توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کد رشته های دانشگاه شهید رجایی تهران

  1 بازدید

  کد رشته های دانشگاه شهید رجایی تهران را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  رشته های دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

  رشته های دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

  وزارت آموزش و پرورش هر ساله جهت تربیت معلمان و نیروی انسانی مورد نیاز خود از طریق کنکور سراسری و در مقطع کارشناسی پیوسته اقدام به جذب دانشجو در پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی می نماید. علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه ها می بایست شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را داشته باشند. داوطلبان شرکت کننده در هر یک از 5 گروه آزمایشی ریاضی ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، هنر و زبان های خارجی می توانند در صورتی که مجاز به انتخاب رشته ی دانشگاه فرهنگیان شدند ، نسبت به انتخاب رشته های این دانشگاه اقدام کنند. در ادامه به بیان رشته های هر یک از این دانشگاه ها ، به تفکیک گروه آزمایشی می پردازیم.

  رشته های دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

  پذیرش دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از میان دارندگان مدرک دیپلم رشته های نظری (علوم انسانی ، علوم ریاضی ، علوم تجربی) ، فنی و حرفه ای و کار و دانش که در نظام جدید (3 _ 3 _ 6) تحصیل کرده اند و همچنین از دارندگان مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم صورت می گیرد.

  همان طور که می دانید پذیرش در هر یک از کد رشته محل های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی با آزمون می باشد و تنها افرادی حق انتخاب رشته های این دانشگاه ها را دارند که نمره کل ( تراز ) آن ها حداقل 6500 باشد و در کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته های این دانشگاه ها شده باشند. هر یک از دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی دارای پردیس هایی در سطح کشور می باشند ، این دانشگاه ها بومی پذیر می باشند به این معنی که هر داوطلب در انتخاب رشته می بایست کدرشته محل های دانشگاه های شهر یا استان زندگی خود را انتخاب نماید.

  دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هرساله با توجه به شرایط مختلف ، ظرفیت های متفاوتی در هر یک از کدرشته محل های پردیس های خود برای خانم ها و آقایان دارند. در ادامه به بیان رشته های هریک از دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر رجایی و در هر یک از گروه های آزمایشی می پردازیم.

  رشته های گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی

  در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، ظرفیت پذیرش در کلیه کد رشته محل های متمرکز دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ، نیمسال دوم (بهمن ماه) و در دانشگاه فرهنگیان نیمسال اول (مهرماه) می باشد.

  رشته های دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی

  رشته های دانشگاه فرهنگیان در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی

  رشته های گروه آزمایشی علوم تجربی

  داوطلبان تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که در کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی شرکت کرده اند و مجاز به انتخاب رشته های این دانشگاه ها شده اند ، می توانند رشته های زیر را باتوجه به ظرفیت و جنسیت پذیرش آن رشته در استان خود انتخاب نمایند. دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در کلیه کد رشته محل ها در نیمسال دوم (بهمن ماه) و دانشگاه فرهنگیان در نیمسال اول (مهرماه) اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

  رشته ی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در گروه آزمایشی علوم تجربی

  رشته های دانشگاه فرهنگیان در گروه آزمایشی علوم تجربی

  رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی

  آن دسته از متقاضیان واجد شرایط انتخاب رشته ی دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که در رشته ی علوم انسانی تحصیل نموده اند می توانند نسبت به انتخاب رشته های زیر با توجه به شرایطی که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری برای هر رشته بیان شده است ، اقدام نمایند.

  رشته های دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در گروه آزمایشی علوم انسانی

  رشته های دانشگاه فرهنگیان در گروه آزمایشی علوم انسانی

  رشته های گروه آزمایشی هنر

  همه ی داوطلبان کنکور سراسری می توانند علاوه بر شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط به رشته خود ، در کنکور گروه آزمایشی هنر نیز شرکت نمایند و از طریق کنکور این رشته (در صورتی که مجاز به انتخاب رشته شده و واجد شرایط تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی باشند ) اقدام به انتخاب رشته های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی نمایند. همچنین پذیرش دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و فرهنگیان در تمامی کد رشته محل های مربوطه در نیمسال دوم (بهمن ماه) می باشد.

  رشته ی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در گروه آزمایشی هنر

  رشته ی دانشگاه فرهنگیان در گروه آزمایشی هنر

  رشته های گروه آزمایشی زبان های خارجی

  متقاضیان شرکت کننده در گروه های آزمایشی اصلی (علوم انسانی ، علوم تجربی و علوم ریاضی و فنی) می توانند در کنکور زبان های خارجی نیز شرکت کنند ، ظرفیت پذیرش تمامی کد رشته محل های این گروه آزمایشی برای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نیمسال دوم (بهمن ماه) و برای دانشگاه فرهنگیان ، نیمسال اول (مهرماه) می باشد.

  رشته ی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در گروه آزمایشی زبان های خارجی

  رشته های دانشگاه فرهنگیان در گروه آزمایشی زبان های خارجی

  شغل معلمی به دلیل داشتن امنیت شغلی بالا ، طرفداران زیادی به ویژه از میان خانم ها دارد ، از راه های ورود به این شغل ، (البته در صورت داشتن شرایط لازم) شرکت در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان واجد شرایط پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری، در صورتی که جزو پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت این دانشگاه ها باشند ، می بایست در مراحل مصاحبه و گزینش این دانشگاه ها شرکت نمایند. همچنین شما عزیزان می توانید جهت آگاهی از شرایط و زمان بندی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی روی لینک آن کلیک نمایید.

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

  منبع مطلب : iranmoshavere.com

  مدیر محترم سایت iranmoshavere.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان

  با توجه به این که گروه تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان شامل رشته های تحصیلی مختلف می باشد به منظور اطلاع از رشته های هر گروه آزمایشی می بایست دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ را مطالعه نموده و جزئیات مربوط به هر یک را مطالعه نمایید . رشته محل های ارائه شده در هر گروه آزمایشی نیز در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 درج شده و به اطلاع داوطلبان می رسد . در زیر به بررسی رشته های تحصیلی هر گروه آزمایشی در دانشگاه فرهنگیان و ارائه لیست رشته محل های دانشگاه فرهنگیان در هر گروه آزمایشی پرداخته ایم :

  گروه آزمایشی ریاضی

  گروه آزمایشی تجربی

  گروه آزمایشی انسانی

  گروه آزمایشی هنر

  گروه آزمایشی زبان

  در جدول زیر می توانید لیست رشته محل های دانشگاه فرهنگیان کنکور 99 را در هر گروه آزمایشی مشاهده نمایید .
   

  در نظر داشته باشید لیست رشته محل های ارائه شده بر اساس دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 به روز رسانی شده است .

  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

   پس از اعلام این نتایج اولیه کنکور 99 داوطلبان با توجه به شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان در صورتی که مجاز به انتخاب رشته بودند می بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و بعد از دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 نسبت به انتخاب رشته محل های متناسب با گروه آزمایشی که در کنکور آن شرکت نموده اند اقدام نمایند . در کارنامه اولیه نمره کل ( تراز ) داوطلبان اعمال گردیده و بر اساس آن وضعیت مجاز بودن داوطلب در انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان مشخص می شود . 

  متقاضیانی که نمره کل ( تراز ) آن ها از 6500 کم تر باشد مجاز به انتخاب رشته نمی باشند . تعداد افراد مجاز به انتخاب رشته در این مرحله دو برابر ظرفیت پذیرش هر رشته امتحانی می باشد که در صورت دارا بودن حد نصاب علمی دعوت به مصاجبه می شوند . شما می توانید از طریق سامانه مشاوره تحصیلی تلفنی برای چینش انتخابای خود در انتخاب رشته کنکور 99 با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا در ارتباط باشید  . برای اطلاع از زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۹ عضو کانال تلگرام مشاوره کنکور سراسری هیوا باشید .

  سوالات متداول

  هم زمان با انتخاب رشته کنکور سراسری انجام می شود که در این مقاله توضیحات تکمیلی ارائه شده است  .

  لیست رشته های دانشگاه های فرهنگیان در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر می شود ما نیز به منظور سهولت داوطلبان ، لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان را به صورت جداگانه در هر گروه آزمایشی در این مقاله قرار داده ایم .

  از شرایط اختصاصی انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان داشتن تراز بالای 6500 است که در این مقاله سایر شرایط اختصاصی ارائه شده است .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهران 3 ماه قبل
  0

  سلام

  چرا در دفترچه انتخاب رشته کدرشته های دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران رو پیدا نمی کنیم

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید