توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  یکی از اثرگذارترین عقاید ما شیعیان چیست

  1 بازدید

  یکی از اثرگذارترین عقاید ما شیعیان چیست را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  نمونه سوال درس چهار

  نمونه سوال درس چهار

  1 * ارزوی پیامبران و مومنان چیست .

  2 * پیامبر اکرم درباره قیام حضرت مهدی چه میفرمایند .

  3 * یکی از اثرگذارترین عقاید ما شیعیان چیست .

  4 * ایا اعتقاد به ظهور سنجی مختص ما شیعیان است . دلیل بیاورید .

  5 * از نظر دانش پزشکی داشتن عمر طولانی ناممکن است . دلیل بیاورید.

  6 * امام حسن درباره طولانی بودن حضرت مهدی چه میفرمایند .

  7 * هرکس برای امدن امام زمان وقتی را معین و یا ادعا کند ایشان را ملاقات میکند ..............

  8 * هدف از قیام حضرت مهدی چیست.

  9 * یاران امام زمان چه کسانی هستند .

  10 * یاری امام زمان یعنی چه.

  11 * پیامبر اکرم درباره بهترین کارهای امت خویش چه می فرمایند .

  پاسخ خود ارزیابی

  1* عدالت سراسر جهان را فرا میگیرد و از اسمان و زمین برکت میبارد و همه جا سرسبز و خرم میشود و انسان فقیری وجود نخواهد داشت و ...

  2* همان خدایی که حضرت ادم را از گل افرید و اتش سوزنده را بر حضرت ابراهیم سرد کرد و از میان رود نیل راه عبوری برای حضرت موسی و پیروانش قرار داد و حضرت عیسی را از چنگ دشمنانش نجات داد و تا امروز او را نزد خویش زنده نگه داشته است پس میتواند حضرت مهدی را هم تا به امروز زنده نگه دارد و این امری ممکن است .

  3 * صبور بودن و خوش رفتاری و همسایه داری و ترویج کارهای نیک و ...

  4 * یکی از این شرایط امادگی مردم جهان برای همراهی با قیام امام است . شرط دیگر وجود یاران با وفایی است که تا پای جان در راه اهداف و ارمان های امام بایستند .

  منبع مطلب : ameesmat1.blogfa.com

  مدیر محترم سایت ameesmat1.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  عقیده ای اثر گذار

  عقیده ای اثر گذار

  عدالت سراسر جهان را فرا گرفته است و خبری از حکومت های ظالمانه و زورگو نیست. علم و دانش آن چنان شکوفا شده است که تمام پیشرفت های بشر در طول تاریخ در برابر آن ناچیز است. دیگر دادگاه ها و زندان ها شلوغ نیست. دلیلش معلوم است، فهم انسان ها آن قدر رشد کرده است که کمتر دیده می شود کسی به حقوق دیگران دست درازی کند. حرص و طمع و ثروت اندوزی از میان جامعه رخت بربسته است. مردم به دنبال فرد مستمندی می گردند تا صدقه ای به او بدهند یا به او کمکی کنند، اما انسان فقیری در جامعه یافت نمی شود. انسان ها دیگر در برابر مجسمه های سنگی و یا انسان های دیگری مانند خودشان سر تعظیم فرود نمی آورند. از آسمان و زمین برکت می بارد؛ نه خشکسالی هست و نه گرسنگی. همه جا سرسبز و خرم است و همه با شادی و خوشبختی در کنار هم زندگی می کنند.

  آنچه خواندید بخشی از اتفاقاتی است که پس از ظهور حضرت مهدی علیه السلام روی می دهد. این همان زمانی است که ایشان حکومت عدل جهانی را به وجود آورده و با این کار آرزوی تمامی پیامبران و مؤمنان را برآورده می سازد. پیامبر اکرم(ص) درباره قیام آن حضرت می فرمایند:  شما را بشارت باد به مهدی، مردی از خاندان من؛ در روزگاری که مردم گرفتار اختلاف و تزلزل هستند، قیام می کند و زمین را همچنان که از جور و ستم پر شده است از عدل  و  داد، آکنده می سازد.

  اعتقاد به قیام و ظهور حضرت مهدی علیه السلام یکی از اثرگذارترین عقاید ما شیعیان است. شیعیان پیوسته در طول تاریخ با انواع سختی ها مواجه بوده اند، اما آنچه به عنوان نیرویی عظیم، آنان را به ایستادگی و حرکت و تلاش تشویق نموده است، امید به آینده ای روشن و سراسر شور و اشتیاق بوده است. البته اعتقاد به ظهور منجی، تنها به ما شیعیان اختصاص ندارد بلکه سایر مسلمانان نیز به ظهور یکی از فرزندان پیامبر و قیام او برای برقراری عدالت معتقد هستند. در تعالیم مسیحیت و یهود نیز اعتقاد به نجات بخش بزرگ آسمانی به چشم می خورد؛ در تورات و انجیل نیز از چنین منجی بزرگی سخن به میان آمده است. 

  منبع مطلب : entezarasemani.blogfa.com

  مدیر محترم سایت entezarasemani.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید