توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چگونه شماره حساب پست بانک را بدست اوریم

  1 بازدید

  چگونه شماره حساب پست بانک را بدست اوریم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  چگونه شماره حساب خود را از شماره کارت بدست آوریم؟

  چگونه شماره حساب خود را از شماره کارت بدست آوریم؟

  یک تذکر مهم

  نخستین نکته مهم در بازیابی شماره حساب این است که اگر از طریق روش‌های آنلاین اقدام می‌کنید به هیچ وجه از درگاه‌های فرعی که از شما رمز دوم یا اطلاعات شخصی بی مورد را می‌خواهند اعتماد نکنید. برای دریافت شماره حساب به هیچ وجه به چنین نکاتی نیاز نیست. سعی کنید حتما از درگاه‌های معتبر وارد عمل شوید و برای شماره حساب هر بانک به سایت اصلی آن مراجعه کنید.

  ساده‌ترین روش کدام است؟

  ساده‌ترین و نخستین روش که به ذهن بسیاری از افراد نیز می‌رسد مراجعه به خودپرداز بانک و گرفتن برگه رسید است. به طور معمول و استاندارد، در بالای برگه‌های دریافتی از خودپرداز، شماره حساب درج میشود؛ بنابراین در اولین فرصت به خودپرداز بانک خود مراجعه کرده و از بانک خود غیر مستقیم شماره حساب بگیرید.

  روش مناسب برای میانسالان و کهنسالان

  بسیاری از افراد میانسال و کهنسال که توان مراجعه حضوری به خودپرداز‌ها را ندارند یا حتی نحوه استفاده درست از خودپرداز را نمی‌دانند به تلفن بانک وابسته اند. جالب است بدانید به راحتی می‌توانید از تمامی شعب به صورت تلفنی و ضمن اعلام شماره کارت، شماره حساب را دریافت کنید. تماس با اپراتور بانک و دریافت راهنمایی از وی نیز می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد.

  روش‌های اختصاصی برای بانک‌های خاص


  بانک شهر
  وارد بخش محاسبه شماره حساب بانکی بانک شهر شده و در کادر موجود در صفحه، شماره کارت خود را وارد کنید و به راحتی شماره حساب را دریافت کنید.

  کافیست وارد این درگاه شوید:

  https://b2n.ir/406493

  بانک ملی
  اگر به رمز دوم پویا دسترسی دارید به بخش انتقال وجه در سایت بانک ملی مراجعه کنید (bmi.ir) و از کارت خود مبلغی را به همان شماره کارت انتقال بدهید. در مرحله بعدی، شماره حساب شما نمایش داده می‌شود.

  http://www.bmi.ir/fa/shaba/

  بانک پاسارگاد
  برای دریافت شماره حساب بانک پاسارگاد وارد بخش محاسبه شماره حساب بانکی شده و از بین گزینه‌های مختلف گزینه کاربردی را وارد کنید.

  https://www.bpi.ir/sheba

  بانک پارسیان

  برای درَیافت شماره حساب بانک پارسیان در بهترین حالت ایده آل است که به خدمات اینترنتی بانک دسترسی داشته باشید. اما اگر به این خدمات دسترسی ندارید، سری به شعبه بانک خود بزنید.

  https://b2n.ir/364852

  بانک تجارت
  برای دریافت شماره حساب بانک تجارت از طریق وب سایت رمز دوم الزامی است. شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضا، کد CVV2 و کد امنیتی را وارد می‌کنید و در نهایت شماره حساب خود را وارد کنید.

  https://b2n.ir/333943

  منبع مطلب : www.bankavl.com

  مدیر محترم سایت www.bankavl.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چگونه شماره حساب یا شبا را از روی شماره کارت به دست بیاوریم؟

  شماره شبا پست بانک

  شماره شبا پست بانک

  محاسبه و دریافت شماره شبا پست بانک با شماره حساب

  شناسه شبا پست بانک

  در پاسخ به این پرسش که شماره شبا چیست و چه کاربردی دارد باید گفت که این اصطلاح یا بهتر است گفت این اختصار چندین سال است که در سیستم بانکی کشورمان رواج پیداکرده و بسیاری بدون این‌که اطلاعات چندانی دربارهٔ شبا داشته باشیم از آن استفاده می‌کنیم. در سایت رده به‌تفصیل از چگونگی به وجود آمدن و ساختار شبا حرف زده‌ایم.

  کلمه شبا مخفف عبارت شناسه حساب بانکی ایران است که به‌عنوان معادل اصطلاح IBAN در زبان انگلیسی بوده که از ابتدا به کار برده شده و به همان ترتیب بوده که مختصر شده و اختصار آن در جامعه فراگیر شده. IBAN حروف اختصاری «International Bank Account Number» بوده و پیش از هرگونه توضیحی در ارتباط با شماره شبا باید این را گفت که این شناسه کدی است که هر شماره حسابی را در هر بانکی به‌گونه‌ای کاملاً یگانه و منحصر به خودش معرفی می‌کند.

  این شناسه مطابق با استاندارد بین‌المللی 13616-ISO در سال 2007 تولیدشده و تاکنون به‌منظور یکسان‌سازی شماره‌حساب‌های بانکی در سطح بین‌المللی مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین باید دانست که بین هر حساب بانکی و شماره IBAN یا شبا تناظر یک‌به‌یک وجود دارد. به‌عبارت‌دیگر، اگر شماره شبا (در حساب ایران) یا IBAN (در حساب‌های بین‌المللی) خود را در هر جای دنیا اعلام کنید، کاملاً مشخص است که از حساب چه کسی در کدام کشور صحبت می‌کنید.

  به‌طور مشخص در پی تسهیل نقل‌وانتقال‌های الکترونیکی و استانداردسازی مبادلات بین‌بانکی و بین‌المللی بانک‌های کشور شبا پر استفاده‌ترین عبارت است. باید دانست که اگرچه در ساخت و محاسبه شبا از شماره حساب داخلی بانک‌ها استفاده می‌شود اما شماره شبا درنهایت از نظام شماره‌گذاری داخلی هریک از بانک‌ها مستقل است.

  ساختار شماره شبا

  شماره شبا پست بانک نیز همچون سایر بانک‌ها از قواعد کلی این شماره تبعیت کرده و بخش‌های سازنده آن اینطورند: ابتدا ارقام کنترلی را خواهیم داشت که در اصل ترجمه چک دیجتس است. این ارقام همان‌طور که از نامشان به‌ روشنی پیداست، به‌منظور حصول اطمینان از دریافت و ارسال کامل و بدون نقص یا تحریف شبا، بر مبنای تمامی آنچه درون خود شماره درج‌شده است که محاسبه‌شده و به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های الزامی این کد به ابتدای آن افزوده می‌شوند.

  پس از دو حرف نام کشورها قرار می‌گیرند؛ و بعد این دو رقم کد یا همان شماره شناسه پست بانک را خواهیم داشت که 021 است و برای تمامی شماره شباهای این بانک ثابت خواهد بود. درنهایت باید گفت که طول شبا برای کشور ما به‌طور دقیق می‌باید 26 کاراکتر باشد. شماره‌های کمتر یا بیشتر از 26 کاراکتر به‌هیچ‌روی در سیستم پذیرفته نخواهند شد. پس به‌این‌ترتیب چنانچه دانستید شماره شبا از سمت چپ به‌طور ثابت شامل سه بخش اصلی است به این قرار: کد کشور (IR) و ارقام کنترلی که هرکدام ۲ کاراکترند و شماره حساب پایه که 22 کاراکتر است و در خود بسیاری دیگر از اطلاعات ضروری یک حساب را گنجانده، اطلاعاتی نظیر کد شعبه‌ای که حساب در آن گشوده شده و مهم‌تر از آن کدی که بعد از کد شعبه آمده و بیانگر نوع حساب است.

  دریافت شماره شبا همه بانک‌ها

  نحوه نوشتار شبا پست بانک

  درباره چگونگی نمایش شماره شبا به‌طورکلی نیز باید به این چند نکته بسنده کنیم که نمایش آن در سیستم‌های رایانه‌ای می‌باید همیشه به‌صورت یکپارچه و بدون فاصله باشد، حال‌آنکه نمایش آن در اشکال معمول و مرسوم دیگر مانند فرم‌ها و نامه‌ها و دیگر موارد مکتوب آن به این صورت است که از سمت چپ، بین هر چهار کاراکتر، یک‌فاصله قرار می‌گیرد، فاصله‌ای تنها، بی‌نیاز به خط تیره و تیرک یا ممیز و هرچه از این دست. درنتیجه کد شبا در فرم نوشتاری شامل 6 دسته چهار کاراکتری و یک دسته 2 کاراکتری در سمت راست خواهد بود. چراکه تنها به این ترتیب و با رعایت این اصول گفته شده است که می‌توان خوانش این عدد بلند و طویل را آسان کرد و مانع بروز خطا در خوانش یا نوشتار مجدد آن شد.

  محاسبه شماره شبا پست بانک با شماره کارت

  ساده‌ترین راه برای گرفتن شبا، این است که در کادر بالا شماره حساب را وارد کنید. دقت کنید که فقط شماره حساب باشد و نه شماره کارت. چراکه متاسفانه پست بانک امکان تبدیل شماره کارت به شماره حساب را ایجاد نکرده است. راه‌هایی همچون مراجعه به هر یک از شعبه‌ها یا دستگاه‌های خودپرداز پست بانک راه دیگری است که بتوانید شبا بگیرید که البته راه‌های پردردسری است!

  منبع مطلب : www.rade.ir

  مدیر محترم سایت www.rade.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  محمدابراهیم باقری کوهستانی : دریافت شماره حساب از روی کارتم

  ممد : ارائه شماره شبا از طریق شماره حساب و یا شماره کارت در سایت www.rad.ir قابل انجام است ولی دریافت شماره حساب پست بانک بصورت آنلاین قابل انجام نیست و باید از طریق باجه های پست بانک انجام شود. ولی برای دیگر بانکها با مراجعه به سایت اصلی بانک مدنظر میتوان شماره حساب یا شماره شبا را دریافت کرد

  ههههه : چگونه حساب به دست می یاریم

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  شماره حساب پست بانک خودم رو میخواستم

  0
  ابراهیم خوشبخت 2 ماه قبل

  شماره حساب کارت پست بانک خودم رو چگونه متوجه شدم چنده

  فرامرز باقری 4 ماه قبل
  0

  سلام من شماره کارت پست بانک رو دارم ولی شماره حساب ندارم چگونه میتوانم از طریق شماره کارتم شماره حسابم رو پیدا کنم

  شاپور سلگی 6 ماه قبل
  2

  لطفا جواب بدید

  سعید 6 ماه قبل
  0

  شماره حسابم رو میخوام از روی کارت

  فرزانه کرمی 7 ماه قبل
  0

  شماره شباپست بانک

  فرزانه کرمی 7 ماه قبل
  0

  شماره شباپست بانک میخوام

  1
  هادی نخل کار 7 ماه قبل

  شماره شبا پست بانک می خوام

  0
  فرزانه کرمی 7 ماه قبل

  شماره شباپست بانک

  محمودولیزاده 8 ماه قبل
  2

  درخاست شماره حساب

  فری 8 ماه قبل
  0

  سلام شماره شبا و شماره‌حساب فرق دارن باهم؟؟

  ههههه 1 سال قبل
  4

  چگونه حساب به دست می یاریم

  0
  محمودولیزاده 8 ماه قبل

  درخاست شماره حساب

  ممد 2 سال قبل
  4

  ارائه شماره شبا از طریق شماره حساب و یا شماره کارت در سایت www.rad.ir قابل انجام است ولی دریافت شماره حساب پست بانک بصورت آنلاین قابل انجام نیست و باید از طریق باجه های پست بانک انجام شود. ولی برای دیگر بانکها با مراجعه به سایت اصلی بانک مدنظر میتوان شماره حساب یا شماره شبا را دریافت کرد

  0
  ههههه 1 سال قبل

  هتتخخ

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  ابراهیم ابراهیمی

  محمدابراهیم باقری کوهستانی 2 سال قبل
  6

  دریافت شماره حساب از روی کارتم

  اکبر 2 سال قبل
  0

  سلام چطور میشه شماره حساب پست بانکم رو بگیرم

  2
  آزیتا کیانتاج 1 سال قبل

  شماره کارتم رو ندارم

  -2
  افندی رسولی 2 سال قبل

  شماره حساب با شماره شبا لازم دارم

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید