توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  یک مشکل عمده دانلود و ذخیره فایل در پوشه های شاد چیست؟

  1 بازدید

  یک مشکل عمده دانلود و ذخیره فایل در پوشه های شاد چیست؟ را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  نحوه ذخیره فایل در فرمت‌های مختلف

  نحوه ذخیره فایل در فرمت‌های مختلف

  در نگاه اول، تغییر قالب‌بندی یك فایل می‌تواند پیچیده و گیج كننده به نظر برسد. مخصوصاً اگر با كلمات مخفی كه در كادرهای مربوط وجود دارد، آشنایی نداشته باشید. واقعیت آن است كه بر خلاف نگاه اولیه، این كار آن چنان هم پیچیده و سخت نیست. فتوشاپ تقریباً 20 نوع قالب‌بندی مختلف را به یكدیگر تبدیل می‌كند و می‌توانید هر كدام را كه مایلید انتخاب كنید.


  صرفنظر از نوع فرمت و قالب‌بندی فایل جاری، می‌توانید از طریق كادر محاوره‌ای Save as فرمت دیگری را برای فایل انتخاب كنید. برای باز كردن این كادر گزینه File\Save as را انتخاب نمائید.


  در صورت تمایل، نام فایل جاری را در فیلد Name پاك كرده و در فیلد Save as یك نام فایل جدید برای آن وارد كنید. از طریق منوی كشویی Format نیز نوع قالب‌بندی مورد نظرتان را انتخاب كنید


  در صورت تمایل، از منوی كشویی بالای كادر محاوره‌ای استفاده كرده و به پوشه جدید مورد نظرتان كه مایل به ذخیره فایل در آن جا هستید بروید.


  در صورت نیاز می‌توانید در قسمت Save كادر محاوره‌ای Save As، با انتخاب گزینه As a Copy یك كپی تكراری از فایل را ایجاد كنید. انتخاب این گزینه به شما اطمینان می‌دهد كه فایل اصلی‌تان رونویسی نخواهد شد و كپی دیگری از آن ایجاد می‌شود.


  هنگامیكه می‌خواهید فایل را در قالب JPEG ذخیره كنید، با كلیك كردن بر روی OK، كادر محاوره‌ای JPEG Options فعال می‌شود. در قسمت Image Options و Format Options تنظیمات مورد نظرتان را تعیین كرده و سپس OK را كلیك نمائید.


  هنگامیكه نوع فرمت فایل را بصورت PDF انتخاب می‌كنید، كلیك كردن OK، كادر محاوره‌ای PDF Options را فعال می‌كند. در محیط Encoding گزینه JPEG یا ZIP را انتخاب كنید. در صورتی كه JPEG را انتخاب كنید، باید میزان فشرده سازی آن را نیز تعیین كنید. هر گزینه دیگری كه مایلید انتخاب كرده و OK را برای اتمام كار كلیك كنید.


  هنگامیكه نوع فایل را بصورت TIFF ذخیره می‌كنید با كلیك كردن بر روی OK در كادر محاوره‌ای Save As ، كادر مربوط به تنظیمات این نوع قالب بندی با عنوان TIFF Options نمایان می‌شود. در این قسمت تعیین می‌كنید كه خروجی شما باید با سیستم Mac (مكینتاش) یا PC سازگار باشد. بعلاوه می‌توانید كادر مقابله‌ای LZW Compression را نیز فعال كنید. انجام این كار بدون تغییر در كیفیت تصویر، حجم فایل را كوچكتر می‌كند. در این قسمت شما می‌توانید بین یكی از حالت‌های فشرده‌سازی RLE و ZIP یكی را انتخاب كنید. انتخاب RLE فایل را كمتر فشرده می‌كند ولی زمان ذخیره و بارگذاری فایل زیاد می‌شود و با انتخاب نوع ZIP فایل بیشتر فشرده شده اما سرعت ذخیره و بارگذاری فایل بیشتر می‌شود.


  هنگام ذخیره یك فایل می‌توانید محافظت و نگهداری از كانال Alpha را نیز در آن تعیین كنید. كانال‌های Alpha، كانال‌های جداگانه‌ای هستند كه برای ذخیره ناحیه‌های انتخابی و ایجاد پوشش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. بدین منظور گزینه Alpha Channels قسمت Save Options از كادر محاوره‌ای Save As را فعال كنید. در صورتی كه در فایل مورد نظر شما هیچ كانال آلفایی وجود نداشته باشد، یا اگر فایل انتخاب شده شما از كانال‌های آلفا پشتیبانی نمی‌كند، این گزینه بصورت خاكستری و غیرفعال است.


  هنگام ذخیره یك فایل، می‌توانید هر لایه یا توضیحات ضمیمه شده به فایل تصویری را بطور جداگانه ذخیره كنید. برای ذخیرة لایه‌ها، گزینه Layers را در قسمت Save Options از كادر محاوره‌ای Save As انتخاب كنید. برای حفظ هر ضمیمه صوتی یا متنی نیز كادر مقابله‌ای Annotations را در این قسمت انتخاب نمائید. در صورتی كه فایل شما بدون هیچ لایه یا ملحقاتی باشد یا اگر فایل انتخاب شده از لایه‌ها پشتیبانی نمی‌كند، این گزینه‌ها غیرفعال و خاكستری رنگ خواهند بود.

  هنگام ذخیره یك فایل می‌توانید هر كانال رنگ موضعی را در كنار خود فایل ذخیره كنید. برای حفظ یك رنگ موضعی در فایل در قسمت Save Options كادر محاوره‌ای Save As، گزینه Spot Colors را انتخاب كنید. در صورتی كه كانال‌های رنگ موضعی ضمیمه به فایل وجود نداشته باشند، این گزینه غیرفعال می‌باشد.

  هنگام ذخیره یك فایل می‌توانید هر گزینه رنگ‌بندی نمونه مربوط با آن را انتخاب كنید. برای ذخیره نمونه جاری برپا شده گزینة Use Proof Setup را در بخش Colors گزینة Save As فعال كنید.

  هنگامیكه گزینه‌های مورد نظرتان را تعیین كردید، برای ذخیره آنها گزینه Save را كلیك كنید تا كادر محاوره‌ای Save As بسته شده و فایل شما ذخیره شود.

  *توجه*
  JPEG، PDF، یا TIFF
  اگر تصویر عكسی دارید كه قصد دارید از آن تنها به عنوان مشاهده (همانند محیط وب) استفاده كنید می‌توانید فایل را در قالب JPEG ذخیره كنید. قالب‌بندی PDF برای اسناد وبی مورد استفاده قرار می‌گیرند كه می‌خواهید طرح‌بندی آنها را حفظ كرده و نسخه چاپی از آنها ایجاد كنید. قالب‌بندی TIFF نیز برای مواردی استفاده می‌شود كه برش‌های مسیر در فایل شما وجود دارد و قصد استفاده از فایل نتیجه در برنامه‌هایی همچون IIIustrator، Page Maker یا InDesign را دارید. در صورتی كه مایلید تا از ویژگی‌های انعطاف‌پذیری فایل‌ها استفاده كنید و كنترل كاملی بر روی آبجكت‌های مختلف طرح داشته‌ باشید، باید فایل را در قالب‌بندی فتوشاپ ذخیره كنید.


  ذخیره و بارگذاری آهسته فایل‌ها در LZW
  ذخیره یك فایل TIFF بصورت LZW یك مشكل و نقطه ضعف محسوب می‌شود. در واقع استفاده از چنین حالتی در فایل بدلیل استفاده از حالت فشرده‌سازی، در هنگام بستن و از فشرده خارج كردن فایل در هنگام باز كردن آن مدت زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. برای فایل‌های كوچكتر این مدت زیاد نیست اما در فایل‌های بزرگی كه بیشتر از 20 MB فضا به آنها اختصاص داده شده است سعی كنید از این شیوه استفاده نكنید.


  دقت در ذخیره فایل‌های JPEG
  كیفیت تصویر یك فایل JPEG در صورت ذخیره متناوب فایل در قالب JPEG تحلیل می‌رود. به عبارت دیگر فشدده‌سازی آنها یكبار صورت نمی‌گیرد و هر زمان كه فایل را ذخیره می‌كنید این عمل صورت می‌گیرد. به همین دلیل تنها در انتهای كار و پس از دست یافتن به نتیجه نهایی باید فایل را در این قالب‌بندی ذخیره كنید.

  منبع:noorportal.ne

  دانش‌‌آموزان در صورت عدم دسترسی به کلاس‌های آنلاین از فایل‌های ذخیره شده استفاده کنند

  دانش‌‌آموزان در صورت عدم دسترسی به کلاس‌های آنلاین از فایل‌های ذخیره شده استفاده کنند

  تهران (پانا) _ سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش امروز دوشنبه اول اردیبهشت در تماس تلفنی با شبکه خبر سیما به بیان تازه‌ترین اخبار مربوط به شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) پرداخت.

  مهدی شرفی با اعلام این خبر که چندروز است فعالیت شبکه شاد آغاز شده است گفت: فعالیت اپلیکیشن شاد امروز در همه پایه‌ها آغاز شده است. تا این لحظه حدود 10 میلیون کاربر به شبکه شاد وصل شدند که حدود 8 میلیون نفر از آن‌ها دانش‌آموز هستند.

  مشکلات نصب اپلیکیشن

  شرفی درباره کاربرانی که در پیوستن به اپلیکیشن دچار مشکل شده‌اند گفت: کاربرانی که با نسخه موبایل دچار مشکل شده اند می‌توانند از نسخه تحت وب استفاده کنند. اگر هم مشکل فنی وجود داشت می‌توانند از کانال پشتیبانی در اپلیکیشن استفاده کنند که در آن فیلم‌های آموزشی برای نصب نرم‌افزار وجود دارد. در پورتال آموزش و پرورش هم ابزارهای کمک آموزشی برای کمک به خانواده‌ها، معلمان و مدیران وجود دارد. تنها نسخه‌های بسیار قدیمی ممکن است به شبکه وصل نشوند. کارشناسان بخش فنی به طور 24 ساعته اشکالات را جمع‌آوری می‌کنند تا همه نقایص برطرف شود.

  سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش درباره فعالیت این شبکه تا امروز گفت: تا روز گذشته 250 میلیون پیام در شبکه شاد جابه‌جا و 11 میلیون فایل هم آپلود شده است.

  چند کاربر و یک گوشی

  وی در پاسخ به سوالی درباره وجود چند کاربر در خانواده یا نبود امکان دسترسی به گوشی همراه در ساعات تدریس گفت: اگر چند کاربر در خانواده باشند می‌توانند از یک گوشی استفاده کنند. در صورتی که دانش‌آموزی در ساعت تدریس به گوشی یا کامپیوتر دسترسی نداشته باشد می‌تواند بعدا از فایل‌های ذخیره شده استفاده کند.

  زمان برگزاری امتحانات

  شرفی درباره زمان برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی گفت: شورای عالی آموزش و پرورش و ستاد ملی مبارزه با کرونا باید درباره امتحانات تصمیم‌گیری کنند و ما تابع این تصمیم هستیم.

  مناطق محروم از اینترنت

  وی با اشاره به افرادی که به هیچ دستگاه گوشی یا کامپیوتر دسترسی ندارند یا در محل زندگی آن‌ها اینترنت ضعیف است گفت: بر اساس تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش با وزارت ارتباطات، اتصال مناطق محروم به اینترنت انجام شده است. همچنین در کنار آموزش‌های آنلاین شبکه شاد، صداوسیما در شبکه آموزش و شبکه 4 مشغول تولید و پخش برنامه‌های آموزشی است. در مناطق دوردست و عشایری هم راهبران آموزشی اقدام به تولید محتوای آموزشی می‌کنند تا آن را به دست دانش‌آموزان برسانند.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  Gazal : چرا وقتی چیزی توی شاد دانلود میشه توی فایل های ذخیره نیست ؟؟؟؟

  آموزگار : چرا بعضی از فیلم ها و عکس که در شاد قبلا ذخیره کرده بودیم باز نمیکنه.....راهی هست که بشه این فیلم ها رو باز کرد؟؟؟؟؟؟

  طاها : چرا فیلم هایی که سال قبل درشاد ذخیره کردم باز نمیشه لطفا راهنمایی نمایید

  ناشناس : فایل هایی که توی شاد دانلود میشه کجا میره

  Sss : چرا تو شاد هیچی دانلود نمیشه حتی پروفایل ها هم برام باز نمیشه حتی پروفایل خودم خودم میتونم عکس یا .... ارسال کنم ولی اگر کسایی دیگه ارسال کنن نمتونم باز کنم میشه بگید مشکلش چیه.؟

  الی : چرا هیچی تو شاد باز نمیشه نه پروف نه فیلم ن عکس نه گیف نه فایل حتی پروفم واسه خودمم باز نمیشه فقد خودم میتونم پی بدم و عکس و فایل بفرستم واسه فیلم هم فقد مینویسه خطایی در پخش رخ داد

  نفس : باز نمیشن نه عکس نه ویدیو نه آهنگ خسته شدیم از این همه بدبختی

  رها : من پوشه شاد توی فایل شخصیم نمیاد نمیدونم از کجا باید این فایل ها که توی شاد دانلود کردم پاک کردم لطفا راهنمایی کنید

  ... : چرا هر چی عکس فیلم، فایل دانلود میکنم بعد از مدتی دوباره بسته میشه باید باز دانلود کنم؟!!!!

  ز : چرا هیچی تو شاد نمیاره نه عکس نه فیلم حتا پروفایل ها لطفا رسیدگی بشه خواهشاااااااا

  انیس : چرا فیلمهای پارسال دانلود نمی شوند

  حنا : بچها لطفا کمک کنید هیچی برام باز نمیشه

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 25 روز قبل
  0

  من هیچی برام باز نمیشه یه سری چیزا ذخیره کرده بودم برای فیلما مینویسه خطایی در پخش نمیشه فایلارو انتقال داد از یه جا دیگه بازشو کرد؟

  0
  شاهین 25 روز قبل

  سلام برای رفع مشکل برنامه ی شاد وارد تنظیمات گوشی شوید و بعد قسمت برنامه ها و بعد تمام اجازه ها را برای برنامه ی شاد مجاز کنید و بعد از یک یا دو ساعت بعد وارد برنامه شوید (توجه با اینترنت رایگان وارد نشوید) اگر مشکل حل نشد با پشتیبانی شاد تماس حاصل فرمایید و یا پیامک ارسال کنید.

  0
  شاهین 25 روز قبل

  شاید بشه ولی مشکل از برنامه هس پشتیبانی شاد میگه بزوری حل میشه

  ز 30 روز قبل
  5

  چرا هیچی تو شاد نمیاره نه عکس نه فیلم حتا پروفایل ها لطفا رسیدگی بشه خواهشاااااااا

