توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کشور ایران از نظر بارندگی جز کدام کشور جهان است

  1 بازدید

  کشور ایران از نظر بارندگی جز کدام کشور جهان است را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ایران نوزدهمین کشور خشک جهان

  ایران نوزدهمین کشور خشک جهان

  دنیای اقتصاد: بانک جهانی در یک بررسی، وضعیت رطوبت و بارندگی را در کشورهای مختلف جهان سنجیده است و کشورها را از این لحاظ رتبه‌بندی کرده است. بر این اساس، کلمبیا با ۳۲۴۰ میلیمتر میانگین بارندگی سالانه رتبه نخست را در جهان به خود اختصاص داده است و مصر با تنها ۵۱ میلیمتر متوسط بارندگی سالانه پایین‌ترین رتبه را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است.

  بنا به اعلام بانک جهانی، در میان همه کشورهای جهان که داده‌های آنها موجود بوده است، ایران با متوسط بارندگی سالانه ۲۲۸ میلیمتر در سال در رده نوزدهمین کشور ته جدول قرار دارد و بنابراین کشوری بسیار خشک محسوب می‌شود. البته این رتبه‌بندی بر اساس آمار سال ۲۰۱۴ تنظیم شده است. بانک جهانی در این مورد نوشت: قاره آفریقا ضعیف‌ترین شبکه بررسی و مشاهده وضعیت آب و هوایی، بارندگی و وضعیت جوی را دارد تا جایی که در حدود نیمی از ایستگاه‌های بررسی آب و هوای این قاره داده‌های درستی ارائه نمی‌کنند.

  مخاطرات جوی و آبی مسوول ۹۰ درصد از کل خسارات ناشی از بلایا در جهان هستند. توانایی درک، پیش‌بینی و هشدار به شهروندان در مورد این بلایا توانایی دولت‌ها را برای کاهش ریسک‌های اقتصادی و نجات جان انسان‌ها بالا می‌برد. بر اساس بررسی‌های بانک جهانی، کشورها می‌توانند به مدد خدمات سنجش وضعیت آب و هوایی ۱۳ میلیارد دلار در سال صرفه‌جویی کنند.

  منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

  مدیر محترم سایت donya-e-eqtesad.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایران جزو کشورهای کم آب و خشکسال جهان است

  ایران جزو کشورهای کم آب و خشکسال جهان است

  به گزارش خبرنگار مهر، شهرام شفیقی شامگاه چهارشنبه در حاشیه همایش احیای دریاچه ارومیه به خبرنگاران افزود: بیش از ۸۵ درصد هزینه های آبیاری بارانی را دولت بصورت بلاعوض به کشاورزان پرداخت می کند.

  وی با بیان اینکه کشور ما در بین کشورهای دنیا جزو کشورهای کم آب و خشکسال قرار دارد، اظهار داشت: متوسط بارندگی درکشور ما ۲۵۲ میلی متر است که درست یک سوم میزان متوسط بارش جهانی است.

  رئیس نظام مهندسی کشاورزی آذربایجان شرقی با اعلام اینکه ۴۱۷ میلیارد مترمکعب آب از طریق بارش ها در کشور روان می شود، اظهار کرد: ۷۰ درصد این میران تبخیر شده و از بین می رود.

  وی اضافه کرد: به دلیل افزایش بهره برداری از آب های زیرزمینی خسارت جبران ناپذیری به منابع آب زیرزمینی وارد شده است.

  رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی آذربایجان شرقی سپس با تاکید بر اینکه هم اکنون ۱۰۰ هزار نفر در قالب شرکتهای خدمات مهندسی در حوزه آبریز دریاچه ارومیه فعالیت می کنند، ابراز داشت: این تعداد نیروی انسانی ظرفیت بزرگی برای کمک به احیای دریاچه ارومیه است و باید مسئولان به نحو مطلوب از این ظرفیت و پتانسیل بالا برای احیای دریاچه استفاده کنند.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کمترین و بیشترین بارش‌ها متعلق به کدام مناطق کشور است؟

  کمترین و بیشترین بارش‌ها متعلق به کدام مناطق کشور است؟

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تازه ترین گزارش دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران بیانگر آن است که استان گیلان در سال آبی جاری (مهرماه۹۸) تا سیزدهم فروردین ۷۸۳ میلیمتر بارندگی دریافت کرده و مقام نخست پربارش ترین مناطق کشور را به خود اختصاص داده است. در عین حال میزان بارش‌های این استان در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۸۴۹.۶ میلیمتر بارندگی داشته رشد منفی را نشان می‌دهد.

  میزان بارش‌های استان لرستان در سال آبی جاری و تا سیزدهم فروردین ماه درحالی به رقم ۶۲۲.۰۲ میلیمتر رسیدکه پارسال و در همین بازه زمانی ۱۰۸۲.۳۵ میلیمتر بارندگی را تجربه کرده بود که بیانگر کاهش بارندگی‌ها در این استان است.

  استان کهگیلویه و بویراحمد که مقام سوم پربارش ترین مناطق کشور را به خود اختصاص داده تا سیزدهم فروردین ماه در حالی ۵۷۱.۷ میلیمتر بارندگی دریافت کرده که میزان بارش‌های آن پارسال در همین بازه زمانی ۱۰۱۱.۹ میلیمتر بوده و در این استان هم کاهش بارش‌ها دیده می‌شود.

  وضعیت بارش‌ها در کل کشور هم نشان دهنده روندی کاهشی است به گونه ای که میزان آن تاسیزدهم فروردین ماه امسال به ۲۴۱.۲ میلیمتر رسیده درحالی که پارسال (مهرماه ۹۷ تا آخر شهریور۹۸) و در همین بازه زمانی ۲۷۹.۴ میلیمتر بارندگی رخ داده بود.

  وضعیت کاهشی بارش ها در کشور در حالی است که به دلیل شیوع گسترده بیماری کرونا میزان مصرف آب به شدت افزایش یافته است.

  «رضا اردکانیان» وزیر نیرو روز گذشته ظرفیت محدود تصفیه‌خانه‌ها و استفاده توامان از آب شرب برای بخش بهداشت در کشور را خاطرنشان کرد و افزود: در شبکه مشترک شرب و بهداشت در برخی مناطق تا بیش از ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش مصرف داریم، اما به طور متوسط در سطح کشور افزایش ۱۲درصدی را نشان می‌دهد.

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  مدیر محترم سایت www.khabaronline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  . 29 روز قبل
  0

  نمیدونم میشه یکی بگه

  برای ارسال نظر کلیک کنید