توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  یک بند روایتی در مورد تعطیلات آخر هفته کلاس چهارم

  1 بازدید

  یک بند روایتی در مورد تعطیلات آخر هفته کلاس چهارم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  انشا در مورد تعطیلات آخر هفته کرونایی

  انشای دانش آموزی درباره تعطیلات آخر هفته کرونایی

  تعطیلات آخر هفته کرونایی

  انشای زیبا با موضوع ” تعطیلات آخر هفته کرونایی ” به صورت طنز و ادبی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاریآشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

  یادش بخیر یک زمانی هم بود که کل هفته را مشغول درس خواندن و مدرسه رفتن بودیم که از همان شنبه، انتظار پنج شنبه و جمعه اش را می کشیدیم!
  و چه غم‌انگیز بود غروب های جمعه مان! که خبر از پایان تعطیلات آخر هفته می‌داد. اگر شیفت صبح بودیم، چشم بسته صبحانه را خورده و نخورده راهی مدرسه می‌شدیم. انگار که مجبور باشی!!
  از همه سخت تر دیدن بقیه بود که در خوابی شیرین به سر می بردند و تو مجبور بودی پتوی نرمت را کنار بزنی و از جای گرم و راحتت دست بکشی.

  و چه زیبا شعر سخرخیز باش تا کامروا باشی را هم از بَر بودیم. آدمیزاد است دیگر؛ دلش میخواهد ساعت ۶ صبح چشمانش گرم خواب باشد تا اینکه از این‌جور شعرها برای خودش از حفظ بخواند 🙂
  این روضه ها را خواندم که بگویم با این احوالاتی که داشتیم، تعطیلات آخر هفته ها مثل خوردن چای داغ در هوای برفی می چسبید.

  و اما این روزها!
  امان از این روزها!
  هرروزمان شده همان تعطیلات آخر هفته ی قدیم! دنبال چیزی می گردیم که مشغول شویم و وقت کم بیاوریم!
  دیگر خبری از صبح زود پاشدن ها نیست. غروب جمعه چه دل‌انگیز است وقتی فردایش شنبه ی تعطیل است😁

  اصلا برای چه انشا بنویسم از تعطیلات آخر هفته کرونایی! کرونامگر آخرهفته هم دارد؟! ۷ روز هفته مان تعطیل است.
  درسها هم که الحمدلله مجازی شده؛خبری از معلم نیست که بگوید: آهای چه کسی یواشکی از خود پذیرایی می‌کند؟!بگوید ماهم مهمان شویم!

  که تو هم مجبور شوی پوست نارنگی را پنهان کنی و خودت را به آن راه بزنی که مثلا مشغول حل مسئله بسیار دشواری هستی!
  نه جانم از این خبرها نیست؛ آسوده و بی استرس پاهایت را دراز میکنی و بشقاب میوه را کنارت می‌گذاری و وسط درس‌دادن های معلم عزیزت، دلی از عزا در می‌آوری. از این بهتر سراغ داری؟!

  مدام از خدا می خواستیم که تعطیل شویم و کیف کنیم، خدا هم آنقدر تعطیلات ریخت روی سرمان که فکرکنم خیلی زیاد شده! فقط بدی ‌اش این است که نمی توانیم آنگونه که باید، کیف کنیم.
  آخر مجبوری همه اش را در خانه بنشینی و در خانه تفریح کنی. چراکه اگر بیرون بروی کرونای بی‌همه چیز تو را ناخواسته در ٱغوش می گیرد و آن می شود که نباید شود!
  بگذریم!

  خواستم بگویم ما دیگر خیلی وقت است که تعطیلیم و خیلی وقت است که تعطیلات رسمی وسط هفته هم سر ذوق نمی آوردمان.
  خدایا تعطیلاتمان خیلی زیاد شده… کرونا هم که نمی‌گذارد بیرون بریم…
  مدرسه رفتن ها و دو روز یا لااقل یک روز تعطیلی داشتن در هفته، بسیار می ارزد به تعطیلات بسیار و همراه با دردی جهانی.

  کاش کرونا کوله بارش را جمع کند و برود.

  اختصاصی-دانشچی

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  مدیر محترم سایت www.daneshchi.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تعطیلات آخر هفته افراد موفق

  تعطیلات آخر هفته افراد موفق

  تعطیلات آخر هفته نقش بسیار مهمی در بازدهی ما در طول هفته دارد. اما اگر تمام تعطیلات خود را صرف خوابیدن، تماشای تلویزیون و گشت زدن در اینترنت کنیم این زمان طلایی را از دست می دهیم و استفاده ی لازم را از آن نمی بریم. افراد موفق از این نکته و اهمیت تعطیلات آخر هفته به خوبی آگاهند. اشتباه نکنید، آن ها در تعطیلات خود لزوما کار نمی کنند بلکه با ترفندهایی ساده تلاش می کنند از این زمان به مؤثرترین شکل ممکن استفاده کنند. در ادامه به ۸ کاری می پردازیم که افراد موفق در تعطیلات آخر هفته ی خود انجام می دهند.

  ۱- کارهای متفاوتی انجام می دهند

  تعطیلات آخر هفته باید با روزهای دیگر هفته متفاوت باشد و این در صورتی خواهد بود که در تعطیلات آخر هفته ی خود فعالیت ها و سرگرمی های متفاوتی داشته باشید که در طول هفته فرصت انجام آن ها را ندارید. برای مثال، در تعطیلات آخر هفته یک آشپز می تواند فوتبال بازی کند یا یک کارمند آشپزی کند و یا یک مهندس معمار ساز بزند. انجام کارهای متفاوت به ذهن و بدن این فرصت را می دهد تا بتوانند خود را در برابر فشارهای معمول روزهای دیگر هفته ترمیم کنند. به علاوه اگر در طول هفته فرصت ورزش کردن ندارید، می توانید این کار را در تعطیلات آخر هفته انجام دهید.

  در تعطیلات آخر هفته ی خود فعالیت ها و سرگرمی های متفاوتی داشته باشید

  ۲- برای تعطیلات خود برنامه ریزی می کنند

  اگر برای تعطیلات آخر هفته ی خود برنامه ای نداشته باشید احتمالا تمام وقت خود را صرف تماشای تلویزیون یا گشت زدن در اینترنت خواهید کرد. اگر به کارهایی که دوست دارید در تعطیلات آخر هفته انجام دهید فکر نکنید ممکن است تسلیم احساس خستگی تان شوید و با این توجیه تمام تعطیلات، خود را در خانه حبس کنید. نیازی نیست برنامه ریزی خیلی دقیقی برای لحظه لحظه ی تعطیلات داشته باشید، اما یک برنامه ریزی کلی برای انجام چند کار مفید کنید. به علاوه، برنامه ریزی باعث می شود در طول هفته لذت انتظار کشیدن برای یک فعالیت لذت بخش را تجربه کنید. تحقیقات حوزه ی روانشناسی نشان می دهد لذت انتظار برای یک کار (مثل سفر) بیشتر از لذتی است که در حین یا بعد از آن کار می بریم.

  برنامه ریزی باعث می شود لذت انتظار کشیدن برای یک فعالیت را تجربه کنید

  ۳- در ساعات پایانی تعطیلات کارهای سرگرم کننده و لذت بخشی انجام می دهند

  با انجام یک کار جالب و لذت بخش می توانید احساس افسردگی ساعت های پایانی روز جمعه را کمتر کنید. این کار باعث می شود به جای آنکه به صبح شنبه فکر کنید، تمرکزتان روی آن کار لذت بخش باشد و به این ترتیب به شما این احساس را می دهد که تعطیلات طولانی تر است. می توانید یک مهمانی شام با فامیل هایتان ترتیب دهید یا بعد از ظهر به کلاس یوگا بروید و یا داوطلبانه در فعالیت های خیرخواهانه برای افراد کم بضاعت شرکت کنید.

  با انجام یک کار لذت بخش احساس افسردگی ساعت های پایانی روز جمعه را کمتر کنید

  ۴- حداکثر استفاده را از صبح های خود می برند

  صبح های روزهای تعطیل آخر هفته اغلب به هدر می رود و این زمان را به انجام کارهایی مثل تمیز کردن وسایل، شستن لباس ها و کارهایی از این دست می گذرانیم. اما اگر مایل باشید که قبل از خانواده از خواب بیدار شوید، صبح های تعطیلات آخر هفته زمان بسیار مناسبی برای فعالیت های شخصی ای مثل ورزش کردن است. اگر به جای ساعات میانی روز، صبح زود از خواب بیدار شوید و ۴ ساعتی را صرف ورزش کردن کنید برای فعالیت های دیگر خود مثل کارهای خانوادگی زمان بیشتری دارید و دچار مشکل نمی شوید.

  صبح های روز تعطیل زمان بسیار مناسبی برای فعالیت های شخصی مثل ورزش کردن است

  ۵- سنت های خانوادگی به وجود می آورند

  خانواده های شاد اغلب در تعطیلات آخر هفته کارهای گروهی ای انجام می دهند که احتیاجی به برنامه ریزی خاصی ندارد، مثل درست کردن پیتزا در شب های پنجشنبه، پیاده روی در پارک و درست کردن صبحانه در صبح های جمعه. این عادت های ساده خاطره ساز هستند و شادی بیشتری به اعضای خانواده می بخشند.

  خانواده های شاد اغلب در تعطیلات آخر هفته کارهای گروهی ای انجام می دهند

  ۶- چرت می زنند

  چرت های ظهرگاهی فقط مخصوص بچه های کوچک نیست. در میانه ی روز کمی چرت بزنید تا با این کار فرصتی برای استراحت بدن خود و استفاده از مزایای شگفت انگیز چرت زدن به وجود آورید.

  در میانه ی روز کمی چرت بزنید

  ۷- زمانی را برای انجام کارهای خانه تعیین می کنند

  به جای آنکه اجازه دهید کارهای خانه تمام تعطیلات آخر هفته ی شما را پر کند، زمان مشخصی را برای انجام این کارها در نظر بگیرید. وقتی محدوده ی زمانی مشخصی را تعیین می کنید این کار به شما انگیزه ی بیشتری می دهد تا کارهای خانه را زودتر تمام کنید و به سراغ فعالیت های دلخواه تان بروید.

  زمان مشخصی را برای انجام کارهای خانه در نظر بگیرید

  ۸- از تکنولوژی کمتر استفاده می کنند

  استفاده ی کمتر از تکنولوژی در تعطیلات آخر هفته برای مغز مفید است. دوری از کامپیوتر، تلفن همراه و استرس های کاری برای یک مدت زمان محدود، فرصتی برای امور دیگر زندگی تان به وجود می آورد. همه ی اعضای خانواده را تشویق کنید که برای یک روز یا حتی چند ساعت تلفن های همراه شان را کنار بگذارند. این کار شما را وا می دارد ارتباط متفاوتی با همسر، دوستان و فرزند خود داشته باشید. اگر مجبور هستید آخر هفته ها هم کار کنید، به جای آنکه تمام روز گهگاه مشغول کار باشید، زمان مشخصی را برای تمام کردن کارتان در نظر بگیرید.

  استفاده ی کمتر از تکنولوژی در تعطیلات آخر هفته برای مغز مفید است

  منبع : rooziato.com

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تعطیلات آخر هفته خود را چگونه بگذرانیم – هفته اول مرداد ماه

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  پیشنهادات این هفته نماوا برای دو روز تعطیلی آخر هفته استراحت مطلق و نشستن بی‌چون‌وچرا بر روی کاناپه‌های روبروی تلویزیون ِ. حتی لم دادن تا جایی که مصداق عدم رعایت شئونات اخلاقی و عرفی نشهِ مجازه و بعضا پسندیده. به چند دلیل یکی اینکه واقعا هوا به طرز ناجوانمردانه‌ای گرم ِو «بارکد» و «دراکولا» و «آدت نمی‌کنیم» رو میشه وسط هفته هم دید.اگه فرصت نکردید و ندیدید هم چیز خاصی رو از دست ندادید.
  ناهار ظهر جمعه و چرت مرغوب بعدش هم که از اوجب واجبات. در خونه موندن به‌تنهایی دردی رو دوا نمی‌کنه حتی یک ثانیه هم لطفا وسوسه نشید تلوزیون خودمون رو روشن کنید. که چاله ای بیش نیست در عصرهای جمعه. سراغ جم هم نرین که از چاله افتادین تو چاه و باید قسمت چهارصد و خورده‌ای یه سریالی که یه بابایی دنبال یه زنی می‌گرده که در اولین نگاه عاشق شده و در همون ثانیه هم خانوم عزیز ناغافلی باردار شده و در ادامه چه و چه که زبان و محدودیت‌های نماوا قاصره از میزان توصیف ابتذالش،رو ببنید.شبکه‌های خبری هم باز این روز ها اوضاعشون بدتره، می تونی فیلمی که اردوغان تو ترکیه راه انداخته رو در غالب ژانر وسترن اسپاگتی به تماشا بنشینید. ولی به شما به جد و مؤکدا توصیه می‌کنیم بیخیال ماهواره و تلویزیون بشید، سراغ سینمای خانگی خودتون برید و خودتون بشید آقای خودتون و چهل هشت ساعتی رو با فیلم سپری کنید. اما نه هر نوع فیلمی. اگر در این‌یکی دو هفته  خبرهای فروش هفتگی سینمای غرب مخصوصا هالیوود رو خونده باشید، دریافتید  که دو تا انیمیشن یا در صدر جدول فروش هستنند و یا باکمی اختلاف در رده های دوم تا چهارم باکس آفیس. «جستجوی دوری» Finding Dory که قسمت دوم انمیشن محبوب و موفق در «جستجوی نیمو» Finding Nemo محسوب میشه و «زندگی‌ پنهان حیوانات خانگی» The Secret Life of Pets که در بسیاری از نقدها با «داستان اسباب‌بازی» Toy Story مقایسه شده است.

  toy_story_wallpaper_by_artifypics-d5gss19به همین جهت از شما استدعا دارم که به من اعتماد کامل کنید و به به‌صورت کلی یک تعطیلات آرام و خنک به همراه قدری شلکسی وصد البته انیمیشنی(کارتونی) رو برای خودتون بسازید. در ادامه برای هر نوع سلیقه‌ای یک انمیشن(کارتون) پیشنهاد می‌دهم. از بین آن‌ها بر اساس حال و هوا‌تون یک و یا چند عدد را انتخاب کنید و با یک شلوارک و تیشرت خنک در حالت لمیده به‌صورت توضیح داده‌شده در بالا عشق دنیا رو ببرید، لازم به توضیح هست که همه این انمیشنها در اینترنت موجوده و برای همه آنها زیرنویس فارسی خوب در نظر گرفته‌شده است و از همه مهتر این که بهترین هاشون در خود نماوا به‌صورت آنلاین و به راحتی قبل دسترس می‌باشد.
  اگر فیلم «تابش ابدی یک ذهن بی لک» Eternal Sunshine of the Spotless Mind با بازی جیم کری و کیت وینسلت رو دیده‌اید و یا اگر فیلم «جانمالکویچ بودن» Being John Malkovich هوش از سرتون پرونده ، به سراغ انمیشن انومالیسا بروید به سرعت و بی‌هیچ شک و شبه‌ای.

  Charlie-Kaufman-01چارلی کافمن نابغه که فیلم‌نامه‌های هردو فیلم بالارو خلق کرده این بار به سراغ نویسندگی و کارگردانی یکی از عجیب ترین انمیشن های دنیا رفته است و داستان مردی را رویت می کند

  ای کاش می تونستم داستان را کامل براتون تعریف کنم.

  اگر از طرفداران پرو پاقرص میازاکی هستید ، اگر «اسپریتت اوی» Spirited Away و «قلعه متحرک هاول» Howl’s Moving Castle سورئال ترین صحنه های زندگی تان را در حافظه تصویر تون تثبیت کرده فیلم آخر او The Wind Rises را که کاندید جایزه اسکار نیز بود رو از دست ندهید . انمیشنی که به خاطر مواضع سیاسی صریح و بی‌پرده‌اش از طرف هر دو حزب سیاسی در ژاپن مور حمله قرار گفت و برای مدت کوتاهی امکان اکران رو یافت.

  اگر جورج اورل را می‌شناسید، 1984 و یا «قلعه حیوانات» این نویسنده را خوانده‌اید از فضاهای ضد چپ‌گرایانه آن‌ها لذت می‌برید انمیشن «قلعه حیوانات» را از دست ندهید که بهترین اقتباس ادبی از این کتاب بی نظیره.شرایط داستان برایتان بسیار آشنا می‌آید، ببنید و خود قضاوت کنید.

  maxresdefault (5)اگر دل تون لک‌زده برای یک انمیشن تا سرحد مرگ سانتیمانتال ، اگر دل تون اصلا گرفته و فکر می‌کنید فقط یه غریبه می تونه مستمع حرفاتون باشه نه هیچ آشنای دیگه‌ای اگر شما هم فوبیا‌های عجیب‌وغریب دارید که به نظر بقیه ترس های پیش پاقتاده و احمقانه است . پس چرا «مری و مکس» رو نمی‌بینید؟ چرا خود تون رو توی یک استاپ‌موشن تکرار ناشدنی غرق نمی‌کنید.

  اگر هنوز فرصت نکردید انمیشن برنده اسکار 2016 رو ببنید یعنی «اینساید آوت» inside out این فرصت رو ازخودتون دریغ نکنید. انمیشنی که وقتی به صحنه پایانی‌اش می‌رسد از ته دل آرزو می‌کنید که‌ای کاش می شد تازه ساعت‌ها با همان ایده درخشان فیلم، قصه‌گو ، قصه می‌گفت و نقطه پایان روایتش قرار نمی‌داد.

  اگر شب‌ها پیش از خواب یه نیم ساعتی نینجا فروت و انگری بردز بازی می کردید و ساعت‌ها وقت برای گذشتن از یک مرحله از آن صرف می‌کردید. انمیشن «انگری بردز» angry birds که بر اساس این اپ دوست‌داشتنی ساخته‌شده است را ببنید (این تنها انمیشنی هست که هم در روز های پنجشنبه و هم جمعه این هفته رنگ پرده سینما را به خود می‌بیند، سینما کوروش قلهک و پردیس چارسو در سانس های مختلف آن را اکران می کنند)

  «سه‌قلوهای بلویل» The Triplets of Belleville
  البته برای یک عصر جمعه کمی سنگین و دارک به نظر میرسه(انمیشنی که جزو آثار برگزیده فستیوال کم 2003 بود و نامزد دو جایزه از اسکار همان سال شد) ولی خوب می تونه هفته‌تون و هم در عین حال بسازه و شما رو مدام درگیر ایده عجیب‌وغریب خودش نگاه داره مخصوصا سکانس صید غورباقه ها توسط سه پیرزن سه‌قلو.

  منبع مطلب : www.namava.ir

  مدیر محترم سایت www.namava.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  اسنا 16 روز قبل
  0

  خوب

  َ 9 ماه قبل
  -1

  خوبه

  ناشناس 10 ماه قبل
  -1

  سلام آره خیلی خوب بود

  ناشناس 11 ماه قبل
  1

  خوبه

  0
  فاطمه 11 ماه قبل

  خوبه

  玛丽亚姆 12 ماه قبل
  0

  یک روز من به مدرسه رفتم.

  وقتی برگشتم مامانم گفت که تو پرسش و امتحان رو چند دادی؟

  من گفتم:بیست

  مامانم بسیار خوشحال شد

  0
  玛丽亚姆 12 ماه قبل

  و دیگه آخر مدرسه بود و تابستونٱاومد

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام من این فیلم نگاه کردم خیلی خیلی خوبه😻😍🥰😘

  0
  فاطمه 11 ماه قبل

  آره خوبه 🥰🥰🥰🥰🌈🌺

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  عاااااااااالی بود

  1
  فاطمه 11 ماه قبل

  خیلی

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  عالی بود منتن خیلی زیباییی هست

  زهرا پاشازاده 1 سال قبل
  -2

  سلام دوست خوب ببخشید من شما را نمی‌شناسم

  -2
  فاطمه 11 ماه قبل

  کی من

  آترینا مامدی 1 سال قبل
  1

  درباره ی کارهایی که در تعطیلات آخرهفته درمورد آن یک بند بنویس

  آناتا 1 سال قبل
  2

  آخر هفته ها چون کرونا هست تماس تصویری میگیریم وآخر هفته را جشن می گیریم

  -1
  فاطمه 11 ماه قبل

  خوبه

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  من فرستادم

  برای ارسال نظر کلیک کنید