  2
  اتی 27 روز قبل

  دقیقا مال منم همینطور هس

  0
  شاهین 29 روز قبل

  سلام پشتیبانی شاد میگه که مشکل زیر ساخته به زودی درست میشه

  0
  ناشناس 29 روز قبل

  سلام پشتیبانی شاد میگه مشکل زیر ساخته به زودی درست میشه

  نفس 1 ماه قبل
  6

  باز نمیشن نه عکس نه ویدیو نه آهنگ خسته شدیم از این همه بدبختی

  حنا 1 ماه قبل
  4

  بچها لطفا کمک کنید هیچی برام باز نمیشه

  الی 1 ماه قبل
  6

  چرا هیچی تو شاد باز نمیشه نه پروف نه فیلم ن عکس نه گیف نه فایل حتی پروفم واسه خودمم باز نمیشه فقد خودم میتونم پی بدم و عکس و فایل بفرستم واسه فیلم هم فقد مینویسه خطایی در پخش رخ داد

  3
  ز 30 روز قبل

  آره مشکل منم همینه پس کی درست میکنننننننننن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  3
  شاهین 1 ماه قبل

  منم اینجوری شده رهنمایی کنید

  3
  الهه 1 ماه قبل

  منم

  3
  حنا 1 ماه قبل

  از منم همین طوره چیکار کنم

  Sss 1 ماه قبل
  7

  چرا تو شاد هیچی دانلود نمیشه حتی پروفایل ها هم برام باز نمیشه حتی پروفایل خودم

  خودم میتونم عکس یا .... ارسال کنم ولی اگر کسایی دیگه ارسال کنن نمتونم باز کنم میشه بگید مشکلش چیه.؟

  1
  ز 30 روز قبل

  دقیقا واسه منم مشکل همینه

  انیس 5 ماه قبل
  1

  سلام

  چطوری فیلمهایی رو که پارسال در شاد ذخیره کرده بودم را دوباره باز کنم

  طاها 7 ماه قبل
  8

  چرا فیلم هایی که سال قبل درشاد ذخیره کردم باز نمیشه لطفا راهنمایی نمایید

  4
  انیس 5 ماه قبل

  چرا فیلمهای پارسال دانلود نمی شوند

  دوست 8 ماه قبل
  -1

  سلام دوستان

  روش پاک کردن حافظه پنهان شاد:

  ۱.واردتنظیمات شوید

  ۲.وارد بخش برنامه ها شوید

  ۳.برنامه شاد را انتخاب کنید و بعد جزئیات آن را میبینید بعد از اون بر روی حافظه برنامه بزنید و پاک کردن حافظه پنهان رو بزنید

  3
  دانش آموز 8 ماه قبل

  سلام من عکس و فیلم های که باز میکنم هر چقدر میزنم ذخیره در گالری نمیاد کسی میدونه؟

  زهره 11 ماه قبل
  -1

  سلام

  همه این مشکل رو داریم

  کاش طراحان برنامه شاد ، درستش کنند خیلی سخته نتونی خروجی های اپت رو مدیریت کنی

  ناشناس 11 ماه قبل
  7

  فایل هایی که توی شاد دانلود میشه کجا میره

  آموزگار 11 ماه قبل
  15

  چرا بعضی از فیلم ها و عکس که در شاد قبلا ذخیره کرده بودیم باز نمیکنه.....راهی هست که بشه این فیلم ها رو باز کرد؟؟؟؟؟؟

  0
  رویا اکبری 8 ماه قبل

  تمام ویدئوهای تدریس من در شاد باز نمیشه

  رها 12 ماه قبل
  0

  لطفا راهنمایی کنید خیلی مشکل بزرگی 😓😓😓

  رها 12 ماه قبل
  5

  من پوشه شاد توی فایل شخصیم نمیاد نمیدونم از کجا باید این فایل ها که توی شاد دانلود کردم پاک کردم لطفا راهنمایی کنید

  5
  ... 7 ماه قبل

  چرا هر چی عکس فیلم، فایل دانلود میکنم بعد از مدتی دوباره بسته میشه باید باز دانلود کنم؟!!!!

  Gazal 12 ماه قبل
  16

  چرا وقتی چیزی توی شاد دانلود میشه توی فایل های ذخیره نیست ؟؟؟؟

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید