توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

  1 بازدید

  کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  معرفی کتاب های آموزشی زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

  معرفی کتاب های آموزشی زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

  یادگیری زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

  معرفی بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی برای سطح مبتدی تا پیشرفته

  برترین مجموعه کتاب ها برای آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته

  روش های مختلف و متنوعی برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی وجود دارد. از تماشای فیلم تا گوش دادن به موزیک های انگلیسی زبان و پادکست ها، یادگیری در خواب و انواع روش های علمی و غیر علمی دیگر. اما مجموعه کتاب های کامل آموزش زبان انگلیسی در تمام جهان از قدرتمندترین روش ها به شمار می روند. شاید بپرسید چرا؟

  این کتاب های آموزشی بر پایه متدهای علمی و استاندارهای روز دنیا توسط برجسته ترین و نام دارترین اساتید حوزه آموزش زبان تالیف شده و بر خلاف روش های دیگر که شما را بر یک مهارت ضروری مانند مکالمه، مهارت شنیداری یا نگارش تقویت می کنند، تمام مهارت های ضروری را برای تسلط بر زبان انگلیسی پوشش می دهند. این مجموعه های آموزشی در هر سطح، محتوای متناسب با همان سطح را ارائه می دهند. بنابراین انگیزه زبان آموزان از یادگیری بیشتر شده و آنان قدم به قدم برای ورود به مراحل پیشرفته و تسلط به زبان انگلیسی آماده می شوند.

  کتاب های آموزشی در طول مسیر یادگیری زبان، شما را به تمامی مهارت های ضروری، موضوعات، سرفصل های کاربردی، نکات آموزشی، فایل های صوتی و ویدئویی مجهز می کنند. دسترسی به هر کدام از این مواد آموزشی به طور جداگانه زمان و انرژی زیادی از شما می گیرد. در صورتی که این مجموعه کتاب ها به صورت پکیج کامل از محتوای متنی تا فایل های صوتی، ویدئوهای آموزشی و اخیرا نرم افزارهای خودآموز کار شما بسیار راحت تر می کند.

  از طرفی اگر نبودن در یک محیط انگلیسی زبان بهانه همیشگی شماست، خبر خوشی در این مقاله برایتان داریم. این مجموعه کتاب ها با ارئه منابع دیجیتالی مانند ویدئوهای آموزشی، پورتال های آنلاین و مکالمات روزمره به صورت فیلم های آموزشی شما را در محیط های واقعی قرار می دهند. بنابراین متناسب با تمام سبک های یادگیری در کنار شما هستند تا شما سریع، آسان و جذاب به هدف خود برسید. پس دیگر بهانه بی بهانه!

  در این مقاله 5 عدد از بهترین، پرفروش ترین و مطرح ترین مجموعه کتاب های آموزشی در سراسر جهان را به شما معرفی می کنیم. ویژگی ها، سطوح، منابع آموزشی و سایر مزایای این کتاب ها را برای شما لیست کرده ایم تا بنا بر نیازها و سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. ضمنا اطلاعات این مقاله برای مدرسان زبان انگلیسی که به دنبال بهترین منابع آموزشی روز دنیا برای شاگردان خود هستند مناسب است. گام اول برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب یک مجموعه قدرتمند است که در تمام مسیر یادگیری بتوانید روی آن حساب کنید. آماده اید اولین چراغ یادگیری زبان انگلیسی را سبز کنید؟ پس با ما باشید.

  1. American English File

  مجموعهکتاب های امریکن انگلیش فایلیک دوره 6 سطحی از starter تا advanced  است که در انتشارات آکسفورد به چاپ رسیده است. با وجود این که در این کتاب به تمام مهارت های ضروری زبان انگلیسی توجه شده است اما تاکید بیشتر این مجموعه بر مهارت قواعد و مکالمه است. بخش های متعدد این کتاب برای آموزش گرامر و مکالمه همراه با ارائه جزئیات و نکات مکمل سطح دانش زبان آموزان به نحو چشم گیری افزایش می دهند. ویرایش جدید این مجموعه و به روزرسانی محتوای آن مطابق با موضوعات روز مورد استقبال بسیاری از زبان آموزان و مدرسان در سراسر دنیا قرار گرفته است.

  در این مجموعه هر درس در دو پارت ارائه شده و در هر پارت پیرامون دو موضوع مجزا به زبان آموزان آموزش داده می شود. این تفکیک سازی جذابیت و تنوع مطالب را بالا می برد و انگیزه و اشتیاق آنان را در هر دوره حفظ می کند.

  منابع آموزشی دیجیتالی این مجموعه فرآیند آموزش را برای مدرسان و فرآیند یادگیری را برای دانش آموزان جذاب، غنی و کاربردی کرده است. آموزش داستان محور از طریق ویدئوهای آموزشی زبان آموزان را در یک محیط واقعی قرار داده و کمک می کند تا در شرایط مشابه بتوانند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کرده و صحبت کنند. هر درس این کتاب در دو پارت ارائه و در هر بخش پیرامون دو موضوع مجزا به آموزش مهارت های ضروری پرداخته می شود. تدوین بخش هایی مجزا برای لغات و گرامر در انتهای کتاب بیش از پیش این کتاب را به یک مجموعه کاربردی تبدیل کرده است. و حالا سطوح مختلف این مجموعه:

  2. Interchange

  مجموعه کتاب های اینترچنج یک دوره آموزشی کامل زبان انگلیسی از سطح مقدماتی تا سطح نیمه پیشرفته است که توسط استاد برجسته و نام دار حوزه آموزش زبان Jack C.Richards  تالیف و در انتشارات کمبریج منتشر شده است. این مجموعه دارای 4 سطح است که شما را از نقطه صفر زبان تا مرحله بعد از متوسطه می رساند. تمام سطوح این مجموعه دارای سه کتاب شامل کتاب دانش آموز، کتاب کار و کتاب راهنمای مدرس است.

  حدود 50 میلیون نفر از زبان آموزان در سراسر جهان از مجموعه را برای آموزش و یادگیری زبان استفاده کرده اند. اما راز این همه محبوبیت و همه گیر شدن چیست؟

  متد آموزشی این کتاب به گونه ای تدوین شده است که تمامی مهارت های اصلی زبان را پوشش می دهد. بخش های جذاب این کتاب در ابتدای هر درس به آموزش لغات و مفهوم کلیدی دروس پرداخته و ذهن زبان آموزان را برای ورود به درس آماده می کند. قسمت های مختلف برای یادگیری مکالمات ضروری متناسب با موضوع درس از ویژگی های جذاب این کتاب است که هر زبان آموزی را مشتاق به یادگیری می کند. تمرکز مجموعه interchange بر انتقال مفاهیم به شکل ساده، روان و جذاب است. به همین دلیل زبان آموزان بعد از پایان دوره بر مفاهیم مسلط شده و می توانند آن ها را به کار ببندند. لازم به ذکر است محتوای این کتاب در ویرایش پنجم خود مورد بازبینی و بررسی قرار گرفته و مطابق با استانداردهای روز دنیا تغییر کرده اند. هر بخش این کتاب بر روی یکی از مهارت های اصلی تمرکز می کند. در این کتاب شما چند و چون نگارش، درک مطلب، شیوه صحیح تلفظ کلمات، مهارت گوش دادن و... را با جزئیات تمام یاد خواهید گرفت. ضمنا با وجود این کتاب ها هیچ ترسی از یادگیری گرامر نداشته باشید چون قواعد دستوری در این کتاب بسیار کاربردی و روان و به دور از هر گونه پیچیدگی آموزش داده می شود. سادگی، کاربردی بودن و جذابیت و تنوع موضوعات از ویژگی های ممتاز این کتاب به شمار می رود.

  به نظر می رسد متد آزموده شده و رویکرد کاملا علمی این مجموعه در طی سال ها ضامن موفقیت این مجموعه در طی سال ها بوده است. هم اکنون در بسیاری از موسسات ایران مجموعه اینترچنج به زبان آموزان تدریس می شود.

  3. Cutting edge

  وقتی صحبت از کتاب های آموزش زبان انگلیسی می شود نمی توان مجموعهکتاب هایCutting Edge را نادیده گرفت. این مجموعه آموزشی یک دوره کامل و جامع آموزش زبان انگلیسی به لهجه بریتانیایی در 5 سطح از مبتدی تا پیشرفته است که در انتشارات پیرسون به چاپ رسیده است. در این کتاب به طور هم زمان بر تمام مهارت های اصلی زبان انگلیسی تمرکز شده است. خوشبختانه این مجموعه نیز همگام با تکنولوژی روز دنیا حرکت کرده و منابع دیجیتالی و ابزارهای خود آموز در اختیار زبان آموزان و مدرسان قرار داده است. سرفصل های تکراری و خسته کننده انگیزه زبان آموزان را  از ادامه یادگیری کاهش می دهد. به همین منظور سرفصل های این مجموعه مطابق با موضوعات روز دنیا، جذاب و هیجان انگیز انتخاب شده است تا میل به یادگیری و اشتیاق آنان افزایش یابد. مرور، تمرین و تکرار رمز یادگیری و تسلط بر زبان انگلیسی ایست. مرزی که زبان آموزان معمولی و فوق العاده را جدا می کند همین جاست. به همین منظور متد آموزشی این کتاب کاملا تمرین محور است. تدوین بخش هایی مانند:

  فرصت بی نظیری را برای زبان آموزان برای تکرار و تمرین فراهم می کند.از سوی دیگر پورتال آنلاین این مجموعه تحت عنوان My English Labامکانات فوق العاده ای را برای زبان آموزان به منظور تمرین، یادگیری عمیق و تسلط بر نکات اضافه در کلاس فراهم می کنند. زبان آموزان با ورود به پورتال آنلاین به طیف وسیعی نکات آموزشی دسترسی دارند و میتوانند به آسانی سطح اطلاعات و دانش خود را افزایش دهند.

  4. Four Corners

  Four Corners یکی دیگر از مجموعه های کاربردی و مکالمه محور است که در 4 سطح از مبتدی تا پیشرفته تدوین شده است. تجربه نشان داده است اگر محتوای آموزشی را به بخش های مختلف یا ریزتر تقسیم کنید یادگیری آن آسان تر و لذت بخش تر می شود. به همین دلیل هر درس این کتاب در 4 بخشa-b-c-d  تدوین شده است. در هر پارت مهارت های ضروری زبان انگلیسی اعم از قواعد، نگارش، مکالمه، تلفظ و درک مطلب آموزش داده می شود.اما آن چه بیش از همه در این مجموعه به چشم می خورد تاکید بر مهارت مکالمه و افزایش مهارت زبان آموزان در صحبت کردن است. بخش هایی مانند:

  به خوبی بیان گر این ویژگی بی نظیر مجموعه Four Corners است.

  5. New Headway

  مجموعه کتاب هایNew Headway یکی دیگر از مجموعه های پرمخاطب و پرطرفدار آموزش زبان انگلیسی به شمار می رود. این مجموعه یک دوره کامل 5 سطحی آموزش زبان از مبتدی تا پیشرفته ویژه بزرگسالان است که در سراسر جهان توسط مدرسان و زبان آموزان زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. یادگیری زبان انگلیسی نیازمند رویکردی جذاب، ساده و کاربردی است که در فرایند یادگیری زبان آموزان را درگیر کند. مجموعه کتاب هایHeadway   با متد آموزشی استاندارد خود و با تلفیق شیوه سنتی و مدرن رویکرد نوینی به مقوله آموزش دارد. آموزش به شیوه ای ساده و مخاطب پسند، موضوعات جذاب و فعالیت های سرگرم کننده دانش آموزان را وادار به فعالیت کرده و جسارت آنان را برای به کارگیری آموخته ها افزایش می دهد. این مجموعه در هر سطح یک کتاب اصلی یا کتاب زبان آموزان، یک کتاب کار برای تمرینات و یادگیری مطابق با سرفصل های کتاب اصلی، کتاب مدرسان برای راهنمای گام به گام و نکات آموزشی برای تدریس بهتر، presentation tools به منظور آموزش دیجیتالی بر نمایشگر در کلاس ارائه داده است. هر درس از بخش های مختلفی تشکیل شده است و در هر بخش سعی شده است تا زبان آموزان را به شیوه ای ساده و روان به مهارت های اصلی مانند گرامر، درک مطلب، تلفظ و مکالمه مسلط کند.

  به طور خلاصه نگاهی بر ویژگی های کلیدی این مجموعه می اندازیم:

  منبع مطلب : jangal.com

  مدیر محترم سایت jangal.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بهترین کتاب های زبان انگلیسی 【دانلود رایگان + PDF】

  بهترین کتاب های زبان انگلیسی 【دانلود رایگان + PDF】

  بهترین کتاب های زبان انگلیسی

  بسیاری از کسانی که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی دارند، پس از مشاهده تعدد کتاب‌های موجود در بازار دچار سردرگمی شده و از تصمیم خود برای مطالعه زبان صرف نظر می‌کنند. در این مقاله، درصدد هستیم تا از میان انبوه کتاب‌های موجود در بازار، به معرفی معروف‌ترین و بهترین کتاب های زبان انگلیسی بپردازیم به این امید که پروسه انتخاب کتاب و برنامه‌ریزی برای یادگیری را ساده‌تر کنیم.

  برای اینکه ساده‌تر به بررسی کتاب‌ها بپردازیم لازم است که بهترین کتاب های زبان انگلیسی موجود را به سه دسته تقسیم کنیم:

  کتاب‌های اصلی یا coursebooks

  دسته اول کتاب‌های اصلی یا coursebooks هستند. این کتاب‌ها غالبا به آموزش هر چهار مهارت listening، reading، speaking و writing می‌پردازند. همچنین، هر سه بخش اصلی زبان یعنی vocabulary، grammar و pronunciation را پوشش می‌دهند. این گروه کتاب‌ها همواره بر اساس سطح طبقه‌بندی می‌شوند. البته، اگر در آموزشگاه مشغول به زبان‌آموزی هستید، طبیعتا کتاب اصلی توسط آموزشگاه انتخاب می‌شود.

  کتاب‌های مرجع

  دسته دوم کتاب‌های مرجع هستند. این کتاب‌ها معمولا در تمام دوران زبان‌آموزی شما و حتی پس از پایان خواندن زبان مورد استفاده شما خواهند بود. هرگاه در زبان انگلیسی به مشکلی برخورد کردید، این کتاب‌ها به کمک شما خواهند آمد.

  کتاب‌های تکمیلی

  دسته سوم از بهترین کتاب های زبان انگلیسی ، کتاب‌های تکمیلی هستند. این کتاب‌ها را براساس نیاز و برای تقویت یکی از مهارت‌ها یا بخش‌های زبان مورد استفاده شما خواهند بود. در ابتدای یادگیری بهتر است به سراغ این کتاب‌ها نروید تا وقتی که نیاز به کار و تمرین بیشتر را احساس کردید.

  دسته اول – coursebooks

  بهترین کتاب‌های زبان چه ویژگی‌هایی دارند؟

  اولین کاری که باید انجام دهید، انتخاب یک کتاب درسی مناسب است. اگر معلم دارید یا در آموزشگاه مشغول به یادگیری زبان هستید، قطعا کتاب اصلی به شما معرفی خواهد شد. در غیر این صورت، با مراجعه به کتاب‌فروشی‌ها و سایت‌های معرفی کتاب با انبوهی از coursebook مواجه خواهید شد. نگران نباشید. انتخاب کتاب درسی اصلی کار مشکلی نیست. کافی است به چند نکته ساده توجه داشته باشید. اول، به دنبال کتابی هستید که بتوان آن را به‌صورت خودآموز استفاده کنید پس در جلد پشت کتاب به دنبال عبارت self-study بگردید.

  دوم، به جدول محتویات کتاب نگاه کنید و مطمئن شوید که تمام بخش‌های مورد نظر شما را به‌خوبی پوشش می‌دهند. همچنین به متعلقات کتاب نگاه کنید.

  کتاب مورد نظر باید حتما student book، workbook و CD صوتی داشته باشد. از آنجا که قصد استفاده از کتاب به‌صورت خودآموز دارید، حتما دقت کنید که کتاب پاسخ‌نامه یا answer key برای work book داشته باشد.

  همچنین به دنبال کتابی باشید که متن مکالمات CD یا tape script داشته باشد تا بتوانید مکالمات را چک و تمرین کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که با تکنولوژی بهتر یاد می‌گیرید، می‌توانید کتابی را انتخاب کنید که CD نرم‌افزار هم داشته باشد.

  در پایان، برخی از کتاب‌ها DVD تصویری نیز به‌همراه دارند که در آن کلیپ‌های تصویری متناسب با سطح کتاب گردآوری و تولید شده است.

  سوم، به سطوح کتاب نگاه کنید. بهتر است کتابی انتخاب کنید که از سطح شما تا سطح هدف شما را پوشش دهد. برای این کار به جلد پشتی کتاب نگاه کنید. اکثر کتاب‌های معتبر سطحشان را بر اساس سطوح CEFR یا چارچوب رایج زبان‌های عمومی مشخص می‌کنند. CEFR زبان را به شش سطح A1 و A2، مبتدی – B1 و B2، میانی – C1 و C2، پیشرفته تقسیم می‌شوند. استفاده از این تقسیم‌بندی شما را بعدا در انتخاب کتاب‌های کمکی مناسب با سطحتان یاری می‌کند.

  امریکن یا بریتیش؟

  توجه داشته باشید که کتاب‌های این بخش به کتاب‌های بریتیش و امریکن تقسیم می‌شوند. این دسته‌بندی برای اکثریت افراد تفاوتی نخواهند داشت چرا که در واقع این کتاب‌ها بیشتر به انگلیسی بین‌المللی تمایل دارند و تفاوت‌ها بیشتر در لهجه‌های مورد استفاده در کتاب است. پس نگران نباشید و کتابی را انتخاب کنید که برایتان جذاب‌تر است. توجه کنید که این سری کتاب را به مدت نزدیک به یک الی دو سال استفاده خواهید کرد پس کتابی را انتخاب کنید که حس خوبی به شما می‌دهد.

  همچنین، اگر در آموزشگاهی مشغول به زبان‌آموزی هستید یا معلم زبان دارید که کتاب خاصی را استفاده می‌کنند، نیازی به انتخاب coursebook دیگری ندارید.

  در ادامه به معرفی سه مجموعه مطرح خواهیم پرداخت.

  (American English File (Oxford

  مجموعه American English File که اکنون در ویرایش دوم خود است از معروف‌ترین کتاب‌های آموزش زبان است. این کتاب‌ها شش سطح دارند: starter و یک الی پنج. هر سطح کتاب شامل موضوعات جذاب، ویدئوهای آموزشی، دروس آموزش گرامر، لغت و تلفظ و تمرینات هر چهار مهارت زبانی است. همچنین CD نرم‌افزار کتاب که شامل تمرینات تلفظ و آزمون‌های گوناگون است نیز در دسترس است. کتاب همچنین یک وبسایت همراه دارد که علاوه بر محتوای اضافی، آزمون‌های سنجش پیشرفت را به‌صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌دهد.

  همانطور که از نام کتاب مشخص است، کتاب روب انگلیسی امریکن تمرکز دارد. البته این مجموعه سری بریتیش نیز دارد که English File نام دارد و ویرایش سوم آن اکنون در بازار موجود است. نکته جالب این است که سری بریتیش این مجموعه ۷ کتاب دارد، یعنی یک کتاب بیشتر از سری امریکن.

  (New Headway (Oxford

  سری New Headway پرفروش‌ترین مجموعه آموزش زبان انگلیسی در سطح جهان است. این مجموعه که بریتیش است، تاکید زیادی بر روی گرامر دارد و در شش سطح نیازهای زبان‌آموزان از مبتدی تا پیشرفته را پوشش می‌دهد. ویرایش چهارم این کتاب‌ها با متودولوژی مبتنی بر گرامر به تدریس تمام جوانب زبان می‌پردازد. سری چهارم Headway یک مجموعه ویدئو نیز به‌همراه دارد که از ویژگی‌های آن تمرینات مناسب بر اساس ویدئو هاست.

  بهترین کتاب های یادگیری زبان انگلیسی

  تمرکز بر انگلیسی بریتیش، گرامر و متودولوژی کتاب، آن را به گزینه مناسبی برای کسانی که در آینده قصد شرکت در آزمون ایلتس دارند بدل کرده.  این مجموعه سری امریکن هم دارد که البته هنوز در ویرایش دوم است و به شهرت سری بریتیش آن نیست.

  (Four Corners (Cambridge

  این مجموعه که اسم Jack C. Richards را به همراه دارد با استفاده از یک دیدگاه communicative به معرفی مهارت‌های زبان می‌پردازد. این کتاب برای کسانی که از گرامر بیزارند توصیه می‌‌شود. البته این بدین معنی نیست که این کتاب‌ها گرامر درس نمی‌دهند بلکه تاکید کتاب بیشتر بر مکالمه است. از نکات این مجموعه این است که سطح پیشرفته ندارد و از مبتدی تا میانی را در چهار جلد کتاب پوشش می‌دهد.

  کتاب انگلیسی امریکن را مورد هدف قرار می‌دهد و نرم‌افزار همراه آن شامل درس، ویدئو و بازی‌های زبانی است.بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

  دسته دوم – reference books

  یکی از مسائلی که بسیاری از زبان‌آموزان از آن رنج می‌برند اختلاف نظرها در مباحث لغت و دستورزبان است. از آنجا که انگلیسی در گسترۀ وسیعی از جهان استفاده می‌شود، در برخی موارد اختلافاتی در صحت و کاربرد به‌وجود می‌آید. این اختلافات عموما مشکلی در انگلیسی ما ایجاد نمی‌کنند ولی بهتر است برای اطمینان کتاب مرجعی انتخاب و آن را معیار کار خود قرار دهیم. برای این منظور، یک دیکشنری و یک کتاب گرامر عالی به شما معرفی خواهیم کرد.

  Oxford Advanced Learners Dictionary

  قطعا می‌دانید که یک از ضروری‌ترین کتاب‌های مورد نیاز هر زبان‌آموز موفق یک دیکشنری خوب است. برای این منظور حتما دیکشنری را انتخاب کنید که در عنوان آن از کلمه learner استفاده شده باشد. این دیکشنری‌ها مخصوص زبان‌آموزان گردآوری شده‌اند و تمامی اطلاعات مورد نظر شامل نقش دستوری لغات، تلفظ، مثال، ترکیبات پرکاربرد، اصطلاحات و غیره را شامل می‌شوند.

  دیکشنری‌های سطح advanced تا مادامی که با زبان انگلیسی سروکار دارید یار شما خواهند بود در حالی که دیکشنری‌های elementary یا beginner تنها در چند ماه ابتدایی زبان‌آموزی کارایی دارند.

  دیکشنری Oxford Advanced Learners  هم به صورت کتاب چاپی و هم به صورت نرم‌افزار تحت ویندوز، اندروید و iOS موجود است که نه تنها استفاده از نرم‌افزار ساده‌تر است بلکه شامل تلفظ کلمات و جملات به صورت صوتی و با دو لهجه امریکن و بریتیش نیز است.

  Oxford Picture Dictionary

  قطعا استفاده از یک دیکشنری، به‌خصوص دیکشنری سطح پیشرفته برای زبان آموزان مبتدی بسیار دشوار خواهد بود. از این رو، پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به Oxford Picture Dictionary یا OPD بیندازید. این دیکشنری تصویری به ۱۲ سرفصل اصلی تقسیم شده که هر کدام موضوع خاصی را پوشش می‌دهند. این کتاب نه تنها در سطوح پایین برای شما مفید خواهد بود، بلکه تصاویر هیجان انگیز آن، این کتاب را تا مدت‌ها شما را مجذوب می‌کند.

  (Practical English Usage (Oxford

  کتاب Practical English Usage نوشته Michael Swan به مدت ۴۰ سال است که از قوی‌ترین منابع گرامر زبان انگلیسی به‌حساب می‌آید. توجه کنید که این کتاب به آموزش گرامر به صورت درس به درس نمی‌پردازد، بلکه به‌عنوان یک کتاب مرجع همانند دیکشنری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کتاب که اکنون در ویرایش چهارم خود به‌سر می‌برد، دارای بیش از ۶۰۰ سرفصل است که در هر کدام، نکات مربوط به گرامر شامل اشتباهات رایج و کاربرد‌ها به همراه مثال آورده شده است.

  این کتاب چندان برای یادگیری گرامر مفید نیست بلکه برای رفع اشکال و پاسخ به سوالات گرامری فوق‌العاده است و داشتن این کتاب را به تمامی زبان‌آموزان B2 و بالاتر پیشنهاد می‌کنیم.

  دسته سوم – Single skill books

  گروه سوم از کتاب‌ها، آنهایی هستند که روی یک مهارت و بعضا دو مهارت تمرکز دارند. بعضی از این کتاب‌ها روی microskills نظیر تلفظ یا گرامر تمرکز دارند و برخی دیگر روی macroskills مثل خواندن یا نوشتن. بهتر است که این کتاب‌ها را پس از احساس نیاز به بهبود در مهارت یا زمینه خاص تهیه و مطالعه نمایید. در ادامه به معرفی چند کتاب در زمینه‌های مختلف خواهیم پرداخت.

  (Practice Makes Perfect: English Conversation (Mc Graw Hill

  این کتاب با هدف آموزش مکالمه انگلیسی روان و طبیعی نوشته شده و به بررسی تلفظ، صرف و نحو و کاربرد لغات با توجه به مشکلات رایج زبان‌آموزان می‌پردازد. در هر بخش از کتاب، تمریناتی گرداوری شده‌اند تا شما را تشویق به ساخت مکالمات شخصی کنند. اگر از گرامر دوری می‌کنید و به دنبال کتابی برای بهبود مکالمه خود هستید حتما نگاهی به کتاب Practice Makes Perfect: English Conversation بیندازید.

  (English Grammar in Use (Cambridge

  کتاب English Grammar in Use که اکنون در ویرایش  چهارم است، از معروف‌ترین کتاب‌های آموزش گرامر زبان انگلیسی است. این کتاب برای زبان‌آموزان سطح میانی یعنی B1-B2 مناسب است و به‌خصوص برای زبان‌آموزانی که قصد استفاده از کتاب به‌صورت خودآموز دارند مناسب است.

  کتاب در دو نسخه چاپ شده‌است، نسخه مخصوص خودآموز که شامل کلید جواب تمام تمرینات است و نسخه مخصوص کلاس که جواب تمرینات را ندارد، پس توجه کنید که نسخه متناسب با نیازتان را تهیه کنید.

  از ویژگی‌های دیگر کتاب، study guide است که در انتهای کتاب آورده شده و شما را در مطالعه بخش‌های مختلف و ترتیب یادگیری مباحث راهنمایی می‌کند.

  (English Collocation in Use (Cambridge

  کتاب‌های English Collocations in Use در دو سطح میانی و پیشرفته به بررسی کلمه‌ها و ترکیباتی که به طور طبیعی با هم می‌آیند می‌پردازد. کتاب جز سری Vocabulary in Use است که از پرطرفدارترین کتاب‌های آموزش لغت هستند.

  کتاب حاضر مناسب استفاده به‌صورت خودآموز است و با معرفی موضوعات پرکاربرد و روزمره به معرفی ترکیبات می‌پردازد. این مجموعه همچنین برای داوطلبان IELTS و آزمون‌های زبان کمبریج پیشنهاد می‌شود چرا که collocation‌ها از مهم‌ترین بخش‌های مورد سنجش در این آزمون‌ها به‌حساب می‌آیند.

  (Ship or Sheep? (Cambridge

  کتاب Ship or Sheep? یک دوره آموزش تلفظ برای زبان‌آموزان سطح میانی است. کتاب با تصاویر ساده و تکیه بر آموزش تشخیص و تولید آواهای زبان انگلیسی به طور ساده به آموزش تلفظ می‌پردازد. اگر از آن دسته زبان‌آموزان هستید که از تلفظ خود راضی نیستند، این کتاب که می‌توان بهترین جا برای شروع به بهبود تلفظ است.

  (Longman Academic Writing Series (Pearson

  اگر دانشجو هستید یا به هر دلیلی نیاز به نگارش آکادمیک زبان انگلیسی دارید، گزینه‌ای بهتر از این مجموعه پیدا نخواهید کرد. این مجموعه شامل پنج جلد است که به تدریج به متون و ساختار‌های پیچیده‌تر می‌پردازد. جلد اول به بررسی جمله و پاراگراف، جلد دوم به بررسی پاراگراف، جلد سوم به بررسی پاراگراف و انشا، جلد چهارم به بررسی انشا و جلد پنجم به بررسی مقالات تحقیقاتی می‌پردازد.

  (Open Forum (Oxford

  سری سه جلدی Open Forum برای تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری زبان‌آموزان از سطح مبتدی تا پیشرفته مناسب است. محتوای دروس از رشته‌های مختلف دانشگاهی برگزیده شده‌اند و هر درس کتاب به یکی از مهارت‌های شنیداری و یک از مهارت‌ گفتاری خاص می‌پردازد. این مجموعه به‌خصوص برای کسانی که نیاز به زبان آکادمیک دارند، مثل دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از ایران را دارند، مفید است.

  (Active Skills for Reading (National Geographic Learning

  سری Active Skills for Reading در پنج جلد، (Intro, 1, 2, 3, 4) به آموزش reading و مهارت‌های لازم برای بهبود آن می‌پردازد. کتاب با استفاده از متون جذاب و در سطوح بالاتر authentic به بررسی تکنیک‌های reading مثل پیدا کردن ایده اصلی، هدس زدن معنی کلمات از جمله و غیره می‌پردازد.

  قطعا کتاب‌های بسیاری برای یادگیری زبان در بازار موجود است. در این مقاله تلاش کردیم، بدون طولانی شدن فهرست به معرفی کتاب‌های مناسب زبان انگلیسی بپردازیم. اگر شما هم تجربه خوبی از یادگیری زبان با کتاب خاصی دارید، نظراتتان را درمورد معرفی بهترین کتاب های زبان انگلیسی با ما در میان بگذارید.

  منبع مطلب : gosafir.com

  مدیر محترم سایت gosafir.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دانلود کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

  دانلود کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

  معرفی کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

  کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته نوشته رضا بهرامی راد که هم اکنون مطالعه می‌کنید به صورت ساده و کاملاً کاربردی در مورد آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته نوشته شده است و می‌توان ادعا کرد که یکی از جزوات ساده و بی‌نظیر است.

  حتماً تا به امروز در مورد زبان انگلیسی کتاب‌ها و جزوات زیادی را مطالعه کرده و یا در کلاس‌های آموزشی زیادی شرکت کرده‌اید. مطالب این جزوه به صورت ساده و واضح بیان گردیده است. در انتخاب جملات، عبارت‌ها، اصطلاحات و مثل‌ها دقت کافی انجام گرفته است و از این لحاظ در وقت خواننده صرفه جوئی شده است. این جزوه برای کسانی که قصد شرکت در آزمون کار‌شناسی ارشد، کار‌شناسی و کسانی که دوست دارند زبان را یاد بگیریند بسیار مفید و آموزنده خواهد بود.

  کلمات کلیدی: آموزش زبان انگلیسی، یادگیری زبان انگلیسی، یادگیری سریع انگلیسی، یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان، آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته، لغت انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی از ابتدا، دانلود اصطلاحات انگلیسی، آموزش جامع زبان انگلیسی، pdf اموزش زبان انگلیسی، pdf اموزش زبان انگلیسی سریع،

  منبع مطلب : ketabesabz.com

  مدیر محترم سایت ketabesabz.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید