت سیمکارت در بهمن ماه سال 1393 راه اندازی شد و مالکیت سیم کارت های بدون کد ملی به طور کامل سلب شد.

  مالکیت بیش از 9 سیمکارت چرا ممنوع می باشد؟

  مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات، اشاره کرده است که هر کاربر اپراتور می تواند مالکیت 9 سیمکارت را داشته باشد. زیرا در صورت بروز هرگونه مشکل و سوء استفاده، به عهده خود مالک سیمکارت می باشد.

  متاسفانه در جامعه امروزی افراد سود جو و خلاف کار، با راه های زیادی برای مردم و دولت مشکلاتی ایجاد می کنند.اما اپراتوررها و رگولاتوری های تلفن همراه برای جلوگیری از این مشکلات راه کار هایی را تنظیم کردند. پیشنهاد می کنیم که حتما با روش هایی که ارائه دادیم، مالکیت سیمکارت خود را استعلام کنید تا مورد سو استفاده قرار نگیرید.

  انتهای پیام/

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  رصا 4 روز قبل
  0

  میخام بدونم سیمکارت همراه اول بنام کیس

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید