توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کدام کاراکتر برای نام کاربری در شاد مجاز است؟

  1 بازدید

  کدام کاراکتر برای نام کاربری در شاد مجاز است؟ را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  مرکز آموزش

  چگونه یک پسورد خوب، رمزگذاری شده، و غیرقابل حدس و رمزگشایی ایجاد کنیم؟

  رمزعبور باید حداقل شامل 8 کاراکتر باشد و علاوه بر اینکه نباید در هیچ دیکشنری یافت شود حداقل باید 3 شرط از شروط زیر را اجرا کرده باشد:

  در ساخت رمز، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  برای ساخت رمزی که در خاطر شما بماند از یک متن معنی دار حروفی را انتخاب کنید و به آن کاراکترهای خاص و اعداد اضافه کنید و از اختصار نام وب سایت و یا مکان به آن اضافه کنید

  به طور مثال:

  1- Life Is Beautiful : LISBeautif

  2- &-LIS2>Beautif45:# (Upper Case, numbers and characters)

  3- &-LIS2>Beautif45:#Fcb (website: FaceBook)

  همانطور که ملاحظه میکنید در حال حاضر یک رمز مستحکم  Strength در اختیار دارید.


  همچنین شما میتوانید از برنامه های خاصی که برای تولید و نگهداری رمز نیز وجود دارند بهره مند شوید و با انتخاب شروط لازم (تعداد کاراکتر،عدد، حروف بزرگ و..) رمز را Generate نمایید

  در صورتی که سیستم یا برنامه ای این نحوه رمزگذاری را پشتیبانی نمیکند، طول رمز خود را حداقل به 10 کاراکتر برسانید.  پس در نظر داشته باشید:

  -         رمز شما یک تک کلمه از دیکشنری نباشد. حتی اگر آنرا برعکس نمایید و یا اینکه به دنبال آن یا پیش از آن از اعداد استفاده کنید. (البته تا زمانی که از کاراکترها و اعداد در میان کلمات معنی دار بهره بگیرید مشکلی ندارد)

  -         شامل نام کاربری یا نام لاگین نباشد.

  -         از جملات معروف کیبرد نباشد . ("qwerty89"  یا  "abc123")

  -         از نمونه های قید شده در این گونه مقالات نباشد.

  در مورد استفاده از پسوردها بهتر است بدانید که:

  -         پسوردهای طولانی تر بهترند.

  -         از قرار دادن اطلاعات شخصی، نام و فامیلی، مکانها، حیوانات خانگی، تاریخ تولد، آدرس، کد گواهینامه ها خودداری کنید.

  -         از کلمات عامیانه، اصطلاحات و گویش ها استفاده نکنید.

  -         بهتر است بدانید برنامه های "رمزگشا"ی اتوماتیک در بعضی جایگذاری های کاراکترهای معمولی مانند $ به جای S و 0 به جای o  مبتوانند رمزهای عادی شما را حدس بزنند.

  -         از پسورد های عادی که نمونه های آنها در پایین آمده استفاده نکنید:

  چگونه رمزهای عبور را در امنیت و خفا حفظ کنیم؟

  -         رمز عبور خود را با هیچکس در میان نگذارید و به هر نحوی آن را نشر ندهید.

  -         پسوردها را جایی ننویسید؛ آنها را طوری انتخاب کنید که قابل یادآوری برایتان باشد. اما در صورتیکه مجبور شدید فقط قسمتی از آن را جهت یادآوری بنویسید.

  -         پسورد هار را میتوان در ابزارهای کدگذاری کننده نیز ذخیره نمود.

  -         در صورتی که فکر میکنید رمز شما در معرض خطر هست، مدیر و یا پشایبان فناوری اطلاهات خود را در میان بگذارید.

  -         رمزهایی را که صرف دسترسی های اولیه و تغییر رمز در اختیار شما قرار داده شده در اسرع وقت تغییر دهید.

  -         اجازه ندهید برنامه ها و مرورگرهای شما رمزهای شما را ذخیره کنند.

  -         برای دسترسی های مختلف از رمزهای گوناگون استفاده کنید تا در صورتیکه یکی از رمزهای شما مورد خطر واقع شد رمزهای دیگر در امان باشند.

  -         مطمئن باشید رمزهای عبور شما از بستر امن منتقل شوند و همیشه در آدرس به دنبال HTTPS باشید و در صورت عدم مشاهد از سرویس دهنده خود درخواست کنید تا بستر لازمه را فراهم کند.

  -         اگر شما در بخاطر سپردن چند رمزعبور مشکل دارید بهتر است از یک برنامه مدیریت رمز قابل اعتماد استفاده کنید. این برنامه ها قادر خواهند بود برای شما رمزعبورهای امن و مطمئن تولید و ذخیره کنند.

  آموزش تعیین نام کاربری (Username) در تلگرام

  آموزش تعیین نام کاربری (Username) در تلگرام

  آموزش تعیین نام کاربری (Username) در تلگرام

  در تلگرام می توان برای حساب خود یک نام کاربری عمومی (public username) تعریف کرد. ربات ها و کانال ها نیز از همین ویژگی برای تعامل با کاربران بهره می برند و هر ربات یا کانال می تواند یک شناسه داشته باشد. شناسه ها در تلگرام با کاراکتر @ شروع می شوند. نام کاربری شناسه هر فرد در تلگرام می باشد که می توان از آن برای برقراری ارتباط بدون اینکه شماره شخص را داشته باشیم استفاده کنیم. تعیین نام کاربری برای حساب تلگرام اجباری نیست و در صورت تمایل می توان آن را تعیین کرد برای همین خیلی ها ممکن است نام کاربری یا همان آی دی (ID) نداشته باشند. با تعیین نام کاربری توسط شما دیگر کاربران خواهند توانست با آن حساب شما را پیدا کنند و برای شما پیام ارسال کنند. همچنین در جستجوی مخاطبین افراد دیگر نام حساب شما در قسمت نتایج عمومی (global results) جستجو نمایش داده خواهد شد.

  باید این نکته را در نظر داشته باشید که افرادی نام کاربری شما را از طریق جستجو پیدا می کنند می توانند به شما پیام بدهند حتی اگر شماره شما را هم ندانند. اگر با این موضوع راحت نیستید به شما توصیه می کنیم که از تعیین نام کاربری در تلگرام خودداری کنید.

  زمانی که برای خود در تلگرام نام کاربری تعیین کردید، می توانید پیوندی (Link) با ساختار telegram.me/YourUsernameHere را به افراد دیگر بدهید. با کلیک بر روی این پیوند در تلفن آن افراد برنامه تلگرام آنها اجرا شده و یک گفتگو (chat) با شما باز می شود و آنها می توانند برای شما پیام ارسال کنند.

  می توانید آدرس ذکر شده را با دوستانتان به اشتراک بگذارید یا روی کارت ویزیتتان چاپ کنید و یا آن را در وب سایت یا ویلاگتان و یا در پروفایل هایتان در شبکه های اجتماعی دیگر مثل فیسبوک، لاین، توییتر و … منتشر کنید تا افراد بتوانند از طریق آن با شما تماس بگیرند.

  نکته: به جای عبارت YourUsernameHere باید نام کاربری خود را جایگزین کنید مثلآدرس کانال نوتیف در تلگرام telegram.me/notif

  روش تعیین نام کاربری در تلگرام

  ابتدا تلگرام را باز کرده و وارد تنظیمات تلکرام شوید:

  همانطور که در شکل بالا می بینید باید در کادر مشخص شده یک نام کاربری با حداقل طول 5 حرف (Character) وارد کنید. این نام می تواند شامل حروف a-z و ارقام 0-9 و کرکتر ( _ ) باشد. ممکن است نامی که انتخاب می کنید قبلاً توسط شخص دیگری استفاده شده باشد و شما نتوانید آن را برای خود تعیین کنید (شکل سمت راست) در این حالت با پیام «Sorry, this username already taken» به معنای «متاسفیم، این نام کاربری قبلاً گرفته شده است» مواجه خواهید شد. اما اگر نامی که وارد کرده اید قبلاً توسط شخص دیگری استفاده نشده باشد و آزاد باشد با پیام «Username is available» (بجای کلمه Username نامی که شما تعیین کرده اید نمایش داده می شود) به معنای در دسترس بودن آن نام کاربری مواجه خواهید شد (شکل سمت چپ).

  خب با تعیین نام کاربری شما صاحب یک نام کاربری (Telegram Username) هستید و برای به اشتراک گزاری و ارائه آن به دیگر افراد مثل دوستان و … همانطور که در ابتدا گفته شد می توانید از پیوندی مشابه زیر استفاده کنید. البته در محیط تلگرام نیازی به پیوند مذکور نیست و کافی است نام کاربری خود را با قالب زیر در پیام های خود به دیگران ارسال کنید.

  قالب ارسال نام کاربری: کافی است ابتدا کرکتر @ را تایپ کرده و در ادامه بدون فاصله نام کاربری خود را تایپ کنید بدینصورت «My Telegram ID: @username» که  به جای Username باید نام کاربری خود را وارد کنید.

  اشتراک گذاری نام کاربری تان در تلگرام با استفاده از لینک:

  tg://resolve?domain=username
  telegram.me/username

  افراد دیگر با کپی این لینک در محیط تلگرام و یا مروگر با کلیک روی لینک به محیط گفتگو با شمامنتقل خواهندشد.

  ویرایش نام کاربری در تلگرام

  برای ویرایش نام کاربری کافیست مثل تعیین اولیه آن همان مسیر را طی کرده و در کادر تعیین نام کاربری نام کاربری جدیدی که مایل هستید بجای قبلی از آن استفاده کنید را وارد کنید. مثل قبل اگر نام کاربری آزاد باشد این نام به شما تخصیص داده می شود و اگر آزاد نباشد نمی توانید از آن استفاده کنید. با ویرایش نام کاربری طبیعتاً نام قبلی دیگر برای شما معتبر نیست و آزاد می شود و ممکن است فرد دیگری آن نام را برای خود انتخاب کند. افراد دیگر با نام قبلی دیگر امکان ارتباط با شما را نخواهند داشت. مگر اینکه نام کاربری جدید شما را داشته باشند.

  حذف نام کاربری در تلگرام

  برای حذف کافی است وارد تنظیمات شده و مسیر قبل را طی کنید اما اینبار بجای این که نام کاربری را وارد کنید نام کاربری قبلی که تعیین کرده اید را پاک کنید با این کار و تایید آن نام کاربری شما حذف می شود. اما باید در جریان باشد که با حذف نام کاربری تان در تلگرام آن نام آزاد شده و فرد دیگری می تواند آن نام را برای خود تعیین و از آن استفاده کند و اگر شما قبلاً نام کاربری خود را در جایی منتشر کرده اید و فردی بخواهد با آن با شما تماس بگیرد با فرد دیگری که نام کاربری را بعد از حذف کردن شما برای خود انتخاب کرده است مزتبط خواهد شد. (بصورت اشتباه) پس مطمئن شوید که حذف کردن نام کاربری برای شما و دیگران سوء تفاهم ایجاد نکند.

  امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. با احترام تیم نوتیف.آی.آر

  منبع:وب سایت تلگرام

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  mobina : زمان که بگـــــــذره....... دیدت نسبت بهــ خیلیـا عوض مــیــ شه این بیگوگرافیه هر کسی که خوشش اومده میتونه بذاره

  ناشناس : سلام لطفا چند نام کاربری برای شاد درست کنید و بگید

  ج : ج

  دیلا : من هم چند تا نام کاربری می‌خوام برای شاد برای اسم پریا میزنم میگه آیت نام کاربری نمیشه لطفاً درست کنید این چیه 😠😠

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  رویا 8 ماه قبل
  1

  کاش میگفت چجوری @رو درنام کاربری شاد بزاریم

  مهشید 2 سال قبل
  1

  من ت برنامه شاد میخوام ایدی بزارم ولی هر کاری میکنم میگ نام کاربری معتبر نیسن

  مهشید 2 سال قبل
  1

  من ت برنامه شاد میخوام ایدی بزارم ولی هر کاری میکنم میگ نام کاربری معتبر نیسن

  مهشید 2 سال قبل
  1

  من ت برنامه شاد میخوام ایدی بزارم ولی هر کاری میکنم میگ نام کاربری معتبر نیسن

  3
  رویا 1 سال قبل

  اره راست میگه

  دیلا 2 سال قبل
  5

  من هم چند تا نام کاربری می‌خوام برای شاد برای اسم پریا میزنم میگه آیت نام کاربری نمیشه لطفاً درست کنید این چیه 😠😠

  2
  دریا 2 سال قبل

  آره راست میگی 👍

  ج 2 سال قبل
  5

  ج

  mobina 2 سال قبل
  7

  زمان

  که بگـــــــذره.......

  دیدت نسبت بهــ خیلیـا

  عوض مــیــ شه

  این بیگوگرافیه هر کسی که خوشش اومده میتونه بذاره

  سفید برفی 2 سال قبل
  1

  یک نام کاربری با معنی برای شاد بگید یا بگید چطوری نام کاربری مون رو توی شاد حذف کنیم

  2
  sefid barfi😘😘 6 ماه قبل

  این بیوگرافی

  سفید برفی 2 سال قبل
  2

  لطفا یه نام کاربری با معنی بزارید برای پیام رسان شاد

  0
  Bahar 30 روز قبل

  B❤️R

  ت

  تنها دلیل حال خوبمی😘

  3
  زهرا 2 سال قبل

  سلام من‌یک‌‌متن‌زیبا‌برای ‌<br>بیو‌گرافی‌‌برنامه‌شاد‌می‌خواهم <br>لطفا میشه ‌‌چند متن‌زیبا ‌‌برای‌من‌<br>بنویسید‌<br>ممنون میشم

  رقیه 2 سال قبل
  2

  آقا من یک نام کاربری برای شاد می خواهم

  3
  ناشناس 2 سال قبل

  با خدا باش و پادشاهی کن

  ناشناس 2 سال قبل
  5

  سلام لطفا چند نام کاربری برای شاد درست کنید و بگید

  0
  Bahar 30 روز قبل

  Miss____14

  Me____14

  -1
  چنور 5 ماه قبل

  سلام من نام کاربری برای شاد میخواستم اما اسم خودم نباشد یه کلمه با معنی خوب

  HasTy 2 سال قبل
  0

  لطفا بگین

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  برای مثال رقیه

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  خوبه

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  سلام آقا من یک اسم کاربری برای شاد میخواستم

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  منم

  برای ارسال نظر کلیک کنید